לימודי אבטחת מידע ולוחמת סייבר במכללת סלע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על סייבר ואבטחת מידע - סלע.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מומחה אבטחת מידע ולוחמת סייבר - מיקוד טכני במכללת סלע
  
ודאי זכור לכם הסיפור עם כרטיסי האשראי של 400 אלף הישראלים. האקר מערב הסעודית "עלה" על מספרי אשראי ישראליים שהוזנו באינטרנט ופרסם אותם במטרה להסב נזק לצרכנים בישראל. כמובן שאיום כזה אינו רק מופנה כלפי קונים, אלא הוא חל על כלכלת המדינה בשלמותה. מדובר במיתקפה פוליטית. אכן, לוחמת הסייבר מתגברת מיום ליום, והאמצעים העומדים לרשות האויב – אף הם הולכים ומשתכללים. הפתרון להתקפות מסוג זה הוא היערכות מוגברת של אבטחת מידע ולוחמת סייבר נגדית.
 
 
על המסלול
 
קורס קצין אבטחת מידע ארגוני ומומחה לוחמת סייבר במכללת סלע הוא קורס המשלב אבטחה והגנה גם יחד – בפני הסיכונים העכשוויים ביותר הקיימים כיום, ומתוך הבנה עמוקה שלהם. הקורס נועד להכשיר אנשי מקצוע הבקיאים בתחום הגנת מערכות המידע; וזאת מתוך הבנת היבטיהם הרחבים של מערכות מידע, תפקידיהן, תפעולן והיכרות עם כלל סוגי הכשלים האפשריים בהן כיום. בנוסף, הסטודנטים מתמצאים ב"יעדי התקיפה" המרכזיים הקיימים במערכת ממוחשבת, ומפתחים חשיבה אסטרטגית לשימוש מותאם באמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותם באופן יצירתי – לשם הגנה על מערכות מידע מכל הסוגים ובכל הארגונים. במהלך הלימודים נעזרים הסטודנטים בספרות עזר מקצועית בתחום, בשפה העברית וכן בשפה האנגלית.
 
קורס זה מותאם לצורכים העכשוויים של התעשייה בתחום והוא מותאם להנחיות של מערך הסייבר הלאומי.
 
מה לומדים?
 
בקורס מכשירים מומחים שתפקידם להגן על מערכת המידע בארגונים שונים, בכל האמצעים הנדרשים; לצורך כך הסטודנטים לומדים להכיר לעומק את טכנולוגיות המידע הקיימות כיום, ואת החולשות הקיימות בכל אחת מהן. במקביל, הם לומדים כיצד מאבטחים מערכות מידע ואילו טכנולוגיות ואמצעים קיימים כיום לשם כך, ומתוודעים לפעילות בענף הסייבר. מתוך הבנת הסכנות האורבות למערכות מידע, הסטודנטים עוברים הכשרה מעשית שמטרתה ללמד אותם לתכנן אבטחה המותאמת למערכות מסוג זה, מתוך כוונת סיכול מירב הסיכונים האפשריים, בדגש על לוחמת סייבר. במסלול רוכשים כלים להבין לעומק תחום זה – על היבטיו הטכנולוגיים והפסיכולוגיים, כמו גם את הגופים המרכזיים הפעילים כיום בתחום טרור הסייבר.
 

תכנית זו מחולקת לשני חלקים:

 

  • לימוד סייבר בסביבת לינוקס, תקשורת ורשתות
  • התמחות מעשית בטכנולוגיות, מתודולוגיות וכלים מעולם לוחמת הסייבר.

 

משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על אבטחת מידע עבור פלטפורמות שונות וסוקרים שלל נושאים כגון הצפנה, עמדות קצה, תקני סייבר, פורנזיקה, זיהוי עוקבים ושיטות להקמה של מערכי התראה. כל אלה מאפשרים לתלמידים ללמוד לעומק אודות תוקפים ודרכי עבודתם ולשלוט הכלים ובשיטות שאותם הם מממשים.
 

מתכונת הלימוד
 

היקף הקורס כ - 856 שעות לימוד, ניתן ללמוד במסגרת קורס ערב או מסלול יום.

 

כדי לסייע לתלמידי הקורס להגיע מוכנים לשוק העבודה, התכנית משלבת כמה פרויקטים מעשיים שמאפשרים לצבור ניסיון בתחום הסייבר ואבטחת המידע. לאורך הקורס מתקיימים תרגילים טכניים מורכבים וסדנאות, המשתתפים יכולים לתרגל את השימוש בציוד אבטחה מתקדם בתרגילים במעבדות המכללה וכן באפשרותם להתנסות בסימולטורים גם מעבר לשעות הלימוד.
 

תנאי הקבלה
 
מועמדים לקורס נדרשים להיות בעלי שליטה ברמה טובה בשפה האנגלית ולהחזיק ברקע טכני ברמה בסיסית. כחלק מתנאי הקבלה לקורס עליהם לעבור שלב מבוא, מסדקי התאמה וראיון אישי.
 
תעודה

בסיום התכנית מוענקת לבוגרים תעודת "מומחה לוחמת סייבר". המסלול מכין את בוגריו לקרתא מבחן "מיישם סייבר" שנערך על ידי מערכך הסייבר הלאומי.
 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת סלע | לימודי מחשבים | היי טק

פורום לימודי מחשבים

מהם תנאי הקבלה ללימודי מדעי המחשב?
אודל וויניק
ללא תגובה
מדעי המחשב או הנדסת תוכנה
מוניר סלאמנה
ללא תגובה
איפה ניתן לעשות קורס אקסל?
רביטל
ללא תגובה
קורס בדיקות תוכנה במקום תואר מדעי המחשב
אנונימי
1 תגובות
לימודי מולטימדיה - תעודה או תואר?
רחל
1 תגובות
לימודי מבוא באבטחת מידע לאנשי IT בשיא סקיוריטי
שי מאירוביץ
1 תגובות
קורס או תואר במערכות מידע?
ציון זרבאילוב
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp