לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר ראשון > מצטיינים - תכניות לימוד

מסלול מצטיינים בפקולטות שונות בישראל


מחפש/ת מידע על לימודים? מצטיינים - תכניות לימוד? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
משפטים
כלכלה
מנהל עסקים
תואר בחשבונאות
מקצועות ההנדסה
לימודי ערב
מקצועות הרפואה
תנאי קבלה לתואר ראשון
מדעים
מקצועות האמנות
 
 
חינוך והוראה
תואר ראשון בעיצוב ואדריכלות
תואר במדעי המחשב
פסיכולוגיה
מדעי החברה
לימודי סיעוד
קורס שיווק
תואר בתקשורת
לוח מלגות
תואר ראשון בביטוח

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תכניות מצטיינים במוסדות להשכלה גבוהה
 
מה זה נותן, והאם זה שווה לכם?
 
כמעט בכולנו טבוע הדחף להצטיין, להביא לידי מימוש את הפוטנציאל הגלום בנו, ולחצות גבולות אל אופקים חדשים. תכניות מצטיינים במוסדות להשכלה גבוהה מיועדים למי מביננו שניחנו ביכולות גבוהות במיוחד. במסלולים אלה מסייעים למשתתפים לרכוש השכלה מעמיקה או רחבה יותר מאשר במסלולים הרגילים לתואר ראשון, להמשיך במהירות אל תארים מתקדמים, ואף לזכות במלגות, בליווי אישי של אנשי אקדמיה ובהטבות נוספות. מסלולים אלו עשויים גם להקנות יתרון תעסוקתי במשק.
 
יחד עם זאת, תכניות מצטיינים הן גם תובעניות במיוחד. מלבד תנאי הסף הנוקשים לקבלה (מכל המועמדים מתקבלים רק 15 עד 30 תלמידים בשנה), המטלות האקדמיות המוטלות על הסטודנטים רבות יותר. במקרים רבים הם צריכים לשמור על ממוצע ציונים גבוה (בין 85 ל - 90 ומעלה) מסמסטר לסמסטר עד סוף התואר. זה יכול להיות מלחיץ, וכשמדובר בתכניות שאורכות בין שלוש לארבע שנים, חשוב שתשקלו היטב, אם אתם בנויים להתמודדות עם לחץ למשך זמן ארוך.
 
 
תכנית הלימודים
 
תכניות הלימודים משתנות ממסגרת אחת לשנייה. חלקן מערבות לימודים מחוגים שונים, ובאחרות נדרשת העמקה ניכרת במסגרת חד חוגית. חלקן מתקיימות בפקולטות למדעי הרוח והחברה, ואחרות בפקולטות למדעים המדויקים. תכניות מסוימות מכוונות להשלמת תואר ראשון ושני במהלך פרק זמן קצר יותר מהרגיל.
 
כך לדוגמא, במסגרת תכנית המצטיינים של האוניברסיטה העברית  "אמירים", ניתן לשלב בתכנית הלימודים קורסים מדיסציפלינות שונות, או להתמקד במדעי הטבע בלבד, כשמשך התואר הוא שלוש שנים. לעומת זאת, במסגרת הרב תחומית למצטיינים בתל אביב ניתן להשתתף במסלול ישיר לתואר שני. השוני בין מסלול אחד לשני הוא בדרך כלל בזמן הקצוב להשלמת התואר, ובמידת היכולת לערב בין חוגים שונים לפי נטיות הסטודנטים.
 
מתכונת הלימוד
 
הלימודים נערכים בדרך כלל בכיתות מצומצמות, בתיווך מזכירות חוג ייעודית, כאשר לסטודנט מוצמד מנחה אקדמי המלווה אותו בהתפתחותו במוסד אקדמי. בדרך כלל המסלולים השונים דורשים התמסרות ללימודים, ולכן מדובר בימי לימוד ארוכים ובקורסים מרובים. בתכניות במדעי החברה והחינוך נדרשים הסטודנטים גם למעורבות קהילתית יזומה ולעשייה חברתית. באוניברסיטאות נהוג שהסטודנטים מקבלים פטור משכר הלימוד ומלגת קיום בסיסי, אך במכללות הפרטיות אין נוהג כזה, והסטודנטים מקבלים רק תכנית לימודים מועשרת לצד הנחייה פרטנית.
 
קהל יעד ותנאי קבלה
 
תנאי הקבלה לתכניות מצטיינים הינם גבוהים מהרגיל, ודורשים ממוצע בגרויות גבוה וסדרת ראיונות אישיים. באוניברסיטאות נדרש ציון פסיכומטרי גבוה מ – 640, ולרוב - מעל 740, תלוי בתכנית ובשקלול עם ממוצע הבגרויות. בנוסף, המועמדים נדרשים לעיתים גם לנסח נייר עמדה ולנתח טקסט אקדמי.
 
תכניות במוסדות לימוד בישראל
 
מומלץ לבחור את מסלול המצטיינים לפי מה שמבקשים ללמוד, מתוך הבנת הדגשים השונים בכל תכנית ותכנית, וההטבות השונות להן זוכים. אלה הם המסלולים במוסדות השונים:
 
 • האוניברסיטה העברית – מפעילה בין השאר את תכניות: "אמירים" במדעי הטבע, "אתגר" במדעי החיים, "אלפא" במנהל עסקים, "מדעי התרופה" – מסלול ישיר לתואר שני בבית הספר לרוקחות, מסלול הצטיינות בחוג להיסטוריה המזכה במלגה על סך כולל של שכר לימוד לשנה, "עתידים" – תכנית מנהיגות חברתית לתלמידים מצוינים מיישובי הפריפריה.

 

 • אוניברסיטת תל אביב – מקיימת את התכניות: לאוטמן – מסלול בין תחומי מגוון ישיר לתואר שני, ומסלול חד תחומי במקצוע נבחר המאפשר לסיים תואר ראשון בזמן קצר יותר מהרגיל.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב – מאפשרת לסטודנטים עם הישגים גבוהים במדעי הטבע להשתתף בתכנית "דקלים", שבה הם משתתפים בקבוצות חקר אקדמיות הפעילות באוניברסיטה.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך - תכנית רג"ב בלוינסקי מכוונת להכשרת מנהיגים ויזמים בחינוך, והיא אורכת שלוש שנים ומקנה מלגת שכר לימוד. הסטודנטים בתכנית נהנים ממגוון קורסים באמנות, אקטואליה, תרבות וטכנולוגיה. מיד בתום הלימודים, הבוגרים רשאים להמשיך ישירות לתואר שני ומקבלים העדפה בקליטה לעבודה במערכת החינוך. 

 

 • מכללת שערי משפט הוד השרון – בשנה השלישית לתואר הראשון תלמידים בעלי הישגים גבוהים מוזמנים להצטרף לתכנית העשרה, שבה נחשפים לעולם המשפט הישראלי תוך מפגש עם הגורמים הפועלים בו.

 

 • אורנים – המכללה האקדמית לחינוך – מקיימת תכנית חווייתית ועשירה, שמטרתה לגרום לתלמידים לחשוב "מחוץ לקופסא".

 

 • המרכז האקדמי רופין – שם פועלת תכנית אלונים במחלקה ללימודי מדעי ההתנהגות, המעודדת חשיבה רב תחומית ומעורבות קהילתית.

 

 • עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים – שם מתקיימת תכנית גיטה שרובר, שמטרתה להדק את הקשר בין מדעי הרוח, האמנות, המדעים המדויקים וההנדסה.

 

 • המרכז הבינתחומי הרצליה – שם מוצעים למצטיינים מסלולים מגוונים וייחודיים כגון: מסלול מיוחד ליזמות, תכנית בקבלת החלטות ואסטרטגיה, תכנית ארגוב לדיפלומטיה ישראלית, תכנית רבין למנהיגות, מסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים ועוד.

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל – בבית הספר למשפטים במכללה מתקיימת תכנית אקסקלוסיבית לתלמידים מצטיינים, שבה מעודדים את המשתתפים לשמש כחברי סגל הוראה ומחקר זוטרים במוסד הלימודים.

 

 • סמינר הקיבוצים – שם מתנהלת תכנית פרחי הוראה המאפשרת המשך לימודים ישיר לתואר שני.

 

 • הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל – תכנית המצטיינים בטכניון עוסקת בלימודי מקצועות המדעים, ובוגריה מגיעים לעמדות גבוהות ולעשייה משמעותית במשק ובתעשייה.

 

 • אוניברסיטת בר אילן – מסלול המצטיינים באוניברסיטה זו מתייחד בגמישות בגיבוש תכנית הלימודים לתואר, בהתאם לנטיות התלמידים. המסלול מקנה גם מלגת קיום חודשית מלבד הפטור משכר הלימוד.

 

 • הקריה האקדמית אונו – מקיימת מסלול מצטיינים במשפטים, במנהל עסקים או בתכנית משולבת.

 

 

 

רוצה לדעת יותר על מצטיינים - תכניות לימוד? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מצטיינים - תכניות לימוד
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד מצטיינים - תכניות לימוד

חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון (39 חוות דעת)
התקבלו 39 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
יונתן,האוניברסיטה העברית בירושלים, דו חוגי, 18/05/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
המוסד ממוקם במקום ממש יפה אבל קשה להגיע אליו. הקצה של ירושלים שזה די מעצבן. הספריה נסגרת כל יום ב22.00 שזה די מעצבן בתקופות עמוסות ולא מאפשרים ללמוד בספריות שפתוחות יותר שעות באותו מוסד. אבל העובדים במוסד מאוד נחמדים ורוצים לעזור במסגרת מה שהם יכולים. למרות זאת זהו מוסד מאוד מאוד מרובע

על הקמפוס
מוסד די מרובע אבל אנשים מאוד טובים. כמעט כל החברה שם ממעמד סוציואקונומי גבוה. מבחינת אגודת הסטודנטים זה לא מגיע לרמה של האגודה במקומות אחרים כמו באר שבע לפי מה ששמעתי. שם משקיעים במשרתי מילואים לדוגמה הרבה יותר מאצלנו.
‫ישעיהו,המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט , שערי מדע ומשפט - מנהל מערכות בריאות, 24/04/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב תגישה של המורים לחומר שהם מלמדיםקומפוס מאוד טכנולוגי שנותן מענה טכנולוגי לכולם באופן שווה למשל מחשבים עם אינטרנט זמינים כל הזמן ואנשי מקצוע שרק מחכים שנגש אליהם ונתייעץ איתם בשאלות שלנו וכמובן, בקפיטריה יש ממש מבצעים לטובתינו ואגודת הסטודנטים שעוזרת לנו

על הקמפוס
קומפוס מאוד טכנולוגי שנותן מענה טכנולוגי לכולם באופן שווה למשל מחשבים עם אינטרנט זמינים כל הזמן ואנשי מקצוע שרק מחכים שנגש אליהם ונתייעץ איתם בשאלות שלנו וכמובן, בקפיטריה יש ממש מבצעים לטובתינו ואגודת הסטודנטים שעוזרת לנו
 
פורומים בתחום
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי מנהל עסקים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר ראשון בסוציולוגיה
תואר ראשון במוסיקה
תואר ראשון B.A כללי
לימודי עיצוב פנים לתואר ראשון
לוח ימים פתוחים במוסדות לימוד בישראל
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר ראשון
הקריה האקדמית אונו - תואר ראשון
המסלול האקדמי המכללה למנהל - תואר ראשון
האוניברסיטה הפתוחה
רופין - תואר ראשון
המכללה האקדמית לישראל
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מצטיינים - תכניות לימוד?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תואר ראשון
מכללת אשקלון - תואר ראשון
רופין - תואר ראשון
לימודי תואר ראשון - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
האוניברסיטה הפתוחה
הקריה האקדמית אונו - תואר ראשון
תואר ראשון - המכללה האקדמית נתניה
המסלול האקדמי המכללה למנהל - תואר ראשון
המרכז ללימודים אקדמיים - תואר ראשון
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי הנדסה והנדסאים לדתיים (לפני 1 ימים, 7 שעות, 16 דקות)
לימודי לתחום המחקר הרפואי (לפני 2 ימים, 7 שעות, 16 דקות)
לימודי תזונה ללא פסיכומטרי (לפני 2 ימים, 8 שעות, 35 דקות)
קורס תפירה לדתיות וחרדיות (לפני 2 ימים, 10 שעות, 54 דקות)
קורס הנחיית הורים לנשים בלבד (לפני 2 ימים, 11 שעות, 1 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD