לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > אמנות > מוסררה - לימודי אמנות

מוסררה - בית הספר הגבוה לאמנות


רוצה לדעת על לימודים בנושאי אמנות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מוסררה - לימודי אמנות.

עוד מסלולים ומידע
תואר ראשון באמנות
לימודי תולדות האמנות
תיאטרון ומשחק
כתיבה
קדרות
תכשיטנות צורפות
קולנוע וטלוויזיה
תיאטרון בובות
תרפיה באמנות
לימודי עיצוב
 
 
קורס עיצוב תיקים
קורס עיצוב בובות
קורס מוזיאולוגיה ואוצרות
מכינה ללימודי משחק
קורס משחק מול מצלמה
לימודי סריגה
לימודי עיצוב במה
לימודי ציור מנדלות
לימודי קליגרפיה
תואר שני באומנות

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מוסררה – בית הספר הגבוה לאמנות בירושלים

 

אמנות, חברה, ופסטורליה ירושלמית

 

לימודי אמנות ברמה גבוהה דרשו מאז ומתמיד בית ספר המותאמים לכך, כאלה המסוגלים לספק הכשרה אקדמית תיאורטית מקיפה ומעמיקה, לצד הכשרה מעשית מותאמת ויסודית בתחומי האמנות השונים – וחשוב לא פחות – חוויית לימודים ייחודית הקיימת אך ורק בענף האמנות. בארץ, קיימים מספר בתי ספר גבוהים לאמנות, ואחד הייחודיים שבהם הוא בית הספר הגבוה לאמנות מוסררה, הנמצא בירושלים.

 

על בית הספר

 

בית ספר מוסררה שוכן בלבה של שכונת מוסררה בירושלים, ובכך תחילת ייחודו; מדובר בשכונה פסטורלית השוכנת על קו תפר גיאוגרפי ודמוגרפי ובכך יוצרת אווירה מיוחדת ורבת עניין, המספקת השראה לתלמידים, כמו גם שיח ומעורבות בתחומים חברתיים ואחרים – המקיפים אותם מכל עבר – בעיר ובשכונה עצמה.

 

בית הספר הגבוה לאמנות הוקם בשנת 1986 ומאז הולכים המוניטין שלו ומשתבחים והוא ידוע ברמתו הגבוהה ללימוד תחום האמנות. בית הספר נועד להכשיר את התלמידים בתחומי האמנות השונים הכשרה מעמיקה ומקיפה, וזאת מתוך המפגש בין מורים מסוגים ומאסכולות שונות, יוצרים צעירים ומבוגרים, סדנאות אמן ומפגשים עם אמנים שונים, כמו גם התנסות מעשית ענפה ומעורבות בשלל פרויקטים ותחומים שיוזם בית הספר.

 

 

מסלולי הלימוד

 

הלימודים במוסררה מתקיימים בחמש מחלקות שונות: המחלקה לצילום, המחלקה לניו-מדיה, המחלקה לאנימציה, המחלקה למוזיקה חדשה, והמחלקה לפוטותרפיה – מחלקה חדשה יחסית בתחום טיפולי-אמנותי מתפתח בארץ ובעולם.

 

משך הלימודים משתנה בין המחלקות והמסלולים השונים והוא נע בין שנה אחת ועד שלוש שנים במסלולים מקיפים ומעמיקים. כמו כן, תנאי הקבלה בין המסלולים הם שונים במקצת, אך בכולם אין חובת ידע מוקדם בתחום, אלא רק זיקה ורצון להתפתח בו; עם זאת, המועמדים נדרשים לתיק עבודות או למספר עבודות מייצגות בתחום המבוקש – וזאת על פי הנחיית בית הספר למסלולים השונים. כמו כן, נדרש ריאיון קבלה למחלקה, הנערך על ידי ועדה מטעמה.

 

כדאי לדעת כי בית הספר מאפשר פגישות ייעוץ טרם הלימודים, בכל המחלקות. כמו כן, בכל המסלולים מתקיימות תערוכות שנתיות ותערוכות גמר, הבוגרים נדרשים לפרויקטים עצמאיים ומשותפים וכן מושם דגש על פעילות קהילתית וחברתית שבהם משתתפים התלמידים במהלך הלימודים – בתיווך וביוזמת בית הספר. פרויקטים אלה נועדו להכשיר את התלמידים כאמנים, כמעורבים בקהילה, וכאנשים המדריכים אמנות וכך, מבין הפרויקטים השונים שבית הספר יוזם מדי שנה, ניתן למנות יוזמות כשיקום אסירים בבית הכלא באמצעות העברת קורס צילום, קורסי צילום לנוער במצוקה ולילדים מן החינוך המיוחד ועוד יוזמות מבורכות כגון אלה.

 

מסלולי הכשרה נוספים בבית הספר

 

בנוסף למסלולים המקיפים בתחומים האמורים לעיל, מקיים בית הספר מחלקה עשירה ללימודי חוץ וכן מסלולים ללימודי המשך. במחלקה ללימודי חוץ מתקיימים מגוון קורסים המיועדים, ברובם, לחסרי ניסיון בתחומים השונים, וביניהם קורסים כקורס בסיסי בצילום דיגיטלי, קורס מבוא לעיצוב ודפוס, קורס פוטותרפיה ועוד. קורסים אלה נמשכים בממוצע כ – 25 מפגשים.

 

המחלקה ללימודי המשך כוללת מסלול ייחודי הנקרא בשם "המסלול להתפתחות אישית", והוא מיועד בעיקר לאמנים שעברו הכשרה – בין במוסררה ובין בבתי ספר אחרים – והם מעוניינים בהמשך ליווי ותמיכה מקצועית ואמנותית במסלול התפתחותם ועבודתם כאמנים עצמאיים בפועל. מסלול זה שם דגש על העשייה האמנותית כחלק מעשייה קהילתית וחברתית ובהתאם, הוא מכוון את תלמידיו בכיוונים אלה.

 

תעודות ואפשרויות

 

בית הספר מוסררה מאפשר לתלמידים המבקשים זאת להשתלב במסלול בשיתוף עם מכללת דוד ילין בירושלים, לתואר ראשון B.Ed בתקשורת ובשילוב אפשרי עם תעודת הוראה – במקרה זה, תנאי הקבלה למסלול כוללים זכאות לתעודת בגרות וכן ציון בבחינה הפסיכומטרית – בציון משולב מינימלי של 88. שימו לב כי מסלול זה אפשרי לתלמידים במגמת צילום, החל משנתם השנייה ללימודים במוסררה.

 

אפשרות נוספת וחדשה הקיימת בבית הספר היא שילוב של לימודי האמנות במסלולים השונים, להשלמה ללימודי מדעי החברה והרוח לתואר ראשון BA, מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

לסיכום

 

בוגרי בית הספר הגבוה לאמנות מוסררה משתלבים בהצלחה רבה בתחומי האמנות וההדרכה האמנותית, כמו גם בתעשייה ובענפים השונים הכוללים אמנות ועשייה חברתית. הסטודנטים במוסררה זוכים להכשרה אמנותית – מעשית ותיאורטית – מקיפה ועמוקה, כמו גם לחוויית לימודים ייחודית, במקום פסטורלי, ומתוך דגש שאינו שגרתי על מעורבות חברתית וקהילתית. כך, התלמידים זוכים לכלים בתחום האמנות ולמימוש עצמי ומקצועי בתחום זה, בד בבד עם פיתוח הקשרים המקצועיים שלהם מתוך העשייה החברתית הענפה, השיתוף והיוזמה בפרויקטים מסוגים שונים, פרויקטים שאינם קיימים במוסדות לימוד אחרים בדגש זה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


חוות דעת של סטודנטים: מוסררה - לימודי אמנות (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
, קורס צילום - מוסררה, 30/10/2017

דירוג: 4/5 
סתיו תחיה , קורס צילום - מוסררה
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יש אווירה של חופש. יופי הבניין והששכונה עוצרים נשימה האווירה המורים המיוחדים . אהבתי את האופציות המגוונות ללקיחת הקורסים בנים מתקדמות ... הכיתות קטנות ונאווירה אינטימית . יש יחס מכל מורה ומורה ומרגיש שרואים אותך.
פחות אהבתי את חוסר האיזון בין המינים בכיתה ואת העובדה שלא ייעצו לי על מצלמה לפני תחילת הלימודים . גם אין בקפיטריה יותר מיד אופציות לאכול.

על הקמפוס
הקמפוס מחולק לשתי חטיבות במרחק הליכה קצר . באיזור הלימודים מתקיימים עוד דברים כגון מרכז קנדה צעירים במרכז ועוד מכינות למיניהם .המורים מיוחדים וזאת לא מסגרת שמרגישה לוחצת . האנשים נחמדים מאוד והכל מאוד מקצועי בכיתות פרונטאליות בעיקר . יש ציוד מעולה להשאלה כיתות מחשבים מרווחות ואופציות להשתלבות עם מחלקות. בעיקר גמישות עופפת את המקום . יש את מוסררה מיקס ומלא דברים מגניבים בבית ספר שעוסקים באמנות ותרבות כולל עירוב השכונה עצמה וסובלנות כלפי אנשים בכללי.
, קורס אנימציה - מוסררה, 29/05/2017

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את החופש להתפתח בכל תוחם, את הידע הנרחב שנרכש בבית ספר את האביזרים הרבים והתחומים השונים שנתקלים בהם בבית ספר, יש עומס לאורך רוב שנות הלימודים שצורך לפחות לילה לבן אחד בשבוע, אך הלימודים מספקים מאוד ומפרים.

על הקמפוס
הקמפוס בנוי בשני מבנים בשכונת מוסררה בירושלים , שכונה בעל אופי עתיק וסביבה נהדרת להשראה ולמידה.
הבית ספר מספק כיתות לימוד יפיפיות אך הציוד לפעמים לוקה בחסר, נראה שהנהלת בית הספר מודעת ורוצה לשפר את המצב דווקא, אך נתקלת בקשיי מימון

   

שאלות הגולשים מהפורומים שלנו - מוסררה - לימודי אמנותשירות אישי חינם


 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי עיצוב
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי עיצוב גרפי - להיות גרפיקאי מקצועי
לימודי תסריטאות
לימודי קוסמות
תוכנית לימודים - לימודי עיצוב אופנה
לימודי איפור, רוצה מקצוע חדש?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לאמנות
המכללה האקדמית לחברה ואומנויות
שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב
המכללה האקדמית ספיר
האקדמיה בבצלאל
האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים
עוד מוסדות לימוד
 
מוסדות לימוד אמנות
שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב
האקדמיה בבצלאל
המכללה האקדמית צפת
מכללת רופין - לימודי תעודה והנדסאים
אמנויות הבמה - סמינר הקיבוצים
המכללה האקדמית בית ברל
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על מוסררה - לימודי אמנות
  • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
  • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
  • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
  • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?

סקר גולשים
איפה אתה לומד למבחנים?
רק בבית, הכי נוח לי
בספריה, קל להתרכז כשאין הסחות דעת
אצל חבר, צריך מישהו שיפקס אותי
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימוד מפקח בניה ללא רקע מעשי בתחום (לפני 23 שעות, 45 דקות)
קורס מנהלי אבטחה (לפני 1 ימים, 49 דקות)
קורס מפקחי מטווח במרכז הרב תחומי לביטחון (לפני 1 ימים, 56 דקות)
online studies (לפני 1 ימים, 3 שעות, 14 דקות)
האם יש לך כיוון? (לפני 1 ימים, 4 שעות, 38 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD