תואר שני בלימודי שואה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בלימודי שואה באוניברסיטת חיפה

תואר שני בלימודי שואה באוניברסיטת חיפה

 

לא לישראלים בלבד

 

החשיבות הרבה הנודעת ללימוד השואה ולתיעודה איננה מוטלת בספק, ולכן תכניות לימוד שונות בתחום – המוצעות לסטודנטים זרים – הן ללא ספק מבורכות ואף מבוקשות. אוניברסיטת חיפה הכירה זה מכבר בחשיבות שיש בלימוד נושא זה, וכתשובה לכך פיתחה מסלול לימודי ייחודי ורב תחומי בשפה האנגלית, הפועל להעשרת הידע האקדמי והמחקרי של סטודנטים מרחבי כל העולם לנושא הכל כך מהותי – הלוא הוא נושא השואה.

 

ייחודיות התכנית מעוגנת ביכולתה לחשוף את הסטודנטים לעולמות ידע רבים הלקוחים בחלקם מתחום מדעי החברה והסוציולוגיה, ובחלקם האחר מתחום המחקר והעשייה. נושאים כמו משפט בינלאומי ורצח עם, שיטות מחקר במדעי הרוח והחברה, פסיכולוגיה של השואה, אנתרופולוגיה של טראומה, היסטוריה של השואה – כל אלה הם עוגני התכנית.

 

בנוסף, משולבים במסלול גם עבודה מודרכת בארכיונים ב"יד ושם" ובבית "לוחמי הגטאות" וכן סיור לימודי בפולין. במהלך סיור זה יבקרו הסטודנטים באתרים היסטוריים בעלי הקשר יהודי מן התקופה שקדמה למלחמת העולם השנייה, כמו גם בגטאות, במחנות השמדה ובמוזיאונים. חשיפתם של הסטודנטים למיצגים רבים במוזיאונים ובארכיונים שונים בארץ ובעולם מאפשרת להם לרכוש מומחיות בתחום המחקר האקדמי ולבסס מחקר מעמיק, כזה שיישען על מקורות ראשוניים.

 

תנאי הקבלה

 

להלן דרישות הקבלה לתכנית:

 

תואר ראשון במדעי הרוח או במדעי החברה ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל

ציון ממוצע של 80 לפחות בלימודי התואר הראשון

הצגת שתי המלצות ממרצים אקדמיים

עמידה במבחן TOEFL

 

מתכונת הלימוד

 

בתכנית לתואר שני בלימודי שואה קיים מסלול מחקרי הכולל הגשת תזה, ומסלול עיוני עם בחינת גמר. הלימודים נפרשים על פני שנה אקדמית אחת (מחודש אוקטובר עד ספטמבר), והם נערכים בתדירות של יומיים בשבוע. ניתן לפרוש את הלימודים על שנתיים. חשוב לציין, כי מי שלא למד בעבר קורס על השואה או על מלחמת העולם השנייה, מחוייב להשלים קורס כזה במהלך לימודיו.

 

קיראו על מסלולי לימוד נוספים לתואר שני במדעי החברה

 

נושאי לימוד

 

גרמנית ויידיש

אמנות וספרות השואה

ייצוגי שואה במוזיאונים

אנתרופולוגיה של הטראומה

נושא השואה במערכת החינוך

ועוד

 

 

לסיכום

 

המסלול ללימודי תואר שני בשואה הוא מסלול ייחודי ורב תחומי המעניק ללומדים בו ידע נרחב ומעמיק על אודות ההיסטוריה של השואה והפסיכולוגיה החברתית שלה. בנוסף, המסלול פועל לפיתוח מיומנויות ויכולות אקדמיות גבוהות בתחום המחקר, ולצורך כך הוא מפגיש את הלומדים בו עם מגוון סוגיות ושיטות מחקר מתחומי מדעי הרוח והחברה.

 

חשוב לציין עוד, כי הלימודים במסלול זה אינם נשענים רק על ידע תיאורטי, אלא הם משלבים גם התנסויות מעשיות, סדנאות עבודה וסיורים לימודיים במוזיאונים ובארכיונים בארץ ובעולם.

 

הבוגרים יכולים להשתלב בתעסוקה בתחום ההוראה בבתי ספר, בתחום החינוך לשואה ובמוזיאונים וכן בתחום המחקר וההוראה האקדמיים.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp