ללמוד במסלול האקדמי המכללה למנהל
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר

לימודי מדעי המחשב בהתמחות סייבר במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - המסלול האקדמי המכללה למנהל

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי מדעי המחשב בהתמחות אבטחת סייבר B.Sc. במסלול האקדמי המכללה למינהל


חזית טכנולוגית חדשה למלחמה


רשת האינטרנט מכילה בתוכה כמות אדירה של מידע. לא מדובר רק בפרטים האישיים שלנו, אלא גם במידע עסקי, כלכלי או בטחוני שבו תלויים ארגונים ותאגידים ואף ממשלות. ברור אם כן החשש הגדול שקיים היום מפני פגיעה בפרטיות המידע ברשת. ניתן אפילו לומר שהאקרים הם האויב הגדול ביותר של היום, וכלי הנשק העוצמתי ביותר הוא כעת תוכנות זדוניות ווירוסים.


מגמות אלה הפכו את עולם אבטחת הסייבר למצרך טכנולוגי מבוקש. עם זאת, לא כל המפתחים שולטים בכלי האבטחה ויודעים להגן על התוכנות והאפליקציות שיצרו. במסלול האקדמי המכללה למינהל מתקיימת תכנית לימודי מדעי המחשב בהתמחות אבטחת סייבר, זוהי אחת ההתמחויות שבהן הסטודנטים יכולים לבחור במסגרת לימודי מדעי המחשב. ההתמחות מאפשרת לסטודנטים להכיר מקרוב את תחום מערכות האבטחה ואת יישומי אבטחת המידע החדשניים ביותר. ברשות הבוגרים נמצאים כלים שיכולים לסייע להם להשתלב בתחומי הסייבר וההייטק בתום הלימודים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו ללימודי מדעי המחשב לומדים לאבטח מגוון של שירותים ואפליקציות ברשת האינטרנט. תחילה הם מכירים את המגמות העדכניות בעולם אבטחת המידע והסייבר ומתוודעים לטכנולוגיות ההגנה והתקיפה החדשות. לאחר מכן, הם לומדים כיצד לתכנן ולבנות כלים לתקיפה ולאבטחה של נתונים, תוך שהם דנים ביתרונות ובחסרונות של המנגנונים שקיימים היום בשוק.

 


מתכונת הלימוד


זוהי אחת המגמות שמוצעות במסגרת לימודי מדעי המחשב שאורכם כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה, בקורסי בחירה ובקורסים ייעודיים להתמחות בסייבר. נוסף על כך, הם מתרגלים את מיומנויות אבטחת המידע הנלמדות דרך התנסות מעשית במעבדות הסייבר של המכללה, שם הם מתרגלים יישום של אבטחה על אתרים אמתיים.


בשנה האחרונה הם מבצעים פרויקט גמר מסכם. סטודנטים שמעוניינים בכך יכולים גם להתנסות בשנה זו בהקמה של סטארט אפ בשיתוף עם תעשיית ההייטק.


סגל הוראה


בראש התמחות זו עומד חוקר בעל תואר דוקטור שמומחה לתחום אבטחת המידע. מחקריו מתמקדים בפיתוח מנגנונים לשמירה על פרטיות ברשת ובהמצאה של ווקטורים לתקיפה. כמו כן, ייסד בעבר חברה לחקר התקפות באינטרנט שמספקת שירותי ייעוץ לארגונים בנושא.


על מוסד הלימוד


בית הספר למדעי המחשב מציע גם התמחויות נוספות, בהן לימודי מדעי המחשב בהתמחות מערכות סלולריות, לימודי מדעי המחשב בהתמחות ביג דאטה ואינטרנט, לימודי מדעי המחשב בהתמחות מחשוב ענן ולימודי מדעי המחשב בהתמחות בינה מלאכותית. במוסד הלימוד מוצעות עוד שלל תכניות לימוד, כגון לימודי מנהל עסקים, לימודי משפטים, לימודי כלכלה וניהול ולימודי פסיכולוגיה.


תנאי קבלה


כחלק מתנאי הקבלה ללימודי מדעי המחשב במוסד זה, המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע 85 לפחות וציון של מעל 600 בפסיכומטרי. יש צורך בציון של 120 לפחות בחלק הכמותי של הבחינה. מועמדים שברשותם ציון של מעל 700 בפסיכומטרי יכולים לקבל יתרון בתהליך הקבלה.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בכל חובות התכנית בהצלחה ניתן תואר ראשון B.Sc. במדעי המחשב מטעם המסלול האקדמי המכללה למינהל.עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל: 


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English