לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > לימודי צילום

קורס צילום - איך מתחילים?


לא משנה מאיזה כיוון באת, ולא חשוב מאיזו זווית בחרת להגיע לכאן – מצאת את מה שחיפשת:

מאגר מידע עם כתבות מפורטות על אפשרויות הלימוד המגוונות בתחום הצילום.

 

שמנו את האצבע על כל סוגי הקורסים בצילום – שחור לבן, דיגיטלי או אנאלוגי, צילום אופנה, צילום אירועים, צילום עיתונאי, צילום פרסומאי וכן הלאה.

 

אנחנו מזמינים אותך גם להשאיר לנו הודעה אישית בליווי פרטים רלוונטיים, כדי שנוכל לחזור אליך עם המידע המבוקש לך.

 

כל הפרטים שצריך על קורסי צילום:  


המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  לימודי צילום

 

איך אתם מסתכלים על זה?

 

בימינו כולם מצלמים כל הזמן, ולרוב אין בסביבה בכלל מצלמה. אם פעם היו מצלמים כדי לתעד חוויות ולאגור זיכרונות באופן מוחשי יותר, היום המדיום משרת מטרות אחרות לחלוטין. חלק ממטרות אלו הן – שיתוף של רגע מיוחד בזמן אמת, חשיפה מיידית בכלי הרשת, שיחה משפחתית, התייעצות עם מכרים לפני רכישה של מוצר בחנות ועוד. ואף על פי כן, יש אירועים, תופעות או מצבים ייחודיים, שבהם לא נרצה להסתפק באינסטגרם, ונתעד בשיטות המקצועיות המשוכללות ביותר.

 

ללמוד צילום - סוגי מסלולים

 

לימודי צילום קיימים במגוון רחב מאד של אפשרויות ומסלולים. מגוון זה בדרך כלל מסווג לקטגוריות המותאמות לצרכים שלכם. העיקריות שבהן כוללות:

 

 • צילום דיגיטלי – אלה הם קורסים בהם תלמדו לעבוד עם המצלמה החדישה (זאת שלא כוללת סלילי פילם), תלמדו להעלות תמונות למחשב ולעבד אותם בתוכנת פוטושופ. קיימים מסלולים למתחילים ולמתקדמים, כאשר בסוף קורס מקצועי מקיף תוכלו לפתוח קריירה, למשל, בתור צלמי חתונות ואירועים.

 

 • צילום סטודיו - לתחום זה אנו משייכים גם קורסי צילום אופנה, צילום מוצר וצילום לפרסום. בהם קיים דגש על הקמה של מערך תאורה מלאכותי בתוך סביבת הסטודיו הסגורה, ועל תיעוד מחמיא של חומרים מבריקים, מרקמים מיוחדים ועוד.

 

 • צילום טבע – מכונה לפעמים גם צילום גיאוגרפי; בקורס הזה יעבדו איתכם על צילום של חיות, צמחים, מקווי מים ותופעות מיוחדות בסביבה הטבעית, בכל שעות היום והלילה. ילמדו אתכם לצלם אלמנטים בתנועה, לתפוס אפקטים מיוחדים של אור ולנצל את תנאי התאורה המצויים בשטח. בנוסף תוכלו להתקצע בצילום תת ימי במסגרת קורס צילום צלילה

 

 • צילום נוף עירוני – או, כפי שלפעמים נקרא, צילום אורבני; בתכניות אלו תלמדו לתעד את העיר התוססת והדינאמית על כל אזוריה, חלקיה ושכונותיה. תפתחו כישרון לזהות מבנים ארכיטקטוניים מיוחדים, ולקלוט דיסוננסים וניגודים תרבותיים בולטים הקיימים במרחב אחד, תתרגלו יצירה של יחסים מיוחדים בין דמויות ובין רקע, ועוד.

 

 • צילום עיתונאי – מכונה לפעמים גם צילום דוקומנטארי או חברתי, וקשור לצילום דיוקנאות; במסלולים האלה תסגלו מבט ביקורתי ועצמאי חדש על התרחשויות מסביבכם, תטפלו בנושאים חברתיים וציבוריים, ותלמדו להעביר מסר באמצעות תיעוד.

 

 • צילום וידאו – מי אמר זוויות ולא קיבל? בקורסים האלה תכירו את האמצעים העומדים לרשות צלמים מקצועיים בסט הטלוויזיוני והקולנועי, המאפשרים להם לעקוב אחר תנועה ממושכת של דמויות, לתפוס בפריים אחד שטח רחב או גבוה מאד, ליצור מניפולציות משכנעות, לחתוך סצנות ועוד.
   
 • תואר ראשון בצילום - בתכניות המקיפות האלו תלמדו - הכל מהכל, ותקבלו כלים לשילוב מקצועי בין מדיומים שונים. בתכניות אלו מתווספים תכנים תיאורטיים רבים, שאמורים לסייע לכם לפתח תפישה חזותית אמנותית ואסתטית, שאינה פחות חשובה מהכלים המעשיים, עליהם כמובן תעבדו במרץ גם כן.

 

משך הלימודים

 

המסלולים ללימודי צילום הם כה מגוונים, ובהתאם לכך גם משך הלימודים משתנה. לרוב, קורסים לתעודה נמשכים בין ארבעה חודשים לשנתיים. ישנן תכניות הנדסאי האורכות שלוש שנים. מסלולים לתואר ראשון אורכים בין שלוש שנים לארבע שנים. קיימים קורסי היכרות מצומצמים וסדנאות של שניים עד חמישה מפגשים.

 

תנאי קבלה

 

על פי רוב, לקורסי המתחילים תוכלו להגיע נקיים לגמרי מידע קודם, אך תצטרכו להביא איתכם מצלמה דיגיטלית מסוג ריפלקס או דמוית ריפלקס, המאפשרת גם כיוונון ידני. לקורסים מתקדמים יותר תהיו אמורים להציג תיק עבודות או תעודת סיום של קורס מתחילים. בתכניות לתואר ראשון בצילום, בדרך כלל, יבקשו מכם להראות תיק עבודות רחב, מגוון ומושקע, ולהציג תעודת בגרות. בנוסף, כמעט בכל המקרים, תידרשו להגיע לראיון אישי.

 

מוסדות לימוד

 

 • בצלאל – אקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים – במוסד יוקרתי זה מוצע מסלול ארבע שנתי לתואר ראשון. בנוסף, ביחידה ללימודי חוץ בבצלאל מוצעים – קורס צילום דיגיטלי וקורס מבוא לעולם הווידאו.

 

 • המרכז לצילום – בית הספר לאמנות הצילום של הטכניון (תל אביב וחיפה) – מקיים קורסים קצרים וכן תכנית של שנתיים להכשרה מקצועית מקיפה. מחירים מוזלים מוצעים לתלמידי הטכניון ולעובדים.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (ליד כפר סבא) – מציעה לימודי צילום במסגרת תואר ראשון באמנויות או במסגרת לימודי תעודה באמנות. התואר הראשון אורך ארבע שנים, וכולל שיעורים תיאורטיים, כלים מעשיים והתנסות בהנחייה.
   
 • המרכז האקדמי ויצו (חיפה) - במוסד לימודים זה מציעים תכנית של ארבע שנים לתואר ראשון, הכוללת גם הסמכה להוראה וקורסים בצילום וידאו. במקום מתוחזקת גם גלריה המציגה תמונות של אמנים ידועים ומתארת את התפתחותם המקצועית.

 

 • המכללה הטכנולוגית תל חי (צפון) – בחטיבת התקשורת במכללה תוכלו להצטרף למסלול דו שנתי מטעם מה"ט. חיילים משוחררים זכאים להנחה של 90% משכר הלימודים בשנה הראשונה, ותלמידים המתגוררים רחוק מן המכללה זכאים למגורים במעונות.

 

 • קמרה אובסקורה (תל אביב) – בבית ספר זה מפעילים קורסים למתחילים ולמתקדמים, מסלול מקצועי מורחב של כעשרה חודשים ותכניות מיוחדות נוספות לצילום סטודיו ולצילום וידאו ועריכה. מלבד המסלול המורחב, הקורסים אורכים בדרך כלל כשלושה או ארבעה חודשים.

 

 • מנשר לאמנות (תל אביב) – המחלקה במנשר משלבת צילום דיגיטלי עם וידאו ארט ומאפשרת הרבה מרחב אישי ליצירה מקורית. הלימודים הם לתואר ראשון ונמשכים ארבע שנים. קיימים גם לימודי תעודה בשעות הערב.

 

 • המכללה לצילום (קריית אונו) – מציעים מסלול הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית של שלוש שנים. עלות הלימודים נקבעת במה"ט, וחיילים משוחררים יכולים להשתמש בחשבון הפיקדון הצבאי ולקבל החזר של 90% משכר הלימוד.

 

 • גליץ - בית ספר לצילום (רמת גן) – שם מוצעים שלל מסלולים בתחומים: צילום אופנה, צילום גיאוגרפי, צילום נוף, קורס יסודות, קורס תאורה ועוד.

 

 • סטודיו גברא (תל אביב) – במקום זה מתקיימים קורסים בסיסיים ומתקדמים בצילום אישי ומסחרי. מוצע מסלול מקצועי תלת שנתי, הכולל את כל הסוגים והז'אנרים בדגש על צילום סטודיו.

 

 • דרך צילום – בית הספר הגבוה למקצועות הצילום (תל אביב) – בבית הספר הזה יש דגש על אווירה אינטימית ולמידה בקבוצות קטנות. הקורסים המוצעים: צילום דיגיטלי ועיבוד תמונה, צילום סטודיו ואור, פוטושופ, צילום אירועים, קורס לייטרום ועוד.

 

 • אלון קירה – בית ספר לצילום (גבעתיים) – במקום זה ישנו דגש על צילומי נוף וטבע, ולכן קורסים רבים מחולקים לפי אזור גיאוגרפי, כירושלים, באר שבע וצפון. בית הספר מציע גם טיולים מיוחדים לצלמים בגיאורגיה, רומניה ומרוקו.

 

 • מוסדות לימוד נוספים: סטודיו הראל (קיבוץ הראל), המדרשה לצילום גיאוגרפי (קורסים בכל הארץ), תילתן – המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית (חיפה), בית ספר מוסררה (ירושלים), פוקוס – המרכז ללימודי צילום (ירושלים, חיפה ותל אביב) ועוד.


שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום צילום

רוצה לדעת יותר על לימודי צילום? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי צילום
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד לימודי צילום

חוות דעת של סטודנטים: צילום (50 חוות דעת)
התקבלו 50 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
אלינה,מרכז ויצו חיפה, לימודי צילום - מרכז ויצו חיפה, 10/09/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת חלק מהמרצים כי הם אנשים שניתן לסמוך עליהם והם מעבירים את החומר הלימודי בצורה מקצועית ומעניינת.

על הקמפוס
מקום נחמד, הלימודים לא קלים, קשה מאוד לשלב לימודים ועבודה" באופן כללי מרוצה.
עודד,מנשר - לימודי אמנות, לימודי צילום - מנשר לאמנות, 27/05/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
שכר הלימוד גבוה יחסית ואינו כולל חומרים הנדרשים לשיעורים אבל בסה"כ הכל הכללי מרוצה מהמקום ומהמרצים

על הקמפוס
אווירה כללית טובה, תמיד אפשר לפנות למרצים/רכז המחלקה לצורכי התייעצות, באופן אישי התחברתי מהר מאוד עם סטודנטים אחרים
שאלות הגולשים על צילום

 קורס צילום בוידאו שמיועד גם למתבגרים 05/09/2017 10:21:13    (241 צפיות)
 קורס צילום ועריכת וידאו27/03/2017 13:08:09    (93 צפיות)
 קורס צילום וידאו במסלול ערב18/03/2017 22:52:33    (116 צפיות)
 קורס צילום וידאו - מתי מתחיל? ומה הימים והשעות?16/02/2017 08:02:16    (120 צפיות)
 לימודי משחק מול מצלמה - כמה עולה הקורס?07/01/2017 14:20:20    (180 צפיות)
 קורס צילום וידאו לבעלי ניסיון בצילום סטילס20/11/2016 08:21:56    (121 צפיות)
 לימודי צילום במכללת תל חי06/09/2016 16:29:22    (143 צפיות)
 צילום וידאו במכון לנדר ירושלים17/07/2016 15:33:10    (188 צפיות)
 באיזה מוסדות אקדמאים לומדים צילום?01/03/2016 01:43:29    (219 צפיות)
 קורס צילום אדריכלות - מוסדות לימוד21/02/2016 10:23:05    (222 צפיות)

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי צילום?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
כמה קפה אתה שותה ביום?
המון, צריך להישאר בפוקוס
תלוי עד כמה הלימודים ארוכים
אני שותה רק אחד וזה מחזיק אותי
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי הדברה (לפני 3 ימים, 10 שעות, 34 דקות)
ממליצה לך לאמת את הנושא מול המכללה (לפני 3 ימים, 10 שעות, 45 דקות)
שרטט טכני - רישום לסמסטר הקרוב בחיפה (לפני 3 ימים, 21 שעות, 1 דקות)
היכן מתקיים קורס בקרת איכות (לפני 4 ימים, 2 שעות, 15 דקות)
לימודי קוסמטיקה - מתכונת ואפשרויות עבודה (לפני 4 ימים, 4 שעות, 4 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD