תואר ראשון באמנות במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון באמנות במכללת סמינר הקיבוצים

תואר ראשון באמנות בסמינר הקיבוצים

 

לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והחידושים המדעיים בעשורים האחרון, מחלחלת ההבנה כי יש ליישם שינויים אלו גם במסגרת תחומי האמנות העכשווית.

 

התכנית ללימודי אמנות במכללת סמינר הקיבוצים מיועדת למעוניינים לשלב יצירה ואמנות יחד עם הוראה וחינוך במסגרות שונות. התכנית מקנה לבוגריה תואר ראשון באמנות, תעודת הוראה ותעודת התמחות בחינוך הדמוקרטי.

 

קצת על סמינר הקיבוצים

 

במכללת סמינר הקיבוצים פועלים בתחום החינוך וההוראה כבר עשרות שנים, כאשר מטרת תוכניות הלימוד השונות היא להכשיר ולטפח מורים איכותיים מתחומים שונים, על מנת שיהוו את מורי העתיד של מדינת ישראל.

 

תכנית הלימודים

 

החלק של תכנית הלימודים במהלכו עוסקים באמנות, מקנה לתלמידים ידע תיאורטי ומעשי רחב ומגוון בתחומי האמנות ומכשירה את הסטודנטים להיות אמנים יוצרים בעידן הטכנולוגי והמדעי של ימינו. הפן התיאורטי של התוכנית מתמקד בהבנת התהליכים והחידושים באמנות ובחינת קשרי הגומלין בין החברה, ההיסטוריה, הכלכלה והפוליטיקה לאמנות.

 

הדגש הרב תחומי והשילוב של ענפים טכנולוגיים של היצירה העכשווית במהלך הלימודים, מאפשר לסטודנטים גם להעמיק בעולמות קרובים, כגון יצירת אנימציה, עיצוב גרפי, עריכת וידאו, עיבוד תמונה, וכן הלאה.

 

מלבד זאת, התכנית משלבת גם לימודי הוראה וחינוך, ובפרט הוראת אמנות, לכל אורכה. ההתמקדות בגישות חינוכיות שמעודדות מעורבות חברתית ותרבותית מאפשרת לקשר את העשייה היצירתית אל התכנים הנלמדים בתחום זה.

 

מעבר לכך, שיעורי הבחירה המגוונים מאפשרים לסטודנטים להרחיב את ידיעותיהם בנושאים כגון תרפיה באמנות, לימודי אוצרות, לקויות למידה, ועוד.

 

מתכונת הלימודים

 

תכנית הלימודים נפרשת על פני ארבע שנות לימוד במהלכן הסטודנטים מתנסים הן בלמידה אקדמית והן בלמידה התנסותית חווייתית. התכנית בנויה מקורסים מגוונים המספקים תשתית ידע תיאורטי רחבה, תוך התמקדות בגישה רב-תחומית וכן בלמידה חוייתית, מתוך ניסיון מעשי.

 

הלימודים נערכים בקבוצות לימוד קטנות המאפשרות לכל סטודנט להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל האישי הטמון בו ולמקסם את תהליך התפתחותו כאמן וכיוצר. בשנתיים הראשונות ללימודים נבנית תשתית תיאורטית ומעשית במהלכה נלמדים היסודות השונים.

 

בשנה השלישית והרביעית ללימודים, הסטודנטים מעמיקים בתחומי האמנות השונים ומתנסית בהוראה ובהדרכה. כל סטודנט בוחר בפרויקט גמר על פי תחומי העניין האישיים שלו, ובמהלכו הוא יוצר ומתנסה בעשייה יצירתית תוך קבלת הנחייה מאנשי הסגל. במהלך ההכנה לפרויקט הגמר הסטודנטים נפגשים עם אמנים מתחומי ההתמחות הנבחרים.

 

נושאי הלימוד

 

בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: מבואות בתולדות האמנות, אנימציה, צילום, פיסול, סוגיות באמנות העכשווית, תרבות דיגיטאלית, תרבות חזותית, בעיות אקטואליות באמנות ישראל ומזרח תיכונית, יסודות המבע האמנותי, ניו-מדיה, ציור, סאונד, מיצג, ועוד רבים נוספים. בנוסף, במהלך הלימודים הסטודנטים משתתפים בתערוכות אישיות וקבוצתיות המאפשרות להם להציג את עבודתם והתקדמותם.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הראשון לאמנות בהתמקדות במדיה הדיגיטאלית יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומים, כולל מקצועות מבוקשים המשיקים לעולם היצירה כגון עיצוב גרפי, עריכת וידאו, בניית אתרים, אנימציה ועוד.

 

כמו כן, הבוגרים יכולים להשתלב במסגרות החינוך השונות בתפקידי הדרכה והוראה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך לקראת לימודי תואר שני בתחומי החינוך והאמנות במכללות ובאוניברסיטאות בארץ ובחו"ל.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לתכנית, יש להציג את ממוצע תעודת הבגרות, כאשר מי שציוני הבגרות שלהם נמוכים עשויים להידרש להציג גם ציון פסיכומטרי.

 

הסטודנטים מתבקשים להשלים תרגיל מעשי. כמו כן, לכל סטודנט נערך ראיון קבלה אישי על ידי ועדת הקבלה של בית הספר לאמנות במהלכו עליו להציג תיק עבודות.

 

שכר לימוד

 

במכללת סמינר הקיבוצים שכר הלימוד זהה לזה שבאוניברסיטאות. המכללה מעניקה מלגות לפי קריטריונים משתנים כגון מלגה למעוטי יכולת, מלגת מצטיינים, מלגות על פי מוצא, ועוד.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
חוות דעת של סטודנטים על סמינר הקיבוצים - אמנות
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
15/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מתחילה בסמינר הקיבוצים בשנה הבאה לאחר שלמדתי שנה במכללת קיי בבאר שבע ושם לא הייתי מרוצה מהרבה דב קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס האמנויות של סמינר הקיבוצים הוא קמפוס קטן ומשפחתי.

טיפים

חשוב לציין בפני מתעניינים במכללת קיי, שבמכללה זו מאוד קשה מבחינת חברתית.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp