רוצה פרטים על מהנדס כלי שייט - אדריכלות ימית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת כלי שייט ואדריכלות ימית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מהנדס כלי שייט - אדריכלות ימית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אדריכלות ימית – הנדסת אניות וכלי שייט

 

בנויים לגלים

 

כשבונים בית, דואגים שיעמוד איתן ובטוח על האדמה באמצעות יסודות עמוקים ופרופורציות נכונות, ושתשתיות החשמל לא יצטלבו עם צינורות המים. לעומת זאת, כשמתכננים יאכטה או אניית קרב, כבר ודאי וידוע מראש, שיציבות לא תהיה בסביבה, ומים יהיו לרוב. המבנה השט בין הגלים אמור לעמוד במידות נכונות של עוצמה וגמישות גם יחד ולהוסיף לתפקד בתנאי רטיבות. האדריכל הימי, מסיבה זו, נדרש להיות בעל הבנה מעמיקה בהתנהגות של חומרי בנייה שונים, בהרגלי הגאות והשפל של הים הגדול, בתפקוד של מנועים בתנאים מיוחדים, וכמובן בחוקי הפיזיקה וההנדסה.

 

 

בישראל פועלים כיום מספר גופים מרכזיים בתחום האדריכלות הימית והנדסת האניות: "מספנות ישראל" העוסקת בבניית כלי שייט גדולים; חיל הים האמון על פעילויות התקנה, תחזוקה, תיקון ושיפור של הציוד הימי שברשותו; ובתי מלאכה הבונים אניות קטנות. לצידם, פועלים כפרילנסרים יועצים מקצועיים וחוקרים מן הטכניון ומאוניברסיטת תל אביב.

 

לשכת המהנדסים והאדריכלים חידשה בשנים האחרונות את פעילות האגף לאדריכלות ימית והנדסת אוניות, במטרה לעודד שיתופי פעולה בין התעשייה, חיל הים והאקדמיה, על מנת שכלי השייט המיוצרים במדינת ישראל יהיו חזקים, יציבים וישרתו את מטרתם ביעילות. לימודי אדריכלות ימית אפשריים בשלוש מסגרות: מסלול עתודה אקדמית בחיל הים, לימודי הנדסה לתואר ראשון או תכנית לתואר שני בהנדסה, המאפשרת המשך במחקר.

 

תכניות הלימודים

 

מסלול עתודה אקדמית בצה"ל

 

חיל הים עוסק באופן קבוע בפיתוח של כלי שייט חדשים ובייצור מערכות לחימה של הכוח הימי. קיימים מספר מסלולי לימוד במסגרת העתודה האקדמית; תוכלו לקבל הכנה לקורס קצינים, להשתתף בקורס הכשרה לתפקידי מהנדס ימי, לרכוש ידע לניהול מדור מקצועי במטה חיל הים ולהוסיף להתמקצע כמנהלי פרויקטים. בוגרי העתודה מובילים פרויקטים חשובים כבר בתחילת השירות הצבאי שלהם, ובהמשך הם עוסקים בתחומי התוכן וההנדסה, ויכולים להתקדם לכיוון המחקר והפיתוח במסגרת לימודי תואר שני ושלישי.

 

תואר ראשון בהנדסת מכונות

 

תכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת מכונות מקנה למשתתפיה כלים עדכניים בתחומי התכנון, הייצור, הניהול והתחזוקה. הסטודנטים רשאים, לאחר שצברו את הידע הבסיסי, לבחור בתחום התמחות בהתאם לנטיית לבם, ובמוסדות לימוד מסוימים מוצעת מגמה העוסקת בסביבות ימיות. בתום ההכשרה הם מבצעים פרויקט מעשי בהנחייתם של מהנדסים בכירים מהתעשייה. סטודנטים בעלי יכולות גבוהות במיוחד יכולים לעסוק בתחומי הפיתוח, ולהשתתף בפרויקט מחקרי בהנחיית חוקר אקדמי.

 

תארים מתקדמים בהנדסת מכונות

 

אדריכלות ימית היא גם אחת מן ההתמחויות המוצעות במסגרת תואר שני בהנדסת מכונות במוסדות אקדמיים מסוימים. המועמדים למסלולים אלה נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בהנדסה או באחד ממקצועות המדעים הרלוונטיים, כפיזיקה, מתמטיקה או מדעי המחשב. ניתן גם להמשיך לתואר שלישי או לעסוק במחקר כבר במהלך התואר השני בתחומים מעניינים רבים, וביניהם: אדריכלות כלי שייט, אנליזה ומבנים ימיים, הנדסה חקלאית בסביבה ימית ועוד.

 

נושאי לימוד

 

 • גרפיקה הנדסית
 • תורת המבנים
 • אלמנטים סופיים
 • מחשוב מקבילי
 • הידראוליקה הנדסית
 • יציבות כלי שייט
 • הידרודינמיקה של גלים
 • הנדסת חומרים
 • אנליזה של מבנים ימיים
 • מכניקת זורמים    
 • מקצועות יסוד במתמטיקה
 • ועוד
 • תכן מכאני באמצעות מחשב    
 

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון יש צורך בציון התאמה של 620 לפחות, הכולל את ממוצע הבגרויות והפסיכומטרי. בנוסף, נדרש ציון פסיכומטרי של 570 ומעלה. ללימודי תואר שני רשאים להציג את מועמדותם בוגרי תואר ראשון בהנדסה או במדעים, שסיימו את התואר עם ממוצע ציונים של 75 ומעלה.

 

מוסדות אקדמיים

 

 • אוניברסיטת תל אביב – במסגרת החוג להנדסה מכנית ניתן לבחור בשני מסלולי התמחות, החל מהסמסטר החמישי של התואר הראשון. בין המסלולים המוצעים תמצאו גם את ההתמחות בזרימה ותיכון תרמי, הכוללת את נושא ההנדסה הימית. בוגרי המסלול זכאים לתואר .B.Sc בהנדסה. באוניברסיטת תל אביב מתבצעים על ידי מרצים מסוימים מחקרים על כוחות גליים, זרימה, כלי שייט, שובלים ועוד. תוכלו בעתיד להמשיך לתואר שני ושלישי, ולבחור לכם מנחה שיוביל איתכם מחקר באדריכלות ימית.

 

 • הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל (חיפה) – בו תוכלו להתמחות בהנדסה ימית במסגרת התואר השני ולהתקדם למחקר בתחום. ניתן להשתלב במסלול המעניק תואר שני במדעים או תואר שני בהנדסה, במידה וממוצע התואר הראשון שלכם עומד בדרישות ובידכם המלצות טובות. בטכניון תוכלו למצוא מחקרים על שחיינים רובוטיים, על אינטראקציה בין מבנה לזורם, על יציבות הידרודינמית ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מהנדס כלי שייט - אדריכלות ימית?

רוצה לדעת יותר על מהנדס כלי שייט - אדריכלות ימית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמה לתפקיד אדריכל/ית
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: אדריכלות
התקבלו 303 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp