לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > סיעוד > אחות מוסמכת

תוכנית לימודים - לימודי אחיות מוסמכות


מחפש/ת מידע על לימודים? אחות מוסמכת? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה - סיעוד
אפיק מעבר - סיעוד
הסבת אקדמאים לסיעוד
השלמה לתואר ראשון בסיעוד
לימודי סיעוד במרכז
לימודי סיעוד - צפון הארץ
לימודי סיעוד בירושלים
לימודי סיעוד לחרדים
 
 
לימודי סיעוד לאימהות
מלגות לסיעוד
שכר אחות
אחות מוסמכת
קורס מיילדות
קורסים על בסיסיים
מנהל מערכות בריאות
סיעוד או עבודה סוציאלית

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי אחיות – כל המסלולים וכל האפשרויות


אחיות רפואיות נמצאות שם תמיד, ברקע או בקדמת הבמה ... מדובר באחד המקצועות הוותיקים בעולם, שתמיד תמיד נמצא בשימוש, במגוון רחב של תחומים; בין אם האחות היא סייעת לרופא, בין אם היא מובילה מרפאה של אחיות, בין אם היא עובדת בחדר הניתוח או מיילדת תינוקות, אחות סיעודית ועוד... המקצוע קיים במגוון רחב מאוד של נישות רפואיות והוא נלמד במסלולי לימוד שונים, במקומות רבים. להלן קצת סדר, ופירוט התחומים המצויים בתחום זה – ומסלולי הלימוד שבהם ניתן לרכוש אותם.

 

מסלולי הלימוד וההכשרה

 

ניתן ללמוד ולקבל הסמכה כאחות במסגרת לימודי תעודה או במסגרת אקדמית, לתואר ראשון בסיעוד ולתואר שני בסיעוד. בשני המקרים, הלימודים כוללים חלקים עיוניים וחלקים מעשיים, שבהם אף צריך להיבחן ולקבל ציון חיובי. ברחבי הארץ פועלים בתי ספר לאחיות המציעים תכניות לתעודת הסמכה, וכן מתקיימים שיתופי פעולה בין בתי חולים לאוניברסיטאות כדי להקנות השכלה אקדמית בסיעוד לתואר.

 

ההבדל בין תואר ראשון למסלול מקצועי הוא ברמת הקושי של הלימודים, ולא במשך זמן ההכשרה. הן מסלול אקדמי והן מסלול הסמכה מקצועי מכינים את משתתפיהם לקבלת הרישיון מטעם משרד הבריאות לאחר מעבר הבחינות הרשמיות הנדרשות. בתואר הראשון יש העמקה גם בנושאים מתחום הרפואה והמדע, והוא יכול להיות תובעני יותר בדרישותיו. נציין, כי אחיות מוסמכות יכולות תמיד להשלים את השכלתן לתואר ראשון בסיעוד לאחר מכן, כלומר - לאחר שהצליחו כבר להשיג לעצמן רישיון עיסוק בתחום, ולאחר שהשתלבו כבר במקום עבודה והתנסו בפועל.

 

הבחינות המעשיות


הבחינות המעשיות של משרד הבריאות כוללות בחינה להסמכה כ"אחות מעשית" – המורכבת מ-100 שאלות רב-ברירה, המבוססות על חומר הלימוד והיישום ממהלך המסלול כולו ובין השאר, נושאים כחוקים ותקנות, טיפול תרופתי, עזרה ראשונה וטיפול סיעודי בסיסי. כדי להפוך ל"אחות מוסמכת" – יש לעבור בחינות נוספות מטעם משרד הבריאות.

 

 

אחות מוסמכת

 

מסלול הסמכה לאחיות אורך כארבע שנים, והוא מעניק למשתתפות בו את ההכשרה המעשית הדרושה לעבודה במרפאות ובבתי חולים. במסלול זה לא מרחיבים ומעמיקים את הידע הרפואי המדעי של המשתתפים, אלא לומדים מה שנחוץ כדי לסייע לאנשים בפועל. קורסים אלה מהווים הכנה למעבר בחינות משרד הבריאות לקבלת רישיון עיסוק כאחות מוסמכת. בתום הלימודים, הבוגרות יכולות להתחיל להתנסות במקצוע, ואולי בהמשך אף להשלים את לימודיהן לתואר ראשון בתכניות השלמה מתאימות.

 

אחות אקדמאית

 

מסלול הכשרה זה הוא מסלול המכשיר אחים ואחיות, במקביל ללימודים אקדמיים לתואר בסיעוד. מדובר במסלולים בני שנתיים עד ארבע שנים, הניתנים ללימוד על פי האפשרויות הבאות:

 

 • לימודי אח או אחות אקדמאים – המסלול הראשון הוא מסלול הכשרה ארבע-שנתי לתואר ראשון, כאשר התואר הראשון המתקבל בסיומו הוא B.S.N או B.A . בנוסף, מסלולים אקדמיים אלה כוללים הכנה לבחינות המעשיות, כך שבסופם בוגרי התכניות השונות אף מוסמכים כאחות או כאח מוסמכים. שימו לב כי מסלולי הכשרה אלה מיועד לאלה שהם חסרי כל הכשרה קודמת בתחום.

 

 • לימודי השלמה להסמכה כאחות – המסלול השני נמשך כשלוש שנים והוא מיועד לשני קהלים: לקהלי יעד שהם בעלי הסמכה והכשרה מעשיים – כאח/אחות מעשית, ולא "אחות מוסמכת" – קהל יעד זה ישלים במסלול הלימודים את הסמכתם האקדמית והמעשית לתואר "אחות מוסמכת". קהל היעד השני למסלול זה, הם בעלי תואר אקדמי בתחומי דעת אחרים, המבקשים לעשות הסבה לאחיות. אף הם יקבלו בתום הלימודים הסמכה כ"אחות מוסמכת". 

 

 • לימודי השלמה אקדמית – לאח/אחות מוסמכים – המסלול השלישי הוא הקצר ביותר והוא נמשך שנתיים בלבד; כאן, קהל היעד הוא אחים ואחיות שהם כבר "מוסמכים", ובתכנית לימודים זו הם ישלימו את הכשרתם האקדמית לתואר ראשון בסיעוד.

 

מוסדות לימוד – הכשרת אחיות


מבין המוסדות הרבים המקיימים מסלולים המובילים להכשרת אחיות ניתן למצוא אוניברסיטאות, מכללות ואף בתי ספר לאחיות – כיום, רוב המסלולים מאפשרים לימודים הכוללים גם תואר ראשון בסיעוד, באותו מסלול לימודים. עם זאת, קיימים עדיין מוסדות המכשירים ללא תואר ראשון, ואף כאלה המאפשרים השלמה לתואר ראשון, למי שהם אח או אחות מעשיים בפועל.

 

 • בית הספר האקדמי לאחיות – ע"ש שיינברון, תל אביב – בית ספר זה מקיים מגוון מסלולי לימוד, וביניהם: הסבת אחים ואחיות מעשיים ל"מוסמכים", הסבת אקדמאים למקצוע זה, לימודי אח/ות מוסמכ/ת בעלי BA בסיעוד, הכשרה על בסיסית וקורסי העשרה למוסמכים במקצוע.

 

 • בית הספר לסיעוד מאיר – של בית החולים מאיר בכפר סבא, מציע אף הוא מסלולי הכשרה רבים בתחום האחיות וביניהם – לימודים לאחות מוסמכת, הסבה מאחות מעשית לאחות מוסמכת, לימודי השלמה לאחיות לתואר אקדמי ולימודי הסבה לאקדמאים למקצוע האחיות.

 

 • מבחר – מכללת בני ברק החרדית – נמצאת בבני ברק, מציעה מסלולי לימוד נפרדים לנשים ולגברים. במסגרת שלל מסלולי הלימוד האפשריים, המכללה מקיימת מסלול לימודי אחיות מוסמכות לנשים, וכן מסלולי השלמה לתואר ראשון בסיעוד ועוד.

 

 • בית הספר לסיעוד ברזילי – נמצא באשקלון, בבית החולים ברזילי; מציע מסלולים ללימודי תעודת גמר ובייחוד מסלולים המיועדים להשלמה ולהסמכה לעולות חדשות.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון – מציעה מסלול לימודים אקדמיים לתואר ראשון בסיעוד, עם הסמכת N.R – הסמכת אחיות.

 

 • בית הספר האקדמי לסיעוד "אסף הרופא" – מקיים מסלול ללימודי תעודת "אחות מוסמכת", וכן מסלולים להסמכת אחיות מעשיות לאחיות מוסמכות. בנוסף, בית הספר מקיים מסלולים אקדמיים בתחום וקורסים מקצועיים רבים נוספים. בית ספר זה נמצא ברחובות.

 

קורסים על בסיסיים


קורסים על בסיסיים הם קורסים המכשירים אחים ואחיות מוסמכים, להתמחויות נוספות בתחומי האחיות. קורסים אלה כוללים הכשרות כגון:

 

 • אחות מיילדת
 • אחות חדר ניתוח
 • אחות טיפת חלב
 • אחות טיפול נמרץ
 • רפואה מונעת

 

אלה קורסים של משרד הבריאות והם נלמדים רק במוסדות הקשורים בבתי חולים, ולא במוסדות האקדמיים המכשירים לתואר ראשון בתחום. כאמור – אלה קורסים המיועדים לאחים ואחיות מוסמכים ובעלי ניסיון מעשי בתחום של כמה שנים, המעוניינים להתמחות בהתמחויות נוספות ולייעד עצמם לתחומים המעניינים אותם, מתוך התנסותם במקצוע והיכרותם עמו.

 

מבין הנושאים הנלמדים במסלולי הכשרת אחיות

 

 • ניטור נשמתי
 • תזונה
 • סיעוד בקהילה
 • אנטומיה
 • ביוכימיה קלינית
 • גנטיקה
 • מושגי יסוד בסיעוד
 • פיזיולוגיה
 • כלכלת הבריאות
 • פתולוגיות
 • ניהול טיפול בחולים
 • מצבי חולי
 • ביולוגיה של התא
 • אימונולוגיה
 • יחסים בין אישיים
 • פרמקולוגיה
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • סטטיסטיקה
 • סוציולוגיה של הבריאות
 • מיקרוביולוגיה
 • חוק ומינהל בעבודת האחות

 

לסיכום


לימודי אחיות אפשריים ומוצעים במגוון רחב של מסלולים ובמבחר של מוסדות לימוד. בסיום הלימודים תיגשו לבחינות המעשיות של משרד הבריאות וכך תזכו להסמכה הנכספת ולאפשרות לעסוק במקצוע מועיל, מיטיב לבריות ומסייע להן, מקצוע שתמיד נדרש בכל מקום בעולם, ושטומן בהמשך המסלול מבחר גדול של אפשרויות להתפתחות – ניתן להתמחות באחד מן התחומים המסוימים ברפואה, כמיילדות, חדר ניתוח, טיפול נמרץ ועוד, ניתן להמשיך לתחומים ניהוליים וניתן להתמחות עוד בתחום האחיות. הכול לבחירתכם ולפי תחומי העניין המתגלים לכם מתוך העיסוק היומיומי במקצוע החשוב והמעשי הזה.
 

רוצה לדעת יותר על אחות מוסמכת? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על אחות מוסמכת
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד אחות מוסמכת

חוות דעת של סטודנטים: אחות מוסמכת (21 חוות דעת)
התקבלו 21 דירוגים בציון ממוצע: 3.9 מתוך 5    
פאדיה,אוניברסיטת תל אביב, תואר בסיעוד - אוניברסיטת תל אביב, 04/03/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את המרצים ואיך שהם מעבירים חומר וגם החברה שהכרתי פה

על הקמפוס
בקמפוס ייש קפיטיריה יש דשא יש כל מה שהסטודנט רוצה וניגש אחיו בקלות
אורטל ,המכללה האקדמית אשקלון, מכללת אשקלון - תואר בלימודי סיעוד, 12/11/2017
דירוג: 2/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
שינוי מערכת ברגע האחרון שזה קצת קשה בייחוד שאני אמא עם ילדים זה היה עוזר אם המערכת הייתה קבועה וללא שינויים.

על הקמפוס
קמפוס קטן ומשפחתי, התחושה היא שהסטודנטים הם משפחה קטנה שדואגים אחד לשני ועוזרים בחומר לימודי ושיחות...ממש כייף.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי סיעוד / אחות מוסמכת
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לסיעוד
מכללת אשקלון - תואר בלימודי סיעוד
אריאל - מדעי הסיעוד
תואר בסיעוד - האקדמית תל אביב יפו
תואר בסיעוד - אוניברסיטת תל אביב
אסף הרופא - לימודי סיעוד
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על אחות מוסמכת?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד סיעוד
לימודי סיעוד - צפת
לימודי סיעוד - עמק יזרעאל
לא מצאת? עוד מוסדות לימודסקר גולשים
מה הדבר הכי טוב שקרה לך במהלך הלימודים?
החברים שהכרתי
השכלה גבוהה ונטוורקינג
מצאתי את המטרה והכיוון שלי בחיים
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
הסבה ללימודי סיעוד עם קושי במתמטיקה (לפני 2 ימים, 6 שעות, 24 דקות)
הסבת אקדמאים לסיעוד (לפני 4 ימים, 1 שעות, 48 דקות)
לימודי סיעוד - תנאי קבלה (לפני 4 ימים, 2 שעות, 9 דקות)
מאופטומטריה לסיעוד - האם אפשרי לעשות הסבה? (לפני 5 ימים, 2 שעות, 39 דקות)
הסבת אקדמאים לסיעוד (לפני 5 ימים, 3 שעות, 29 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD