תואר שני בפסיכוביולוגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בפסיכוביולוגיה באוניברסיטת חיפה

תואר שני בפסיכוביולוגיה באוניברסיטת חיפה

 

מה בין ביולוגיה לסכיזופרניה

 

הפסיכוביולוגיה מתמקדת במציאת הבסיס הביולוגי של התנהגויות שונות, והיא עוסקת בחקר הקשרים שבין הפסיכולוגיה לביולוגיה. מחקרים בתחום זה שואפים למצוא את הגורמים הביולוגיים האחראיים להתפרצות של תופעות התנהגותיות שונות כהפרעות סטרס, טראומות, דיכאון וסכיזופרניה; הלימודים כוללים את איתור המנגנונים המוחיים האחראיים לתופעות אלה באמצעות שילוב של אלקטרו פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, נוירו אנטומיה, וביולוגיה מולקולרית. מחקרים מסוג זה תורמים תרומה משמעותית למדע ולרפואה, והם מעמיקים את יכולת ההבנה שלנו לגבי דרכי פעילותו הכל-כך מורכבות של המוח.

 

המסלול באוניברסיטת חיפה

 

לימודי תואר שני בפסיכוביולוגיה הם לימודים מקצועיים ומאתגרים המשלבים ידע מחקר המוח ומתחום ההתנהגות; במסלול הלימודים באוניברסיטת חיפה מושם דגש רב על מודלים בבעלי חיים שונים המדגימים את הקשר הביולוגי לתופעות התנהגותיות מרתקות שונות כמו דיכאון, חרדות וסכיזופרניה. הלימודים שואפים למקד את מעורבותם ואת התפתחותם של הסטודנטים במחקר, ואלו מצידם מעוּדדים לגבש תכנית מחקר מעמיקה ולהמשיך את לימודיהם לתואר שלישי.

 

הלימודים לתואר שני במסלול זה מיועדים לבוגרי תואר ראשון במדעי החיים – ביולוגיה, כימיה, מדעי הרפואה – והם מאפשרים לסטודנטים להשלים את התואר השני בתוך שנתיים בלבד, ולזכות בקבלת תואר מוסמך בפסיכולוגיה ללא כל צורך בשנת השלמות. אלה הם לימודים מעמיקים ומקצועיים המקנים לסטודנטים את כל הידע הנדרש למקד את מחקרם בתחומי המוח וההתנהגות, ובחקר הבסיס הביולוגי של הפרעות פסיכולוגיות ופסיכיאטריות שונות.

 

 

פרטים נוספים על המסלול

 

הלימודים לתואר שני זה מתקיימים אך ורק במסלול הכולל כתיבת עבודת גמר מחקרית – תזה. משך הלימודים בתכנית עומד על שנתיים – בהיקף של 44 שש"ס, כולל סיום עבודת המחקר והגשת התזה.

 

תנאי הקבלה

 

להלן דרישות הקבלה לתכנית:

 

  • מועמדים אשר סיימו או עומדים לסיים את לימודיהם בתחום לימודי מדעי החיים, כאמור – ביולוגיה, ביוכימיה, מדעי הרפואה – במוסד לימודי מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל.

 

  • סף הקבלה לתכנית הוא ציון ממוצע של 80 לפחות בלימודי התואר הראשון.

 

  • המלצות – המועמדים לתכנית נדרשים להציג המלצה אחת לכל הפחות.

 

  • מעבר ריאיון אישי על ידי ועדת קבלה מקצועית מטעם החוג.

 

  • מועמדים בעלי תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה, ששפת ההוראה במוסד אינה השפה העברית נדרשים לעבור בחינת ידע בעברית ברמה הנדרשת על ידי האוניברסיטה.

 

לסיכום

 

בשנים האחרונות חלה התפתחות רבה ופורצת דרך בהבנת מנגנוני פעילות המוח, ובהבנת השפעתם על התנהגויות ועל פתולוגיות שונות. עם זאת, חוקרים בתחום עדיין נדרשים לעבור כברת דרך כדי להגיע להבנה מלאה של פעילות המוח, ובייחוד להבנת הקשרים הקיימים בין המרכיבים הביולוגיים ובין התנהגויות פסיכיאטריות מסוגים שונים. כך, תחום הפסיכוביולוגיה נועד בעצם לספק מענה לכמה מן השאלות המשמעותיות ביותר בתחומי המדע והרפואה. לימודי תואר שני בפסיכוביולוגיה באוניברסיטת חיפה מציעים ללומדיהם להעמיק בחקר המוח וההתנהגות, כאשר הלימודים במגמה אף מעודדים את הסטודנטים לבצע מחקר מעמיק ויסודי בתחום ולהמשיך את לימודיהם לתואר שלישי.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp