תואר ראשון באמנות במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

תואר ראשון באמנות בסמינר הקיבוצים

 

תכנית לימודי אמנות במכללת סמינר הקיבוצים מיועדת למעוניינים לשלב יצירה ואמנות יחד עם הוראה וחינוך במסגרות שונות. התכנית מקנה לבוגריה תואר ראשון באמנות, תעודת הוראה ותעודת התמחות בחינוך הדמוקרטי.

 

קצת על סמינר הקיבוצים

 

מכללת סמינר הקיבוצים נחשבת לאחת המכללות החשובות והאיכותיות ביותר בישראל בתחום החינוך וההוראה. מטרת תוכניות הלימוד השונות בסמינר הקיבוצים היא להכשיר ולטפח מורים איכותיים מתחומים שונים, על מנת שיהוו את מורי העתיד של מדינת ישראל.

 

מדוע ללמוד תואר ראשון באמנות דווקא במכללת סמינר הקיבוצים?

 

לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והחידושים המדעיים בעשורים האחרון, מחלחלת ההבנה כי יש ליישם שינויים אלו גם במסגרת תחומי האמנות העכשווית. מכללת סמינר הקיבוצים מציעה תוכנית ללימודי תואר ראשון באמנות המקנה לתלמידים ידע תיאורטי ומעשי רחב ומגוון בתחומי האמנות ומכשירה את הסטודנטים להיות אמנים יוצרים בעידן הטכנולוגי והמדעי של ימינו. הפן התיאורטי של התוכנית מתמקד בהבנת התהליכים והחידושים באמנות ובחינת קשרי הגומלין בין החברה, ההיסטוריה, הכלכלה והפוליטיקה לאמנות.

 

הלימודים מתקיימים בסביבת לימודים ייחודית, בתוך קמפוס עצמאי הממוקם בלב תל אביב. כמו כן, הלימודים נערכים בקבוצות לימוד קטנות המאפשרות לכל סטודנט להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל האישי הטמון בו ולמקסם את תהליך התפתחותו כאמן וכיוצר. בשנתיים הראשונות ללימודים נבנית תשתית תיאורטית ומעשית במהלכה נלמדים היסודות השונים.

 

בשנה השלישית והרביעית ללימודים, הסטודנטים מעמיקים בתחומי האמנות השונים ומתנסית בהוראה ובהדרכה. כל סטודנט בוחר בפרויקט גמר על פי הנטייה האישית שלו ובמהלכו הוא יוצר ומתנסה בעשייה אמנותית בסביבה המשלבת את תחומי המדיה הדיגיטלית. במהלך ההכנה לפרויקט הגמר הסטודנטים נפגשים עם אמנים מתחומי ההתמחות בהם בחרו.

 

תכנית לימודים

 

תכנית הלימודים נפרסת על פני ארבע שנות לימוד במהלכן הסטודנטים מתנסים הן בלמידה אקדמית והן בלמידה התנסותית חווייתית. התכנית בנויה מקורסים מעניינים ומגוונים המספקים תשתית ידע תיאורטי רחבה תוך התמקדות בגישה רב-תחומית לצד ניסיון מעשי.

 

בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: מבואות בתולדות האמנות, אנימציה, צילום, פיסול, סוגיות באמנות העכשווית, תרבות דיגיטאלית, תרבות חזותית, בעיות אקטואליות באמנות ישראל ומזרח תיכונית, יסודות המבע האמנותי, ניו-מדיה, ציור, סאונד, מיצג, תכנות ועוד רבים. בנוסף, במהלך הלימודים הסטודנטים משתתפים בתערוכות אישיות וקבוצתיות המאפשרות להם להציג את עבודתם והתקדמותם.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הראשון לאמנות בהתמקדות במדיה הדיגיטאלית יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומים כגון עיצוב גרפי, עריכת וידאו, בניית אתרים, אנימציה ומידול תלת מימד, עיבוד תמונה. כמו כן, הבוגרים יכולים להשתלב במסגרות החינוך השונות בתפקידי הדרכה והוראה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך לקראת לימודי תואר שני בתחומי החינוך והאמנות במכללות ובאוניברסיטאות בארץ ובחו"ל.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון באמנות במכללת סמינר הקיבוצים: ציון משולב של 525 לפחות המורכב מציון משוקלל של תעודת הבגרות וציון פסיכומטרי. כמו כן, לכל סטודנט ייערך ראיון קבלה אישי על ידי ועדת הקבלה של בית הספר לאמנות במהלכו עליו להציג תיק עבודות.

 

שכר לימוד

 

במכללת סמינר הקיבוצים שכר הלימוד זהה לזה שבאוניברסיטאות. המכללה מעניקה מלגות לפי קריטריונים משתנים כגון מלגה למעוטי יכולת, מלגת מצטיינים, מלגה ליוצאי אתיופיה ועוד.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על סמינר הקיבוצים - אמנות

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
15/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מתחילה בסמינר הקיבוצים בשנה הבאה לאחר שלמדתי שנה במכללת קיי בבאר שבע ושם לא הייתי מרוצה מהרבה דב קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס האמנויות של סמינר הקיבוצים הוא קמפוס קטן ומשפחתי.

טיפים

חשוב לציין בפני מתעניינים במכללת קיי, שבמכללה זו מאוד קשה מבחינת חברתית.


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp