לימודי אבטחת מידע ולוחמת סייבר במכללת סלע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על סייבר ואבטחת מידע - סלע.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס מומחה אבטחת מידע ולוחמת סייבר - מיקוד טכני במכללת סלע
  
ודאי זכור לכם הסיפור עם כרטיסי האשראי של 400 אלף הישראלים. האקר מערב הסעודית "עלה" על מספרי אשראי ישראליים שהוזנו באינטרנט ופרסם אותם במטרה להסב נזק לצרכנים בישראל. כמובן שאיום כזה אינו רק מופנה כלפי קונים, אלא הוא חל על כלכלת המדינה בשלמותה. מדובר במיתקפה פוליטית. אכן, לוחמת הסייבר מתגברת מיום ליום, והאמצעים העומדים לרשות האויב – אף הם הולכים ומשתכללים. הפתרון להתקפות מסוג זה הוא היערכות מוגברת של אבטחת מידע ולוחמת סייבר נגדית.
 
 
על המסלול
 
קורס קצין אבטחת מידע ארגוני ומומחה לוחמת סייבר במכללת סלע הוא קורס המשלב אבטחה והגנה גם יחד – בפני הסיכונים העכשוויים ביותר הקיימים כיום, ומתוך הבנה עמוקה שלהם. הקורס נועד להכשיר אנשי מקצוע הבקיאים בתחום הגנת מערכות המידע; וזאת מתוך הבנת היבטיהם הרחבים של מערכות מידע, תפקידיהן, תפעולן והיכרות עם כלל סוגי הכשלים האפשריים בהן כיום. בנוסף, הסטודנטים מתמצאים ב"יעדי התקיפה" המרכזיים הקיימים במערכת ממוחשבת, ומפתחים חשיבה אסטרטגית לשימוש מותאם באמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותם באופן יצירתי – לשם הגנה על מערכות מידע מכל הסוגים ובכל הארגונים. במהלך הלימודים נעזרים הסטודנטים בספרות עזר מקצועית בתחום, בשפה העברית וכן בשפה האנגלית.
 
קורס זה מותאם לצורכים העכשוויים של התעשייה בתחום והוא מותאם להנחיות של מערך הסייבר הלאומי.
 
מה לומדים?
 
בקורס מכשירים מומחים שתפקידם להגן על מערכת המידע בארגונים שונים, בכל האמצעים הנדרשים; לצורך כך הסטודנטים לומדים להכיר לעומק את טכנולוגיות המידע הקיימות כיום, ואת החולשות הקיימות בכל אחת מהן. במקביל, הם לומדים כיצד מאבטחים מערכות מידע ואילו טכנולוגיות ואמצעים קיימים כיום לשם כך, ומתוודעים לפעילות בענף הסייבר. מתוך הבנת הסכנות האורבות למערכות מידע, הסטודנטים עוברים הכשרה מעשית שמטרתה ללמד אותם לתכנן אבטחה המותאמת למערכות מסוג זה, מתוך כוונת סיכול מירב הסיכונים האפשריים, בדגש על לוחמת סייבר. במסלול רוכשים כלים להבין לעומק תחום זה – על היבטיו הטכנולוגיים והפסיכולוגיים, כמו גם את הגופים המרכזיים הפעילים כיום בתחום טרור הסייבר.
 

תכנית זו מחולקת לשני חלקים:

 

 • לימוד סייבר בסביבת לינוקס, תקשורת ורשתות
 • התמחות מעשית בטכנולוגיות, מתודולוגיות וכלים מעולם לוחמת הסייבר.

 

משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על אבטחת מידע עבור פלטפורמות שונות וסוקרים שלל נושאים כגון הצפנה, עמדות קצה, תקני סייבר, פורנזיקה, זיהוי עוקבים ושיטות להקמה של מערכי התראה. כל אלה מאפשרים לתלמידים ללמוד לעומק אודות תוקפים ודרכי עבודתם ולשלוט הכלים ובשיטות שאותם הם מממשים.
 

מתכונת הלימוד
 

היקף הקורס כ - 856 שעות לימוד, ניתן ללמוד במסגרת קורס ערב או מסלול יום.

 

כדי לסייע לתלמידי הקורס להגיע מוכנים לשוק העבודה, התכנית משלבת כמה פרויקטים מעשיים שמאפשרים לצבור ניסיון בתחום הסייבר ואבטחת המידע. לאורך הקורס מתקיימים תרגילים טכניים מורכבים וסדנאות, המשתתפים יכולים לתרגל את השימוש בציוד אבטחה מתקדם בתרגילים במעבדות המכללה וכן באפשרותם להתנסות בסימולטורים גם מעבר לשעות הלימוד.
 

תנאי הקבלה
 
מועמדים לקורס נדרשים להיות בעלי שליטה ברמה טובה בשפה האנגלית ולהחזיק ברקע טכני ברמה בסיסית. כחלק מתנאי הקבלה לקורס עליהם לעבור שלב מבוא, מסדקי התאמה וראיון אישי.
 
תעודה

בסיום התכנית מוענקת לבוגרים תעודת "מומחה לוחמת סייבר". המסלול מכין את בוגריו לקרתא מבחן "מיישם סייבר" שנערך על ידי מערכך הסייבר הלאומי.
 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת סלע | לימודי מחשבים | היי טק

חוות דעת של סטודנטים על סייבר ואבטחת מידע - סלע

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת סלע
22/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חוות הדעת התקבלה ללא פירוט


ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

בניית אתרים לתעודה
רפאל
1 תגובות
לימודי המשך או לימודי חוץ בתכנות
Meyer ILLOUZ
1 תגובות
מעבר בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב הוא אפשרי?
יחיאל
1 תגובות
לימודי c++ היכן ניתן ללמוד
יוסי
1 תגובות
הצעת מחיר קורס ciso
איתמר
1 תגובות
איפה יש קורס הכרת מחשב?
אלונה
1 תגובות
קורס אוטוקאד בבאר שבע או דימונה
נועם הרוש
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,158 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp