לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מגזין וחדשות > סטודנטים מגיבים לציונים

אלה סוגי הסטודנטים שתפגשו אחרי פרסום הציונים

4/9/2017 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (580 צפיות)

כולם מחכים לפרסום הציונים - אבל מה קורה אחרי שהם מתפרסמים? רגע חשיפת הציונים הוא אחד הזמנים היותר מטורפים בקמפוס, שלפעמים מוציא מסטודנטים צדדים שאולי לא הכרתם בהם. אז איזה טיפוס אתם?

כתבות אחרונות

 
מהכחשה וכעס, דרך פקפוק עצמי ועד השוואת תשובות אובססיבית - אילו מחשבות עוברות לכל סטודנט בראש אחרי מבחן?
8/2/2018 מאת: מערכת "לימודים בישראל"
 
לרגל תקופת המבחנים, מצאנו תשובות לאחת השאלות שהכי מטרידות סטודנטים בזמן הלמידה למבחנים: איפה יותר כדאי ללמוד, בבית או בספריה בקמפוס?
28/1/2018 מאת: מערכת "לימודים בישראל"
המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

יש ציונים! - אילו סוגי סטודנטים תפגשו אחרי שמתפרסמים הציונים?


התרחיש הבא בטח מוכר לכל מי שאי פעם ניגש למבחן במהלך התואר: עברה מכסת הימים אחרי הבחינה, המרצה מפרסם ציונים באתר ומיד מתחילה מהומה. יום פרסום הציונים הוא אירוע מורכב - מצד אחד כולם מצפים לו בכיליון עיניים, אבל מצד שני חוששים ממנו יותר ויותר ככל שהוא מתקרב.


הטירוף המתפרץ של אחרי הציונים שווה לפחות לאנרגיה שהשתחררה במפץ הגדול והיא ממשיכה להניע את היקום האקדמי לפחות עד לתחילת הסמסטר הבא. זאת גם הזדמנות מצוינת לראות את התגובות השונות של החברים לספסל הלימודים למאורע. מהחטטנים שחייבים לדעת בדיוק כמה כל אחד קיבל ולמה ועד לחברי האמת שתמיד יהיו שם בשבילכם גם אם לא הלך כמו שתכננתם, יש לא מעט סוגים של סטודנטים שהאירוע גורם להם לחשוף את הטבע האמיתי שלהם.


השחצנים


הם קולניים, הם מתלהבים ואפשר להיות בטוחים שהם יהיו שם בשנייה שהציונים מתפרסמים. הסטודנטים המשוויצים תמיד יהיו באחוזון העליון של הכיתה, באמת מגיע להם כל הכבוד על ההצטיינות אבל לא בהכרח מגיע להם חיזוק חיובי על היחס שלהם לחברים לספסל הלימודים. הם אוהבים לחשוב שמי שלא קיבל ציון גבוה כמו שלהם כנראה לא עבד קשה כמוהם, לא סיכם מצוין כמוהם ולא שם לב לפרטים במהלך הסמסטר. ברוב המקרים הם טועים, כמובן. אפשר לזהות אותם בקלות, כי ברגע שמתפרסם הציון הם עסוקים בלהעלות פוסטים מאושרים לפייסבוק ולכל אפיק אחר ברשתות החברתיות שיכול להכיל את השמחה שלהם.


בכל קמפוס, ישנם המשוויצים וישנם המשוויצים בסתר. הם יגידו לכולם שהלך להם נורא אבל איכשהו הם הצליחו לגרד 90 במבחן שכל שאר הכיתה נכשלה בו. הם גם יעמידו פנים שהם ממש מתעניינים כמה כל החברים שלהם קיבלו, אבל הם יעשו את זה בעיקר כדי להשוות את ההישגים של כולם אליהם ולנפנף בכמה שהצליחו.


האופטימיסטים


אלה שרואים תמיד את חצי הכוס המלאה ומאמינים בכל הלב שאם הם השקיעו - הם כבר יקבלו את הציונים הטובים שמגיעים להם. הסטודנטים האופטימיסטים עובדים קשה וגם מאמינים בעצמם ובדרך כלל הגישה שלהם משתלמת, ויכולה אפילו לעשות טוב לאחרים על הדרך.


טיפוס משנה של הסטודנטים האופטימיסטים הם הסטודנטים החברותיים, אלה שיעודדו את החברים שלהם ויהיו שם כדי להגיד להם שגם אם לא קיבלו את הציון שרצו במועד א', הם תמיד יכולים לשפר את המצב במועדי ב'. הם גם תמיד יפרגנו לחברים שקיבלו ציונים טובים, ישתתפו בשמחה שלהם ויגרמו להם להרגיש גאים על ההצלחה שלהם. אין מה לומר, אלה הסטודנטים שפשוט כיף ללמוד איתם.


הפסימיסטים


לעומת האופטימיסטים, אפשר תמיד למצוא את הסטודנטים הפסימיים. ברגע שהם שומעים שהתפרסמו ציונים הם כבר סמוכים ובטוחים שהם נכשלו, אין אפילו מה לדבר על זה. בדרך כלל, התוצאה הפוכה לגמרי והם אפילו מקבלים את הציונים הכי טובים בכיתה.


קשה לומר למה הם מתנהגים באופן הזה, אולי הם פשוט לא מאמינים בעצמם מספיק, או שאולי הם פשוט תמיד היו מרירים ועכשיו פשוט ממשיכים את ההרגל שלהם בזמן הלימודים. בכל מקרה, לא כדאי לקחת את הדברים שלהם יותר מדי ברצינות, כי הם יכולים לגרום גם לאחרים סביבם להתאכזב עוד לפני שבכלל התפרסמו הציונים.

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


החטטנים


הסטודנטים שהמושג 'פרטיות' פשוט לא קיים אצלם בלקסיקון. מבחינתם, יש להם זכות מלאה לדעת בדיוק כמה כל החברים בכיתה קיבלו במבחן ואפשר להיות בטוחים שהם ישאלו. בדרך כלל, הם יהיו הסטודנטים שדיברתם איתם פעם אחת בקורס בסטטיסטיקה וגם זה כדי לבקש מטען. עכשיו כשהסתיים הסמסטר והתפרסמו הציונים, פתאום הם החברים הכי טובים שלכם והם חייבים לנהל שיחה רצינית על הציונים שקיבלתם ואיך אפשר לשפר אותם ביחד.


המוחים על הציון


הם קיבלו ציון נמוך, אבל ממש לא מתכוונים לעבור על זה בשתיקה. הסטודנטים האלה מודעים לזכויות שלהם, מכירים את התקנון ומבקשים פקטור לפני שאתם אפילו פתחתם את המחשב כדי לבדוק ציונים. לרוב אלה סטודנטים עם מודעות חברתית חזקה והם ישמחו לנהל את המאבק מול מי שרק צריך כדי להבטיח שהם - וכל שאר החברים בכיתה - יקבלו בדיוק את הציון שמגיע להם.


אלה שלא תמיד אכפת להם מהציונים


הם ממש לא לוקחים ללב את הציונים, אולי אפילו לא טורחים לבדוק אותם אלא רק מציצים אחרי שכולם כבר הסתכלו. זה סוג הסטודנטים שהגיע לתואר לא בהכרח כדי למצוא את הקריירה של החיים אלא בעיקר כדי לרכוש ידע והם בדרך כלל כבר אחרי תואר ראשון בתחום אחר שבו הם כבר עובדים ולגמרי מרוצים. הם יכולים להיות הייטקיסטים מצליחים שהגיעו ללימודי פילוסופיה כי תמיד התעניינו בתחום, או יזמים שעושים עכשיו עוד תואר בשביל הנפש. מבחינתם, אין באמת חשיבות לציון, אלא לדרך שהם עברו לאורך הסמסטר.


ומי שגם ככה מגיעים רק למועדי ב'


יש הרבה שמות לסטודנטים האלה, יש מי שקוראים להם "סטודנטים חופשיים" ויש אולי מי שיכנו אותם "עצלנים", אבל אפשר להיות בטוחים שלא תראו אותם באופק במועד א' ולמען האמת, גם לא במהלך הסמסטר. אלה הסטודנטים שאין להם מושג איך נראה המרצה, אילו מאמרים נלמדו לאורך השנה ומה בכלל הנושא של הקורס. כדי לא לקלקל לעצמם, הם מנצלים את ההזדמנות האחרונה, עוזבים לכמה רגעים את חוף הים ולומדים למועד ב' מסיכום של מישהו אחר. חלק מהם גם יעברו, אחרי הכל מישהו מהם צריך להיות שם לצדכם גם בשנה הבאה.

 

 
אולי יעניין אותך גם
 
 
תקופת מבחנים עוד רגע כאן, איך הסטודנטים מגיבים לשינוי שנמצא כבר באוויר? הנה כל ההודעות שבטח יגיעו אליכם בתקופת הבחינות.
17/1/2018 מאת: מערכת "לימודים בישראל"
 
מהם הגאדג'טים והפיתוחים הטכנולוגיים שסטודנטים היום פשוט לא יכולים בלעדיהם? ואילו טכנולוגיות יהיו חובה בכל קמפוס בשנת 2028?
10/1/2018 מאת: מערכת "לימודים בישראל"
 
 
לרגל חנוכה, הלא הוא חג האור, אספנו בשבילכם את הרגעים הכי טובים במהלך הלימודים שהופכים את החיים של סטודנטים לבאמת מלאים אור.
14/12/2017 מאת: מערכת "לימודים בישראל"
 
קיבלתם ציון שאתם לא מרוצים ממנו בעבודה או במבחן? למרות שזה יכול להיראות ככה, זה ממש לא סוף העולם. מה אפשר לעשות כדי להתמודד ואיך אפשר ללמוד מהמצב שיעור לחיים?
3/12/2017 מאת: מערכת "לימודים בישראל"
כתבות נוספות
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על סטודנטים מגיבים לציונים?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
איפה אתה לומד למבחנים?
רק בבית, הכי נוח לי
בספריה, קל להתרכז כשאין הסחות דעת
אצל חבר, צריך מישהו שיפקס אותי
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מלגות מפעל הפיס (לפני 2 שעות, 55 דקות)
קורס GMAT ביואל גבע (לפני 2 שעות, 59 דקות)
לימודי מנהל עסקים לעולים חדשים (לפני 3 שעות, 1 דקות)
עבודה במקביל ללימודים (לפני 3 שעות, 4 דקות)
קורס עיצוב פנים (לפני 3 שעות, 6 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD