לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > רפואה משלימה > תרפיה באמנות

לימודי טיפול באמנות, מתאים לך?


מחפש/ת מידע על לימודים? תרפיה באמנות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
יוגה
רפואה סינית
הומיאופתיה
אירידיולוגיה
רפלקסולוגיה
פרחי באך
קורס רייקי
טאי צ'י וצי' קונג
כירופרקטיקה
טווינה
 
 
דמיון מודרך
הידרותרפיה
קורסי עיסוי
קורס הילינג
תזונה טבעית
נטורופתיה
לימודי פסיכותרפיה
קורס אבני מרפא
לימודי דיקור סיני
קורס איורוודה

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי טיפול באמנות 

 

מסתרי הנפש

 

אנשים רבים חשים שליחות פנימית לעיסוק בתחום טיפולי, אך מעוניינים לעסוק גם באמנות. לימודי תרפיה באמנות מאפשרים לשלב בין שני התחומים. השיטה מבוססת על ההנחה לפיה תהליכים פסיכולוגיים לא מודעים יכולים להגיע לרמת המודע באמצעות עבודה יצירתית, כתנאי ראשוני הכרחי להתמודדות עם תהליכים אלה ולמציאת פתרונות יעילים וריפוי.

 

אמנות מבטאת את מסתרי נפשו של האמן. רבים מבין האמנים הגדולים היו אנשים בעלי אישיות מורכבת אשר מצאו ביטוי ומזור לסערות נפשם באמנות. כל מי שעוסק באמנות יכול לספר על השקט ועל הפורקן הנפשי שהאמנות מקנה לו ועל זמן היצירה המיוחד, שבו היוצר שקוע בעולם משלו – עולמו הפנימי. תחושת היצירה של יש מאין, של יצירת יופי והרמוניה מחומרי גלם פשוטים – תחושה שלא כולנו מורגלים בה ביום יום – מחזקת את תחושת הערך העצמי של האמן ומעניקה משמעות נוספת לחייו.

 

ריפוי על ידי יצירה

 

המטפלים באמנות מסוגלים ליצור מפגש יעיל ומהנה של המטופלים עם האמנות, מפגש אשר יניב תוצאות טיפוליות רצויות; לשם כך יש צורך בהדרכה, בתמיכה ובליווי מקצועי של מטפל שיוביל להשגת תובנות וריפוי במסגרת הפעילות היצירתית. הטיפול באמנות יכול להתקיים במגוון מתכונות: בטיפול פרטי, בטיפול זוגי, בקבוצה ואף במסגרת משפחתית.

 

שיטה זו התגלתה כמועילה במיוחד למבוגרים ולילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ומקשיי למידה, כמו גם לבעלי מגבלות פיזיות שונות. היצירה האמנותית מאפשרת צורת תקשורת לא מילולית, ובעזרתה המטופל מבטא תחושות שאינו מסוגל לבטא בתקשורת מילולית.

 

מסלולים אפשריים

 

ניתן ללמוד את המקצוע במסגרת קורס או במסגרת לימודי תואר שני. חשוב לציין, כי כיום רק בעלי תואר שני בתרפיה באמנות רשאים על פי חוק לטפל בלקוחות.

 

 

ישנו מגוון של שילובים בין גישות טיפול ובין תחומי יצירה, וביניהם:

 

 • טיפול באמנות פלסטית - הפיסול מאפשר למידה בידיים ובנגיעה בחומר, הקשורה להתמודדות עם חסרונות וקשיים, ולהתגברות בכוחות יצירתיים. קיים כקורס המשך למטפלים וכתואר שני. במספר מוסדות לימוד מציעים גם מכינה ללימודי תרפיה באמנות, לאנשים המעוניינים לשפר את סיכוייהם להתקבל לתכניות מאסטר בתחום. 
   
 • פסיכודרמה - יעילה בטיפולים משפחתיים וקבוצתיים, ובה המטופלים מתוודעים למה שמתרחש בנפשם של האנשים בחייהם באמצעות המחזת סיטואציות אמיתיות וחילופי תפקידים. יש קורסים בפסיכודרמה, ויש תכניות לתואר שני. מוסדות לימוד: סמינר הקיבוצים, תילתן - מכללה לרפואה משלימה, מכללה ירושלים, מכון לומדה, אוניברסיטת תל אביב.
   
 • דרמה תרפיה - שיטה המבוססת על "הרחקה" המאפשרת עיסוק בנושאים כאובים. ההרחקה מתבצעת על ידי המחזה של סיטואציות מדומיינות. קיימים קורסים בדרמה תרפיה ולימודי מאסטר. מוסדות לימוד: מכללת תל חי, המכללה לחברה ואמנויות, מכללה ירושלים, אוניברסיטת חיפה.
   
 • טיפול בתנועה ומחול - באמצעות מודעות למסרים שמעביר לנו הגוף, המייצג במובנים רבים את תת המודע שלנו, אנו מתחילים להשיג ריפוי. קיימים קורסי תנועה לגיל הרך, קורסים לתרפיה במחול ומסלולים לתואר שני. מוסדות לימוד: אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, המכללה לחברה ואמנויות, מכללה ירושלים, מכון לומדה.
   
 • ביבליותרפיה - לרוב מדובר בעבודה עם ילדים, הנעזרת בקריאה משותפת של סיפורים ובתהליכי הזדהות עם דמויות, אך קיימים גם טיפולי ביבליותרפיה למבוגרים. בשנים האחרונות קיים היצע רחב של קורסים בביליותרפיה לאנשי חינוך, אך ניתן גם להתמחות בתחום במסגרת תואר שני. מוסדות לימוד: המכללה לחינוך דוד ילין, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן , סמינר הקיבוצים, מכללה ירושלים, גבעת וושינגטון.

 

 • טיפול במוסיקה - מוסיקה מחברת אותנו לרגש, והיא מסייעת פעמים רבות להגברת הריכוז בלמידה. תכניות לימוד מסוימות משלבות טיפול בתנועה ומחול יחד עם טיפול במוסיקה. יש קורס טיפול במוזיקה, ויש מסלולים לתואר שני. מוסדות לימוד: אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, מכללה ירושלים, מכון לומדה.

 

 • וידאותרפיה - תחום טיפולי המשתמש בצילומי וידאו כאמצעי נגיש לביטוי עצמי מיידי. נגישותו של המדיום מרחיבה את האפשרות ליצור סמלים ודימויים, המייצגים רגשות וסיטואציות בצורה עמוקה. הלימודים בקורס וידאותרפיה מתמקדים בסגולותיה של מצלמת הווידאו ככלי המתווך בין העולם הפנימי לבין המציאות החיצונית. מוסדות לימוד: האוניברסיטה הפתוחה, בית הספר מעלה, מרכז שילוב והמכללה האקדמית לחברה ואמנויות.
   
 • פוטותרפיה - טכניקה המאפשרת לאדם להתבונן על עצמו מבחוץ במצבים שונים, לשחזר רגעים מן העבר, ולהתמודד עם בעיות בהווה. לעתים הטיפול כולל עיסוק פעיל בצילום, בחדר הטיפולים או מחוצה לו, ובפעמים אחות הוא מתבסס על שימוש בתמונות מהאלבום המשפחתי של המטופל ובצילומים ישנים. קורסים בפוטותרפיה קיימים במספר מוסדות לימוד: סמינר הקיבוצים, האקדמית גליל מערבי, מוסררה, אוניברסיטת תל אביב ועוד.

 

תכניות הלימוד

 

תכניות הלימוד כוללות קורסים תיאורטיים בתחום האמנות והפסיכולוגיה, והכשרה מעשית בתחום האמנות הפלסטית. לימודים אלה שמים דגש רב על התנסות מעשית ולצורך כך משתלבים הסטודנטים בעבודה מעשית שנערכת במוסדות כמו בתי ספר לחינוך רגיל או מיוחד, המרכז להתפתחות הילד, בתי חולים, המרכז למניעת אלימות במשפחה ועוד.

 

במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לנושאי לימוד רבים שיסייעו להם במסגרת הטיפול כגון:

 

 • פיתוח מיומנויות בין אישיות
 • חיזוק הקשר עם המציאות
 • אבדן ושכול
 • שיפור ההערכה העצמית ותחושת המסוגלות
 • התמודדות עם חרדה
 • דימויים כדרך להתמודדות עם קונפליקט רגשי
 • קשיים התפתחותיים
 • כיצד לעשות שימוש במדיה של האמנות 
 • ועוד

 

רוב תכניות הלימוד נפרשות על פני שנתיים – פעם או פעמיים בשבוע, אך קיימות גם תכניות לימוד מקוצרות.

 

לסיכום

 

התרפיה באמנות היא תחום טיפולי מעניין ויצירתי המשתמש באמנות ומיועד לטיפול בכל שכבות האוכלוסיה. הלימודים בתחום מומלצים למי שמבקשים לעסוק באמנות ולטפל באנשים בו-זמנית, ולהעניק למטופליהם עזרה נפשית ביחד עם כלים אמנותיים – וכלי ביטוי חדשים שאינם דווקא מילוליים.

רוצה לדעת יותר על תרפיה באמנות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תרפיה באמנות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד תרפיה באמנות

חוות דעת של סטודנטים: תרפיה באמנות (9 חוות דעת)
התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
ליטל ,המכללה האקדמית בית ברל , מוסמך בטיפול באמנות חזותית - בית ברל, 03/09/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני מאוד אוהבת את היחס האישי במכללה, על אף היותה נישה מצומצמת בתוך המכללה הגדולה ,היא מסבירה פנים , כיפית ,אכפתית , מרצים בעלי השפעה גדולה, אכפתיות , מקצוענות , דאגה לכל תלמיד ותלמיד הן ברמה האישית והן במקצועית , קבלה של כולם ללא הבדל , דת גזע ומין .

על הקמפוס
ברמה הכללית מאוד התרשמתי לטובה מהלימודים במכללה, המכללה הינה ברמה גבוהה,יחס אישי לכל תלמיד ותלמיד,מקצועיות , רמה גבוהה , נתניה רבה ועזרה מקצועית ואישית
הודיה ,אוניברסיטת חיפה, לימודי טיפול באמנות - אוניברסיטת חיפה, 09/08/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
למדתי תואר ראשון בחינוך במכללת תלפיות ונהנתי מאוד. למידה מעשית ומקצועית במיוחד. הדגש הוא בעיקר על ההכנה לשטח, ליום שאחרי הלימודים, למידה עניינית וממוקדת.

על הקמפוס
קמפוס קטן נורא עם אווירה טובה במיוחד. רמה נמוכה של מקום אך אווירה גבוהה במיוחד של רמה לימודית ומקצועית
 
פורומים בתחום
פורום לימודי רפואה משלימה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי תזונה - רוצה לגלות את מקצועות התזונה?
לימודי צמחי מרפא ושמנים אתריים
לימודי עיסוי תאילנדי
לימודי עיסוי הוליסטי
קורס טיפול באבנים חמות
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לרפואה משלימה
מכללת רידמן - רפואה משלימה
הקריה האקדמית אונו - לימודי תעודה והמשך
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת ספיר - לימודי תעודה
מזרח מערב - רפואה סינית
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תרפיה באמנות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד רפואה משלימה
הקריה האקדמית אונו - לימודי תעודה והמשך
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת ספיר - לימודי תעודה
מכללת מירב - רפואה משלימה
רפואה משלימה - סמינר הקיבוצים
Medi Win - רפואה משלימה
מכללת גודלמן
מכללת תילתן לרפואה משלימה
לא מצאת? עוד מוסדות לימודסקר גולשים
מי האדם שבלעדיו לא היית שורד את הלימודים?
ההורים שלי, עוזרים לי הרבה בהוצאות
בן/בת הזוג שלי שנותן/ת לי תמיכה נפשית
החבר שמציל אותי עם סיכומים ומחברות בחינה
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס באירידיולוגיה לבעלי תואר באופטומטריה (לפני 1 ימים, 9 שעות, 39 דקות)
לימודי פוטותרפיה בסמינר הקיבוצים (לפני 3 ימים, 23 שעות, 34 דקות)
רישום לפוטותרפיה בסמינר הקיבוצים (לפני 6 ימים, 22 שעות, 40 דקות)
קורס תזונה לספורטאים (לפני 8 ימים, 7 דקות)
לימוד תזונה לספורטאים ולהורדת עודף משקל (לפני 15 ימים, 14 שעות, 28 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD