לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעי הרוח > היסטוריה

תוכנית לימודים - לימודי היסטוריה


מחפש/ת מידע על לימודים? היסטוריה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
מידענות לתואר
לימודי ספרות
לימודי גיאוגרפיה
תואר בפילוסופיה
היסטוריה של עם ישראל
מזרחנות
היסטוריה
מדעי היהדות
לימודי ארץ ישראל
לימודי נשים ומגדר
 
 
לימודי מזרח אסיה
לימודי ארכיאולוגיה
לימודי מחשבת ישראל
לימודי בלשנות
לימודי תרבות
לימודי אירופה
לימודי שואה
לימודי מקרא
לימודי אפריקה
לימודי שימור

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

רוצה ללמוד בלי לוותר על העבודה? באוניברסיטה הפתוחה ניתן למצוא מגוון מסלולים ייחודיים במערכת שעות גמישה>> (בחסות)

לימודי היסטוריה לתואר ראשון - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

רבותי ההיסטוריה חוזרת. יותר ויותר אנשים רואים כיום חשיבות רבה בלימוד ההיסטוריה בכלל וההיסטוריה של ארץ ישראל בפרט. סקרנותנו הטבעית וגם הצורך בשורשים והשתייכות למשהו, הופכים את ההיסטוריה למדע מרכזי ומבוקש. אנשים הבקיאים בהיסטוריה רוכשים באופן טבעי כלים תרבותיים וחינוכיים רבי עוצמה, חוץ מזה שהם יכולים להצליח לא רע במשחק הטריוויה.

 

ההיסטוריה נחשבת לבעלת ערך תרבותי וחינוכי רב מעלה וזאת מכיוון שהיא חוקרת, עוקבת, מתעדת וממפה את ההתרחשויות והאירועים המרכזיים בתולדותינו.

 

מה לומדים?

 

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה מתפרסים על פני 3 שנים ומוצעים במסלול חד חוגי או דו חוגי . הסטודנטים יכולים לבחור לשלב את לימודי ההיסטוריה עם לימודים בתחום הספרות, מדעי הרוח, מדעי החברה וכן להתמחות בהיסטוריה של עם ישראל , בהסטוריה של המזרח התיכון ועוד.

 

החלוקה לתקופות במסגרת לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כוללת את תקופת ימי הביניים ימי הביניים מהמאה הרביעית עד החמש עשרה לספירה, התקופה של העת העתיקה, תקופת העת החדשה המוקדמת, ותקופת העת החדשה. דהיינו, מהמאה התשע עשרה ועד ימינו.

 

ניתן לבחור במסלול לימודי היסטוריה על פי חלוקה גיאוגרפית הכוללת לימודי היסטוריה ותרבות של המזרח הרחוק, היסטוריה של המזרח התיכון ודרום אפריקה, ולימודי ההיסטוריה של אירופה ,המוצעים במסגרת מסלול ללימודי היסטוריה כללית. לימודי תואר ראשון של עמי המזרח התיכון מתייחסים לתקופה מאז ראשית האיסלאם ועד העידן המודרני ומתמקדים במקומו של האיסלאם בתולדות חברות מזרח תיכוניות בהיסטוריה של אפריקה החל מהתקופה הקדם קולוניאלית ועד ימינו.

 

 

תוכנית לימודי ההיסטוריה של עמי המזרח התיכון נחלקת בדרך כלל לשלוש מגמות:

  • מגמת תולדות האיסלאם
  • מגמת המזרח התיכון בעת החדשה
  • מגמת אפריקה בעת החדשה

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה אורכים כשלוש שנים. השיעורים מתקיימים בדרך כלל בארבעה או בחמישה ימי לימוד מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובשלל קורסי בחירה, בהם הם יכולים לבחון סוגיות מתקופות שונות. בשנים המתקדמות יותר, הם גם משתתפים בסמינריונים מחקריים, בהם הם מעמיקים בהיבטים תרבותיים וחברתיים בהיסטוריה.

 

 

היכן לומדים?

 

לימודי היסטוריה מתקיימים במוסדות הבאים:

 

  • אוניברסיטת חיפה: לימודי היסטוריה באוניברסיטת חיפה עוסקים בשלל תהליכים חברתיים, כלכליים, פוליטיים ומדיניים במדינות אירופה ויבשת אמריקה. ניתן לבחור בין מסלול חג חוגי לתכנית דו חוגית, או ללמוד במסלול הוראת היסטוריה, שבו מקבלים גם תעודת הוראה.

 

  • האוניברסיטה העברית (ירושלים): הסטודנטים ללימודי היסטוריה באוניברסיטה העברית יכולים לבחור בין מדור מודרני לבין מדור קדם מודרני. הלימודים עוסקים בגישות היסטוריות שונות ובוחנים בין היתר תמורות במדע, באמנות, בפוליטיקה, באסטרטגיה ובתעשייה.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): במהלך לימודי ההיסטוריה בבר אילן, הסטודנטים בוחנים סוגיות בתולדות המערב וגם בהיסטוריה של ארצות האסלאם והמזרח הרחוק. ניתן ללמוד במסלול מורחב, בתכנית משולבת עם מחלקות אחרות באוניברסיטה או במסלול דו חוגי. קיים גם מסלול ייחודי ללימודי היסטוריה וכלכלה.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע): באוניברסיטת בן גוריון מתמקדים הסטודנטים ללימודי היסטוריה בתולדות תרבויות אירופה מהעת העתיקה ועד לעת החדשה. הסטודנטים מפתחים כישורי מחקר ומכירים גישות מחקריות עכשוויות רבות ומגוונות.


  • אוניברסיטת תל-אביב: בתכנית לימודי היסטוריה באוניברסיטת תל-אביב לומדים על עמי אירופה וכן על רוסיה, ארצות הברית ומדינות אמריקה הלטינית. מוסד הלימוד מציע תכנית חד חוגית ותכנית דו חוגית, בה משלבים חוג נוסף כלימודי מדעי המדינה או לימודי המזרח התיכון. הסטודנטים צריכים גם להגיע לרמת "פטור" באחת מתוך מספר שפות, מלבד אנגלית, כחלק מלימודיהם.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי לימודי הסטוריה יוכלו להמשיך לתואר שני בהיסטוריה, מדעי החברה והרוח , מזרחנות ועוד. כמו כן, הם יוכלו להשתלב בתפקידי הוראה. לשם כך יידרשו הסטודנטים לשלב את לימודי היסטוריה עם לימודי תעודת הוראה.

 

בפני בוגרי המסלול נפתחת הדרך לאפיקי תעסוקה מגוונים בשל יכולות המחקר, הניתוח והבנת המידע שהם רוכשים במהלך הלימודים. הם יכולים להשתלב במחקר היסטורי במכוני מחקר, בארכיונים, בהוצאות לאור ובמוסדות אקדמיים. כמו כן, באפשרותם להשתלב כמדריכים באתרים היסטוריים וארכיאולוגיים בארץ או לשמש מדריכים בחברות תיירות ובמוזיאונים. אפיק נוסף אליו יכולים הבוגרים לפנות הוא תפקידים בענפי המדיה הדיגיטלית והעיתונות הכתובה או משרות במגזר הציבורי כמו למשל במשרדי הממשלה השונים.

רוצה לדעת יותר על היסטוריה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על היסטוריה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד היסטוריה

חוות דעת של סטודנטים: היסטוריה (29 חוות דעת)
התקבלו 29 דירוגים בציון ממוצע: 4.3 מתוך 5    
דורון,אוניברסיטת תל אביב, מדעי המדינה והיסטוריה כללית, 09/09/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב - חומר הלימוד, העניין, חיי החברה, היחשפות למגוון רחב של דעות, הביקורתיות, עבודה עם מקורות מידע רבים. יש מקום לשיפור בחלק מהקפיטריות וכן את נושא האינטרנט האלחוטי. בנוסף, חלק מהמזכירות אינן שירותיות מספיק, הייתי שמח לו היו האגודה והפקולטה מסייעות במציאת משרות לסטודנטים ולבוגרים, ובאופן כללי לגבי הפקולטה, אם הייתה מתמקדת בנושאים מעשיים ולא רק בתיאוריה. חבל שאין שקיפות מצד האגודה לגבי חלוקת התקציב, זה כסף של הסטודנטים בסופו של דבר.

על הקמפוס
קמפוס ענק בגודלו!!
ירוק מאוד, מטופח ונקי, המון קפיטריות, כולל כמה "מותגים" מוכרים וזה מעולה בעבור הסטודנטים. ספריית מדעי החברה מצוינת. הנגישות נוחה מאוד בסך הכל, יש מקום לשיפוץ של ספריית סוראסקי, אבל בסך הכל הספרייה בסדר גמור! חיי החברה טובים מאוד בניגוד למה שחושבים בדרך כלל, ישנו שיפור בנושא זה בשנים האחרונות.
ערן,אוניברסיטת חיפה, תואר בהיסטוריה, 07/08/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את החמימות והביתיות, את היחס האישי, וגם את העובדה כי זו אוניברסיטה מעורבת, ערבים ויהודים לומדים יחדיו. היחס של המרצים טוב ואישי, למרות שיש יוצאים מן הכלל מהבחינה הזו. חיפה היא עיר צפונים, מעורבת הנושקת לים. עקב התכונות הללו יש לה המון פוטנציאל לטיולים, ים, בילויים. יש גם סטודנטים שמגיעים מחו"ל ככה שזה עוד יותר מעניין. לסיכומו של עניין אני רואה באוניברסיטה הזו יותר אטרקטיבית מאחרות בעיקר בשל המיקום שלה.

על הקמפוס
הקמפוס מונה כ 18 אלף סטודנטים בערך. הוא מרגיש קטן. יש היכרות עם רוב הסטודנטים, הערבים והיהודים. עם עובדי הקפיטריה. יש אווירה טובה ונעימה. יש את הספרייה שמהווה חלק חשוב מחוויית הלימודים. בסך הכל האנשים טובים ונחמדים ויש חשק להגיע לאוניברסיטה בבוקר. אני ממליץ בחום ללמוד באוניברסיטה הזו. בנוסף האווירה היא אווירת צפון הארץ, עם אויר טוב ונוף ירוק.
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תכניות מצטיינים במדעי הרוח - חזקים עם הרוח
לימודי דוקטורט בהיסטוריה - לא רק למען העבר
מחשבת ישראל לתואר שני - איזהו חכם?!
לימודי מזרח אסיה לתואר שני - ראשונים לזריחה, שניים לתואר
לימודי ספרות עברית לתואר שני
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למדעי הרוח
אוניברסיטת חיפה
מדעי הרוח - אוניברסיטת תל אביב
לימודי מדעי הרוח - אוניברסיטת בר אילן
מדעי הרוח - האוניברסיטה הפתוחה
מדעי החברה והרוח - אוניברסיטת אריאל
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על היסטוריה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד מדעי הרוח
תואר רב תחומי - תל חי
מדעי הרוח - האוניברסיטה הפתוחה
המכללה האקדמית אחוה
תואר רב תחומי - כנרת
אוניברסיטת חיפה
המכללה האקדמית ספיר
מכללת צפת
לימודי מדעי הרוח - אוניברסיטת בר אילן
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודים במכללת בית וגן (לפני 18 שעות, 24 דקות)
ימי הלימודים בתואר שני בגרנטולוגיה (לפני 21 שעות, 54 דקות)
להתקשר למדור הרישום (לפני 2 ימים, 8 שעות, 42 דקות)
אני חייבת הסברים נוספים (לפני 2 ימים, 8 שעות, 44 דקות)
מה בדיוק אתה רוצה לדעת? (לפני 2 ימים, 8 שעות, 46 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD