לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר ראשון > אוניברסיטת בן גוריון - תואר ראשון

תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון


מחפש/ת מידע על לימודים? אוניברסיטת בן גוריון - תואר ראשון? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
משפטים
כלכלה
מנהל עסקים
תואר בחשבונאות
מקצועות ההנדסה
לימודי ערב
מקצועות הרפואה
תנאי קבלה לתואר ראשון
מדעים
מקצועות האמנות
 
 
חינוך והוראה
תואר ראשון בעיצוב ואדריכלות
תואר במדעי המחשב
פסיכולוגיה
מדעי החברה
לימודי סיעוד
קורס שיווק
תואר בתקשורת
לוח מלגות
תואר ראשון בביטוח

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון

 

אוניברסיטת בן גוריון, הממוקמת בבאר שבע, בירת הנגב, מעניקה לסטודנטים אלו אפשרות ללמוד במסלולים יוקרתיים לתארים אקדמיים במגוון רמות – החל מלימודי תואר ראשון וכלה בלימודי פוסט דוקטורט.

 

האוניברסיטה בבאר שבע חוגגת השנה 41 שנים של עשייה אקדמית. עשייה אקדמית זו הציבה את אוניברסיטת בן גוריון בראש המוסדות המובילים בארץ ובעולם. בשנת 1974 החליט חבר הנאמנים של האוניברסיטה לשנות את שמה מאוניברסיטת הנגב לאוניברסיטת בן גוריון, זאת בגין חזונו של "הזקן" בדבר הפרחת השממה ותשוקתו הגדולה לפיתוח הנגב.

 

מלבד היותה מוסד אקדמי מוביל, אוניברסיטת בן גוריון הינה מוסד אקדמי המקיים קשרים הדוקים עם התעשייה והמסחר באזור הנגב והדרום. לדוגמא, האוניברסיטה עוסקת בהרחבה בפיתוח ומחקר בנוגע לחקלאות מדברית. כמו כן, האוניברסיטה ידועה בגישתה הייחודית והחדשנית לרפואה רב תרבותית וקהילתית. הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון זוכים במהלך לימודיהם להיות חלק מעשייה זו ורבים מהם משתלבים בה בתפקידי מפתח בסיום לימודיהם.

 

לימודים באוניברסיטה

 

תואר ראשון הפך בשנים האחרונות לאחד מעמודי התווך בחברה הישראלית. מדובר למעשה בצעד משמעותי אותו חייב לעבור כל אדם השואף להתקדם ולהתפתח מבחינה קרייריסטית, חברתית ותרבותית. כיום, בשל ריבוי המוסדות הפרטיים להשכלה גבוהה, בוחנים בשוק העבודה לא רק את דבר קיומו של התואר הראשון, אלא גם את מקום הלימודים. אוניברסיטת בן גוריון נחשבת לאחת המוסדות המובילים בישראל ללימודי השכלה גבוהה.

 

על פי דירוג D&B, הנערך בישראל מדי 29 שנה, ממוקמת אוניברסיטת בן גוריון במקום הרביעי כאשר ראשונות לה הן האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב ומכון וויצמן. אי לכך, בוגרי אוניברסיטת בן גוריון נהנים מיתרונות רבים בבואם להשתלב בתום הלימודים בתעשייה ובשוק העבודה.

 

האוניברסיטה מקיימת כאמור קשרים הדוקים עם התעשייה בנגב ובאזור הדרום ובוגרי המוסד יכולים כבר במהלך לימודיהם לצבור ניסיון רב ולהתערות עם מרצים מן השורה הראשונה ועם גורמים מובילים בתעשייה. יתרון נוסף אשר יפורט בהמשך הינו האווירה הסטודנטיאלית הייחודית ממנה נהנים הסטודנטים הלומדים באוניברסיטת בן גוריון.

 

מסלולי לימוד

 

תחומי הלימוד לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון הינם רבים ומגוונים ולא יהיה ניתן לפרט אודות כולם במאמר זה. עם זאת, להלן רשימת הפקולטות הפעילות באוניברסיטה ותוכניות הלימוד העיקריות בהן:

 

  • הפקולטה למדעי ההנדסה - הנדסה כימית, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חשמל ומחשבים, הנדסת חומרים, הנדסה גרעינית, הנדסת מערכות מידע, הנדסת מערכות תקשורת, הנדסה ביו-רפואית, הנדסה ביוטכנולוגית, הנדסת בניין, הנדסת תוכנה והנדסת מכונות.

 

  • הפקולטה למדעי הטבע - כימיה, פיסיקה, מתמטיקה, מדעי המחשב, ביולוגיה, מדעי החיים, ומדעי הגיאולוגיה והסביבה.

 

  • הפקולטה למדעי הרוח והחברה - לימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, חינוך, פוליטיקה וממשל (מדעי החברה), לשון עברית, בלשנות, עבודה סוציאלית, כלכלה, היסטוריה, ספרות (מדעי הרוח), פילוסופיה, אומנויות, ספרות עברית, מדעי ההתנהגות, מחשבת ישראל, מגדר, תקשורת, מקרא וארכיאולוגיה וגיאוגרפיה.

 

  • הפקולטה לניהול – ניהול, ניהול תיירות ומלונאות, וניהול מערכות בריאות.

 

  • הפקולטה למדעי הבריאות - רפואה בינלאומית, ניהול מערכות בריאות, מעבדנות רפואית, רוקחות, פיזיותרפיה, סיעוד, ורפואת חירום.

 

תנאי הקבלה

 

בדומה לשאר האוניברסיטאות בישראל, תנאי הקבלה לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון דורשים הצגת הישגים נאים בבחינת הבגרות וציון פסיכומטרי. תנאי הקבלה משתנים מתואר לתואר ומשנה לשנה, והם נקבעים בהתאם לדרישה למסלולי הלימוד השונים. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הסף של האוניברסיטה, רשאים ללמוד במכינה הקדם אקדמית בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון.

 

תלמידי מכינה נחשבים סטודנטים של האוניברסיטה והם חברים באגודת הסטודנטים. כמו כן, בוגרי המכינה זכאים לסיוע בשכר הלימוד ונהנים מהעדפה בבואם להתקבל למסלולי הלימוד השונים. ישנן פקולטות אשר מאפשרות קבלה למסלולי הלימוד על בסיס הישגים במכינה הקדם אקדמית.

 

מועדי ההרשמה לתואר ראשון

 

המבקשים להרשם ללימודי תואר בוגר באוניברסיטת בן-גוריון (סמסטר חורף) יכולים לעשות כן החל מחודש ינואר ועד חודש אפריל של השנה הקודמת.

 

הכוון תעסוקתי

 

אוניברסיטת בן-גוריון מפעילה יחידת הכוון תעסוקתי העוסקת בכל הנושאים הקשורים להכוון וייעוץ תעסוקתי, לרבות, סיוע לבוגרים במציאת תעסוקה והשתלבות בשוק העבודה. בין השירותים של היחידה להכוון תעסוקתי :סיוע במציאת העבודה המתאימה , הכנה לראיון עבודה , סיוע בהשתלבות בתפקיד ובשוק העבודה בכלל, וכל זאת תוך ניצול הקשרים של האוניברסיטה עם גורמים עסקיים שונים בתעשייה.

 

פרסים, מלגות ותוכניות למצטיינים

 

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מציעה תכניות ייחודיות לסטודנטים ולמועמדים מצטיינים בכל המחלקות. התכניות מעניקות למועמדים המצטיינים לתואר ראשון מלגות גבוהות, ואף פרסי כניסה ומלגות דיור. האוניברסיטה מעניקה פרסי הצטיינות למועמדים בעלי הישגים לימודיים גבוהים, הלומדים לקראת תואר ראשון באוניברסיטה. הפרס המוענק הוא עד גובה שכר לימוד בסיסי מלא, וכולל גם מלגת דיור בגובה של 400 ₪ לכל חודש. 

 

אווירה סטודנטיאלית

 

כפי שצוין בהתחלה, היקף הסטודנטים באוניברסיטת באר שבע עומד על ממוצע של כ-17,000 סטודנטים מדי שנה. כמו כן, מספרם של הסטודנטים עולה מדי שנה וזאת בשל החיים הסטודנטיאלים העשירים במקום. היות והאוניברסיטה איננה ממוקמת באזור המרכז, וקיימת דלילות מסוימת במקומות הבילוי באזור, התפתחה בבן גוריון תרבות סטודנטיאלית מיוחדת במינה.

 

המגורים הזולים באזור הדרום, החיים בצל האוניברסיטה, הקמפוס הגדול ואגודת הסטודנטים הפעילה הופכים את החיים הסטודנטיאלים בבאר שבע למובילים בישראל. במסגרת זו, נהנים הסטודנטים משלל רחב של פעילויות, הנחות, הרצאות פתוחות, הופעות חיות, הצגות וכדומה. כמו כן, עסקים רבים בבאר שבע מעניקים לסטודנטים הנחות משמעותיות ואגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון נחשבת לחזקה בישראל.

 

מגורים

 

המגורים בבאר שבע ובאזור הדרום בשילוב שכר לימוד אוניברסיטאי הינם מהזולים בארץ. מדובר בלימודים אקדמיים במחיר סביר ושווה לכל נפש. מרבית הסטודנטים מתגוררים בדירות הסמוכות לאוניברסיטה ואינם נדרשים לבזבז כספים יקרים על חנייה ותחבורה ציבורית.

 

כמו כן, סטודנטים אשר מעוניינים לשפר את תנאי מחייתם, יכולים לגור בשכונות האיכותיות יותר של העיר במחירים סבירים לחלוטין. ישנם סטודנטים רבים הקובעים את מקום מושבם בקיבוצים ובמושבים ליד ונהנים מאווירה המדברית המיוחדת במקום. בנוסף, אוניברסיטת באר שבע מאפשרת גם מגורים במעונות הסטודנטים בהתאם לבקשה מוקדמת.
 

רוצה לדעת יותר על אוניברסיטת בן גוריון - תואר ראשון? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על אוניברסיטת בן גוריון - תואר ראשון
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד אוניברסיטת בן גוריון - תואר ראשון

חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון (746 חוות דעת)
התקבלו 746 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
איתי,מכללת תל חי, מכללת תל חי - תואר ראשון, 16/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
רמת המרצים, העזרה בשיעורי תגבור, הנוחות שבהעברת החומרים באתר והיחס האישי

על הקמפוס
מאוד עוזרים בכל התחומים האווירה מאוד נעימה ויש הרבה מפגשים חברתיים
סיון,הקריה האקדמית אונו, אונו - לימודי ספורטתרפיה, 15/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
המרצים נותנים יחס אישי,אווירה חמה וכיפיית.פחות טוב- דרך ההגעה אם זה לא ברכב פרטי קשה כי אפשר רק דרך ת"א ולרוב יש המון פקקים.

על הקמפוס
מרצים טובים,הספריה עשירה בחומרי לימוד,אווירה טובה במכללה. את הקפיטריה לדעתי צריך להעשיר במגוון גדול יותר.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי מנהל עסקים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר ראשון בסוציולוגיה
תואר ראשון במוסיקה
תואר ראשון B.A כללי
לימודי עיצוב פנים לתואר ראשון
לוח ימים פתוחים במוסדות לימוד בישראל
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר ראשון
הקריה האקדמית אונו - תואר ראשון
המסלול האקדמי המכללה למנהל - תואר ראשון
האוניברסיטה הפתוחה
רופין - תואר ראשון
מכללת אשקלון - תואר ראשון
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על אוניברסיטת בן גוריון - תואר ראשון?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
למודי משפטים באזור הצפון (לפני 1 ימים, 21 שעות, 21 דקות)
מדעים ביו רפואיים או ביולוגיה (לפני 2 ימים, 2 שעות, 32 דקות)
ניהול משאבי אנוש (לפני 2 ימים, 19 שעות, 10 דקות)
מדעים ביו רפואיים או ביולוגיה? (לפני 3 ימים, 23 דקות)
הבדל בין ייעוץ ארגוני למשאבי אנוש (לפני 6 ימים, 31 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD