לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסה > לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בעיבוד אותות מתקדם


מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסה תעשייה וניהול
הנדסת אלקטרוניקה
הנדסת מכונות
הנדסת מחשבים
הנדסה ביו רפואית
הנדסת פלסטיקה
הנדסת חשמל
הנדסה אזרחית
הנדסת תוכנה
הנדסת תקשורת
 
 
לימודי הנדסה כימית
הנדסה גרעינית
הנדסת חומרים
תואר שני בהנדסה
השלמה למהנדס
הנדסה אופטית
הנדסה רפואית
הנדסת תרופות
הנדסת איכות בביו תהליכים
ניהול טכנולוגיה - תואר ראשון

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי הנדסת אלקטרוניקה ועיבוד אותות - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות בעיבוד אות ותמונה


מפענחים את המסר


גם אם אנו לא מודעים לכך, אנחנו מוקפים באותות ללא הרף. הם יכולים להגיע ממגוון של מקורות, כמו תמונה, קרינה, קול, רדאר ואותות ביולוגיים כמו הפעילות החשמלית של הלב האנושי. תחום המחקר של עיבוד וניתוח האותות ודרכי ההעברה שלהן הוא בין התחומים הנחקרים בהנדסה והוא מתפתח בצורה ניכרת בשנים האחרונות.


מהנדסים משתמשים בשלל טכנולוגיות כדי לקרוא, לפענח ולהציג את האותות השונים, כגון מיקרו מעבדים, מעגלים חשמליים ואלקטרוניים ומערכות אנלוגיות. דרך תהליכים אלה הם יכולים לפתח פתרונות חדשניים לתעשיות כמו תקשורת, מוזיקה, רפואה, הייטק וביטחון.


התכנית ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אות נלמדת כמסלול התמחות בלימודי ההנדסה, לעיתים בתוך לימודי הנדסת חשמל ולפעמים בלימודי הנדסת אלקטרוניקה. לפעמים ההתמחות נקראת גם עיבוד אות ותמונה. במסגרת הלימודים בתכנית זו הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של טכנולוגיות ושיטות הנדסיות, שמאפשרות להם לצבור כלים חשובים להשתלבותם בתעשייה.


למי מיועדים הלימודים


ההתמחות בעיבוד אותות מתאימה למי שמעוניינים להשתלב בתפקידי פיתוח ומחקר עיבוד האותות בתעשיות האלקטרוניקה, החשמל והטכנולוגיה בתעשייה. מסלול זה מעניק כלים שיכולים לסייע למהנדסים לפנות לאפיקים שונים במגזר הפרטי והציבורי, בחברות ובמיזמים שעוסקים בפיתוח מבוסס על עיבוד אות.


תכנית הלימודים


במהלך ההתמחות הסטודנטים לומדים על מגוון רחב של סוגי אותות ועל המאפיינים שלהם, אלה כוללים אותות קול, אותות ביולוגיים, אותות וידאו ואותות תקשורת ורדיו. בהמשך הם לומדים על גישות לזיהויים של האותות, לניתוח הנתונים ולטיפול יעיל במידע המתקבל לצורכים שונים בתעשייה. כך הם דנים בשלל שיטות ספרתיות לקידוד, שידור והצגה של המידע.


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור התמחות בה ניתן לבחור במהלך לימודי ההנדסה, בדרך כלל בוחרים בהתמחות בתום השנה השנייה. לפעמים יש צורך לבחור בעוד התמחות נוספת. לימודי ההנדסה נמשכים ארבע שנים. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לבחור בין לימודי בוקר לתכנית לימודי ערב בהנדסה שמתאימה לאנשים עובדים.


הלימודים כוללים שיעורי חובה ובחירה עיוניים וגם שיעורים מעשיים ומעבדות מגוונות בהם מתנסים בשימוש בטכנולוגיות ופלטפורמות לעיבוד אות. בשנה האחרונה ללימודים עורכים פרויקט גמר שבו מיישמים את כל העקרונות ההנדסיים הנלמדים, לרוב הפרויקט מתקיים בשיתוף של חברות בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

 • עיבוד אותות DSP
 • עיבוד וניתוח תמונות
 • עקרונות בזיהוי דיבור
 • עיבוד אותות ביולוגיים
 • ניתוח סטטיסטי של מידע
 • מודמים ותקשורת ספרתית
 • אלגוריתמים ועיבוד שפות טבעיות    
 • תורת המידע
 • למידת מכונות
 • בקרה מסתגלת
 • טכניקות שערוך
 • ראיה ממוחשבת
 • עיבוד בזמן אמת    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה להנדסת אלקטרוניקה משתנים בין המוסדות. ברובם המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע של 70 - 80 לפחות. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות בציון גבוה, בגרות באנגלית ברמה של 4 או 5 יחידות וכן בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד. כמו כן, יש צורך בציון בפסיכומטרי כאשר בדרך כלל שמים דגש גם על הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. מרבית המוסדות מחייבים את מי שלא עומדים ברף במתמטיקה ובפיזיקה להשתתף במכינות או קורסי השלמה לפני תחילת הלימודים.


תעודה


הסטודנטים מקבלים תואר ראשון בוגר בהנדסת B.Sc. בתום הלימודים. חלק מהמוסדות מעניקים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל, אחרים בהנדסת אלקטרוניקה או הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. יש לציין כי לא כל המוסדות מציינים את תחום ההתמחות על גבי התואר.


מוסדות

 

 

 • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): המרכז האקדמי רופין מציע מגוון של אשכולות התמחות בלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה נוסף על ההתמחות בעיבוד אות ותמונה, אלה כוללות הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תקשורת, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות רפואיות והנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים. ניתן ללמוד במסגרת לימודי בוקר או לימודי ערב שכוללים סמסטרים בקיץ. עוד מציע המרכז לימודי הנדסת מחשבים ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

 

 • המכללה האקדמית אפקה (תל אביב): באפקה מתקיימת התמחות בעיבוד אות מתקדם במסגרת לימודי הנדסת חשמל. התמחויות נוספות בלימודים אלה כוללות לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות הספק ואנרגיה, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תורת התקשורת ולימודי הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד תמונה ווידאו. כמו כן, ניתן ללמוד לימודי הנדסה מכנית, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסת תוכנה.

 

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: בלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטה הסטודנטים צריכים לבחור בשני מסלולי התמחות. המסלולים כוללים תקשורת, בקרה, מחשבים, אלקטרואופטיקה, גלי רדיו ומיקרו והנדסה רפואית. בפקולטה להנדסה יש מחלקות נוספות, כגון לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסה אזרחית ולימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): במסגרת לימודי הנדסת החשמל בבר אילן אפשר ללמוד בהתמחות בעיבוד אותות או בהתמחויות נוספות כגון לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תקשורת, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות ביו הנדסה, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות אלקטרואופטיקה או בתכניות משולבות ללימודי הנדסת חשמל ופיזיקה ולימודי הנדסת חשמל ומתמטיקה.
רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה (1,949 חוות דעת)
התקבלו 1949 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
יפית,מכון טכנולוגי חולון, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, 23/09/2014
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מכון טכנולוגי חולון הינו במסגרת מכללה אשר מקנה את הידע המתאים עבור התחום שביקשתי ללמוד שהינו חשמל.
בחרתי ללמוד במכון הטכנולוגי חולון למרות שהייתה באפשרותי אופציה להתקבל לאוניברסיטת תל אביב דרך מסלול מלגה(מלגה למצטייני מחזור-עבור פריפריה )
ובכל אופן בחרתי ללכת לשם כי שמעתי הרבה דעות חיוביות והמלצות על המקום. נוכחתי לדעת שהם גם נכונים.
האווירה במכון נעימה ,המרצים מאוד מסורים ואיכפתיים ורובם מלמדים את החומר בצורה יסודית ומקצועית. אני שמחה שבחרתי במקום זה.
התקבלתי על סמך ממוצע בגרות הדרישה הייתה 102 ומעלה ולי יש 108.5 .
אני שמחה על היחס של הפקולטה אני מרגישה שיש עפ מי לדבר ויש מי שיקשיב.
המרצים לא מהססים לשבת עימך בשעות הקבלה ולתת לך תשובות מלאות עד שאבין עד הסוף.
החברה במכללה מאוד אדיבים והתחרותיות שקיימת הינה באווירה טובה. מוכנים לעזור אחד לשני לשבת אחד עם השני.
על כל זה אני חושבת שעשיתי את הבחירה הנכונה לתואר הראשון.
לפעמים כמו בכל מגמת מדעים קשה להבין את המרצים שיש להם קצת בעיות שפה אך אני מתגברת גפ על קושי זה.

על הקמפוס
מכון טכנולוגי חולון הינו קמפוס בהיקף קטן יחסית אך יחד עם זאת אתה מרגיש את האווירה האינטימית והשקטה. מקום שכיף לבוא אליו. קיימת בו גישה לקפיטריה שזמינה בשעות הלימוד (אף על פי שלטעמי המחירים אינם מותאמים לסטודנטים). ישנה ספרייה שפועלת עד השעות של הלילה . כך שלמעשה תוכל להיעשות כמו שצריך. ישנם כמה פקולטות בתחומים שונים וגם המתחם מתחלק בהתאם. לרוב כל פקולטה מתעסקת בשלה.
בסך הכל מקום נוח לבוא אליו.
מיכאל,אורט בראודה - לימודי הנדסה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, 19/10/2014
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
באופן פרטני למחלקה בה אני לומד, לעיתים עקב מחסור במרצים יש מחסור בקורסי בחירה שהם כלי חיוני לצבירת נקודות לסיום התואר, לעיתים רמת הלימוד נמוכה אך הדרישות בבחינה גבוהות מאד ללא הכנה או הפנייה ללמידה עצמית בצורה מספקת. בסופו של דבר קשיים אלו מכינים אותך להסתדר לבד ולחקור בעצמך את החומר אך פעמים רבות יש השלכה על הממוצע והוא נתפס כחשוב ביותר לקבלה לעבודה, לכן לאור זאת שזו מכללה ולא מוסד אונברסיטאי מקובל לחשוב שהלימודים קלים ואינם תובעניים, אך לא כך, רבים מהמעסיקים הפוטנציאלים מצפים לראות ציונים גבוהים יותר מבוגרי מכללות עקב כביכול רמת לימודים ירודה יותר או סביבה תומכת, אך לא כך המציאות.
בנוסף מוטב היה לאוורר את חומר הלימוד בדברים פרקטים חדשים מעולם התוכן של המקצוע, בעיקר בקורסי בחירה והתמחות, לתת מגוון רחב יותר וידע מעשי יותר. מבחינת מתקני לימוד ותשתית, המוסד מעולה ואני יודע שבמחלקות השונות האחרות שאינן הנדסת חשמל ואלקטרוניקה סך-הכל הלימודים הם טובים וממצים.

על הקמפוס
סביבה ירוקה ופתוחה, סטודנטים רבים. לעניות דעתי קיימים מעט מידי מתחמים לרווחת הסטודנטים לעומת למשל בית הסטודנט בטכניון, כמו כן יש מצוקה של מתחמי לימוד שניתן ללמוד בהם שהם לא הספריה (שבדרך כלל בתפוסה מלאה). יש אוירה לימודית אבל גם מעט פעילויות שוברות שיגרה ואוירה לא כבדה ומאיימת אלא יותר של חבר'ה.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי הנדסה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מכינה להנדסה
לימודי ביוטכנולוגיה - תואר ראשון
תוכנית לימודים - לימודי חקלאות
לימודי הנדסאי
תואר B.Sc - חשבת על תואר במדעים?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסה
המרכז האקדמי רופין - הנדסה
מכללת כנרת - הנדסה
מכללת סמי שמעון- הנדסה
מכללת אפקה - תואר בהנדסה
מכללת רחובות- הנדסה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסה
המרכז האקדמי רופין - הנדסה
מכללת כנרת - הנדסה
עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה בירושלים - הנדסה
מכללת סמי שמעון- הנדסה
מכללת אפקה - תואר בהנדסה
מכללת רמת גן- הנדסה
מכללת ספיר- הנדסה
אורט בראודה - לימודי הנדסה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תנאי קבלה להנדסת מים (לפני 21 שעות, 40 דקות)
אפשרויות תעסוקה - הנדסת הסביבה (לפני 1 ימים, 18 שעות, 11 דקות)
איפה יותר טוב ללמוד (לפני 3 ימים, 15 שעות, 4 דקות)
תנאי קבלה לטכניון - הנדסת תעשייה וניהול (לפני 4 ימים, 13 שעות, 57 דקות)
הנדסת ביו רפואה (לפני 5 ימים, 10 שעות, 48 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD