לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסה > הנדסאי מול מהנדס

ההבדל בין מהנדס להנדסאי - כל ההבדלים בין לימודי הנדסאים ללימודי הנדסה


מחפש/ת מידע על לימודים? הנדסאי מול מהנדס? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסה תעשייה וניהול
הנדסת אלקטרוניקה
הנדסת מכונות
הנדסת מחשבים
הנדסה ביו רפואית
הנדסת פלסטיקה
הנדסת חשמל
הנדסה אזרחית
הנדסת תוכנה
הנדסת תקשורת
 
 
לימודי הנדסה כימית
הנדסה גרעינית
הנדסת חומרים
תואר שני בהנדסה
השלמה למהנדס
הנדסה אופטית
הנדסה רפואית
הנדסת תרופות
הנדסת איכות בביו תהליכים
ניהול טכנולוגיה - תואר ראשון

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מה ההבדלים בין לימודי הנדסה ללימודי הנדסאים?


מה כדאי ללמוד?


התעשייה הישראלית מושתתת על עבודתם של מהנדסים והנדסאים. שני מקצועות אלו נראים אולי דומים זה לזה, אך למעשה קיימים הבדלים מהותיים בין שני מסלולי הלימוד. לימודי ההנדסאי ולימודי ההנדסה שונים מבחינות רבות כגון משך הלימודים, התכנים הנלמדים, תנאי הקבלה וכמובן השכר ואפשרויות התעסוקה בתום הלימודים. בחירה בין שני התכניות תוביל לתפקידים ולפרויקטים שונים בענפי התעשייה וההייטק המבוקשים.


אם אתם מתלבטים בין לימודי הנדסאי ללימודי הנדסה, כדאי לשקול את נקודות הדמיון והשוני ולהביא בחשבון את מסלול הקריירה שאתם מכוונים אליו. כך תוכלו לבחור את תכנית הלימודים שמתאימה ביותר לכם ולצרכיכם.


אלו ההבדלים המרכזיים בין לימודי הנדסאים ללימודי הנדסה:


תכני הלימודים


הן בלימודי הנדסאי והן בלימודי הנדסה ניתן להתמחות בהתמחויות דומות. כך למשל, בין התחומים המבוקשים ניתן למנות הנדסאי חשמל והנדסת חשמל, הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסת תעשייה וניהול והנדסת תוכנה והנדסאי תוכנה.


לימודי ההנדסה נחשבים למורכבים ונרחבים יותר מלימודי ההנדסאים, שמתאפיינים במסלול פרקטי מאוד. תחילתם של לימודים ההנדסה מוקדשת בדרך כלל ללימוד תיאורטי של מקצועות מדעיים שונים כמו מתמטיקה, תכנות ופיזיקה. בשנים המתקדמות יותר מתמקדים בהיבטים מעשיים יותר של התחומים ההנדסיים.


במהלך לימודי ההנדסאים מקדישים תשומת לב לפעולתם של מנגנוני ייצור, להפעלת ציוד טכנולוגי מתקדם ולתפעול של מפעלים ומוסדות תעשייה יחד עם צוותי מהנדסים. יש לציין שגם תחילתם של לימודי ההנדסאים מוקדשת ללימודי הבסיס הטכניים והמדעיים.


משך הלימודים ומתכונתם


לימודי ההנדסאים קצרים מלימודי ההנדסה עקב האופי הממוקד שלהם, ושאיפתם להכשיר את הבוגרים למציאת עבודה במהירות. בעוד לימודי ההנדסה נמשכים כארבע שנים, אורכם של לימודי ההנדסאים הוא כשנתיים בלבד, כאשר ישנם מסלולים ארוכים יותר, למשל לימודי הנדסאי אדריכלות שנמשכים כשלוש שנים.


יש לציין כי הן בלימודי הנדסאים והן בלימודי ההנדסה ניתן ללמוד במסלול לימודי ערב, שמותאם לצרכים של סטודנטים עובדים. לימודי הבוקר כוללים בין ארבעה לחמישה ימי לימוד בשבוע ולימודי הערב מרוכזים בשני ערבים בשבוע ובימי שישי.

 


תנאי הקבלה


באופן כללי, תנאי הקבלה ללימודי ההנדסה מחמירים וגבוהים יותר מאשר תנאי קבלה ללימודי ההנדסאים. במרבית מוסדות הלימוד, דרישות הקבלה להנדסה כוללות תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה וציון פסיכומטרי שבין 500 - 620. מוסדות הלימוד שמים דגש על המקצועות הריאליים בתעודת הבגרות, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות.


לעומת זאת, ללימודי ההנדסאי ניתן להתקבל על סמך בגרות מלאה ואף בגרות חלקית, שבה בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ו2 יחידות בגרות בעברית. המוסדות מציעים גם מכינות טכנולוגיות לאלו שאינם עומדים ברף.


מוסדות הלימוד


לימודי הנדסאים מתקיימים במכללות טכנולוגיות ברחבי הארץ. אלו כוללות בין היתר את מכללת אורט סינגאלובסקי, המכללה הטכנולוגית תל חי, המכללה למינהל והמכללה הטכנולוגית כנרת. כמו כן, מוסדות אקדמיים שונים מפעילים יחידות לימודי הנדסאים.


לימודי הנדסה מתקיימים באוניברסיטאות ובמכללות הגדולות בארץ. בין המוסדות נמנים הטכניון, המרכז האקדמי רופין, מכללת אפקה, המכללה האקדמית סמי שמעון, מכללת עזריאלי ואוניברסיטת אריאל בשומרון.


סוג התעודה


סטודנטים שמסיימים לימודי הנדסה זוכים בתום לימודיהם לתואר ראשון B.Sc. מטעם המוסד המלמד. בתום לימודי הנדסאים מקבלים דיפלומה ממשלתית מטעם מה"ט, המכון להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים. בשני המסלולים יש צורך לעבור בחינות מסכמות ולהגיש פרויקט כדי לקבל את התעודה או התואר. בוגרי שני המסלולים יכולים להירשם בפנקס המהנדסים או ההנדסאים.


יש לציין כי מוסדות הלימוד מאפשרות לבוגרי לימודי הנדסאים שמעוניינים בכך להשלים את השכלתם לקראת קבלת תואר מהנדס, מה שכרוך כמובן גם בשדרוג מבחינת תפקידים ושכר. מסלולי השלמה מהנדסאי למהנדס מיועדים להנדסאים מצטיינים בעלי הישגים גבוהים ונמשכים לרוב כשלוש שנים.


שכר ודרישה בשוק העבודה


בתעשייה הישראלית קיימת דרישה רבה להנדסאים ולמהנדסים כאחד. אופיים של לימודי ההנדסאי והמשך הקצר שלהם בא להכין את הבוגרים להשתלבות מהירה בשוק. ניתן לומר כי בהשוואה למסלולי הכשרת טכנאים ולימודי תעודה, בפני בוגרי הנדסאים פתוחים תפקידים רבים ורווחיים יותר.


באופן כללי, מהנדסים זוכים למשכורות גבוהות יותר מהנדסאים. שכר ההנדסאי למתחילים הוא בין 5,000 - 7,000 שקלים. ככל שצוברים ניסיון עולה השכר וכך לאחר כ - 5 שנים ניתן להגיע לשכר שבין 8,000 - 15,000 שקלים.


השכר ההתחלתי למהנדסים מתחילים משתנה לפי תחום ההכשרה ונע בין 5,500 - 20,000 שקלים. לאחר כחמש שנות ניסיון עולה שכר המהנדס ל - 13,000 - 35,000 שקלים לחודש בערך. השכר הגבוה ביותר הוא בענפים כמו הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל והנדסת ביוטכנולוגיה.


מעמד חוקי


מבחינת סמכות ונהלי העבודה, מהנדסים מורשים לבצע פרויקטים גדולים ומורכבים יותר מהנדסאים כפי שמוגדר כחוק. בדרך כלל, הנדסאים מורשים לחתום על תכניות בהיקף מצומצם יותר. כמו כן, קיימות עבודות פיקוח שנמצאות מחוץ לסמכות ההנדסאים, אותן מורשים לבצע רק מהנדסים מוסמכים. בפרויקטים רבים פועלים ההנדסאים תחת פיקוחם של מהנדסים.

רוצה לדעת יותר על הנדסאי מול מהנדס? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על הנדסאי מול מהנדס
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה (1,946 חוות דעת)
התקבלו 1946 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
יפית,מכון טכנולוגי חולון, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, 23/09/2014
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מכון טכנולוגי חולון הינו במסגרת מכללה אשר מקנה את הידע המתאים עבור התחום שביקשתי ללמוד שהינו חשמל.
בחרתי ללמוד במכון הטכנולוגי חולון למרות שהייתה באפשרותי אופציה להתקבל לאוניברסיטת תל אביב דרך מסלול מלגה(מלגה למצטייני מחזור-עבור פריפריה )
ובכל אופן בחרתי ללכת לשם כי שמעתי הרבה דעות חיוביות והמלצות על המקום. נוכחתי לדעת שהם גם נכונים.
האווירה במכון נעימה ,המרצים מאוד מסורים ואיכפתיים ורובם מלמדים את החומר בצורה יסודית ומקצועית. אני שמחה שבחרתי במקום זה.
התקבלתי על סמך ממוצע בגרות הדרישה הייתה 102 ומעלה ולי יש 108.5 .
אני שמחה על היחס של הפקולטה אני מרגישה שיש עפ מי לדבר ויש מי שיקשיב.
המרצים לא מהססים לשבת עימך בשעות הקבלה ולתת לך תשובות מלאות עד שאבין עד הסוף.
החברה במכללה מאוד אדיבים והתחרותיות שקיימת הינה באווירה טובה. מוכנים לעזור אחד לשני לשבת אחד עם השני.
על כל זה אני חושבת שעשיתי את הבחירה הנכונה לתואר הראשון.
לפעמים כמו בכל מגמת מדעים קשה להבין את המרצים שיש להם קצת בעיות שפה אך אני מתגברת גפ על קושי זה.

על הקמפוס
מכון טכנולוגי חולון הינו קמפוס בהיקף קטן יחסית אך יחד עם זאת אתה מרגיש את האווירה האינטימית והשקטה. מקום שכיף לבוא אליו. קיימת בו גישה לקפיטריה שזמינה בשעות הלימוד (אף על פי שלטעמי המחירים אינם מותאמים לסטודנטים). ישנה ספרייה שפועלת עד השעות של הלילה . כך שלמעשה תוכל להיעשות כמו שצריך. ישנם כמה פקולטות בתחומים שונים וגם המתחם מתחלק בהתאם. לרוב כל פקולטה מתעסקת בשלה.
בסך הכל מקום נוח לבוא אליו.
מיכאל,אורט בראודה - לימודי הנדסה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, 19/10/2014
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
באופן פרטני למחלקה בה אני לומד, לעיתים עקב מחסור במרצים יש מחסור בקורסי בחירה שהם כלי חיוני לצבירת נקודות לסיום התואר, לעיתים רמת הלימוד נמוכה אך הדרישות בבחינה גבוהות מאד ללא הכנה או הפנייה ללמידה עצמית בצורה מספקת. בסופו של דבר קשיים אלו מכינים אותך להסתדר לבד ולחקור בעצמך את החומר אך פעמים רבות יש השלכה על הממוצע והוא נתפס כחשוב ביותר לקבלה לעבודה, לכן לאור זאת שזו מכללה ולא מוסד אונברסיטאי מקובל לחשוב שהלימודים קלים ואינם תובעניים, אך לא כך, רבים מהמעסיקים הפוטנציאלים מצפים לראות ציונים גבוהים יותר מבוגרי מכללות עקב כביכול רמת לימודים ירודה יותר או סביבה תומכת, אך לא כך המציאות.
בנוסף מוטב היה לאוורר את חומר הלימוד בדברים פרקטים חדשים מעולם התוכן של המקצוע, בעיקר בקורסי בחירה והתמחות, לתת מגוון רחב יותר וידע מעשי יותר. מבחינת מתקני לימוד ותשתית, המוסד מעולה ואני יודע שבמחלקות השונות האחרות שאינן הנדסת חשמל ואלקטרוניקה סך-הכל הלימודים הם טובים וממצים.

על הקמפוס
סביבה ירוקה ופתוחה, סטודנטים רבים. לעניות דעתי קיימים מעט מידי מתחמים לרווחת הסטודנטים לעומת למשל בית הסטודנט בטכניון, כמו כן יש מצוקה של מתחמי לימוד שניתן ללמוד בהם שהם לא הספריה (שבדרך כלל בתפוסה מלאה). יש אוירה לימודית אבל גם מעט פעילויות שוברות שיגרה ואוירה לא כבדה ומאיימת אלא יותר של חבר'ה.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי הנדסה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מכינה להנדסה
לימודי ביוטכנולוגיה - תואר ראשון
תוכנית לימודים - לימודי חקלאות
לימודי הנדסאי
תואר B.Sc - חשבת על תואר במדעים?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסה
המרכז האקדמי רופין - הנדסה
מכללת כנרת - הנדסה
מכללת סמי שמעון- הנדסה
מכללת אפקה - תואר בהנדסה
מכללת רחובות- הנדסה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על הנדסאי מול מהנדס?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסה
המרכז האקדמי רופין - הנדסה
מכללת כנרת - הנדסה
עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה בירושלים - הנדסה
מכללת סמי שמעון- הנדסה
מכללת אפקה - תואר בהנדסה
מכללת רמת גן- הנדסה
מכללת ספיר- הנדסה
אורט בראודה - לימודי הנדסה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תנאי קבלה להנדסת מים (לפני 11 שעות, 7 דקות)
אפשרויות תעסוקה - הנדסת הסביבה (לפני 1 ימים, 7 שעות, 38 דקות)
איפה יותר טוב ללמוד (לפני 3 ימים, 4 שעות, 31 דקות)
תנאי קבלה לטכניון - הנדסת תעשייה וניהול (לפני 4 ימים, 3 שעות, 24 דקות)
הנדסת ביו רפואה (לפני 5 ימים, 15 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD