קורס אבחון דידקטי במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

אהבת? שתף ב:

לימודי אבחון דידקטי במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר

 

המסלול אינו פעיל

 

בדרכם המיוחדת

 

תלמידים רבים סובלים מלקויות ומהפרעות למידה. לעיתים קרובות הם אינם מודעים לכך, שעם הכוונה נכונה קיים פתרון נגיש שיאפשר להם ללמוד בצורה מסודרת וטובה. לצורך שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בכיתות רגילות דרושים אנשי מקצוע שיודעים להעריך את כישורי הלמידה שלהם ולהתאים להם דרכי עבודה רצויות. קורס אבחון דידקטי מכשיר את משתתפיו לזיהוי בעיות למידה אצל תלמידים בגילאים שונים בתחומי הקריאה, הכתיבה והחשבון, ואף לזיהוי בעיות התנהגות אצל ילדים ומתבגרים. נוסף על כך, המשתתפים לומדים דרכי טיפול בבעלי לקויות למידה ברמות שונות.

 

הלימודים מתאים לאנשי מקצוע בעלי ותק, העוסקים בליקויי למידה ומעוניינים להרחיב את תחום התמתחותם גם לאבחון דידקטי והם מיועדים למורים לחינוך מיוחד, לפסיכולוגים, ליועצים חינוכיים, למרפאים בעיסוק, לקלינאי תקשורת ולמורים.

 

תכנית הלימודים

 

המשתתפים בקורס אבחון דידקטי במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר לומדים כיצד לאתר ולזהות קשיים של תלמידים ואיך לבנות תכנית טיפולית מתאימה. כמו כן, הם לומדים על האבחון הדידקטי בתחומים שונים, ובהם חשבון, שפה והתנהגות.

 

לצד לימודים תיאורטיים, תכנית הלימוד כוללת ניתוח מקרי בוחן, הדרכה אישית והדרכה קבוצתית וכן התנסות מעשית באבחון דידקטי בליווי הנחיה. כמו כן, התלמידים לומדים על לקויות קשב וריכוז, על אסטרטגיות למידה בקרב ילדים עם ליקויי למידה, על ההבדלים בין דוח פסיכולוגי לבין דוח דידקטי ועל ביצוע אבחונים חוזרים. הקורס מוכר לגמול השתלמות לעובדי הוראה.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 540 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני שנתיים. מתכונת הלימוד כוללת 480 שעות לימוד עיונית וכ - 60 שעות הכשרה מעשית. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בשעות הבוקר.

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר פותח את האפשרות בפני כל מי שרוצה ללמוד, להשכיל ולרכוש הכשרה מקצועית. מסלולי הלימוד במרכז משלבים ידע תיאורטי עם הכשרה מעשית אשר מספקים לתלמידים את המיומנויות הנדרשות להשתלב בהצלחה בשוק העבודה. בחטיבה לפיתוח מקצועי לעובדי הוראה אפשר ללמוד במגוון של קורסים המוכרים לגמול השתלמות, ובהם קורס מומחה בהוראה מתקנת, לימודי הנחיית קבוצות, לימודי גישור ולימודי הידרותרפיה.


תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי אבחון דידקטי צריכים להיות בעלי תואר ראשון בהוראה, בחינוך, בפסיכולוגיה או באחד ממקצועות הטיפול עם ותק של חמש שנים בהוראה. כמו כן, על המועמדים להגיש מכתב המלצה ממפקח או מיועץ בית הספר. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי.

 

תעודה

 

בתום הלימודים התלמידים מקבלים תעודת גמר – אבחון דידקטי והוראה מותאמת בקריאה, בכתיבה ובחשבון בכיתות א' – יב' מטעם המרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בתום הלימודים, ניתן להשתלב במגוון רב של עיסוקים. העיסוקים העיקריים הם ייעוץ וטיפול, בניית אבחונים ומתן פתרונות לתלמידים הסובלים מלקויות למידה בכל הגילאים, במסגרות של מוסדות וגופים ציבוריים, או בקליניקות פרטיות באופן עצמאי.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

משך ותנאים לקבלה לקורס רפלקסולוגיה
קרן
ללא תגובה
קורס לגברים בלבד בעיסוי
נהוראי
ללא תגובה
הסבה לעבודה סוציאלית בספיר
שיימא
ללא תגובה
לימודי בדיקות תוכנה לנוער בסיכון
שירה רחמים
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס חשמלאי מוסמך?
פאדי
ללא תגובה
שכר ממוצע במשק לבוגרי תואר בתרבות יצירה והפקה
עדן
ללא תגובה
מתעניין בקשר ללימודי טכנאי מחשבים וסלולר
אמיל אליהו
2 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללת ספיר
נור
ללא תגובה
ממוצע בגרות ופסיכומטרי לחינוך לגיל הרך
אליה רובין
1 תגובות
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מוריה
1 תגובות
תנאי קבלה והליך רישום ללימודי אגרונומיה
דניאל
1 תגובות
האם פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה למשפטים?
סיגל
1 תגובות
עלות מכינה להשלמת שעות באומנות
סיטאר גיל
1 תגובות
תנאי קבלה ללימודי חקלאות ומזון
אור גל
2 תגובות
מה תנאי הקבלה ללימודי משפטים?
נוי
1 תגובות
לכניסה לפורום