ללמוד במסלול האקדמי המכללה למנהל
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > לימודי ערב > לימודי ערב מדעי המחשב – המסלול האקדמי

לימודי ערב לתואר במדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למנהל

שירות אישי - המסלול האקדמי המכללה למנהל

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

תואר ראשון במדעי המחשב - לימודי ערב במסלול האקדמי המכללה למנהל

 

תואר ראשון במדעי המחשב מיועד להעניק לבוגרים שיעסקו בתחום תעשיית המחשבים - ידע ניהולי ולבוגרים שיעסקו בתפקידי ניהול - ידע בתחום המחשבים. תואר זה מיועד למעוניינים להשתלב בתחום המחשבים בתפקידי פיתוח, תכנות, אלגוריתמים ועוד. הלימודים נערכים בשעות הערב, דבר המאפשר לשלב לימודים לקראת תואר ראשון עם עבודה במשרה מלאה.

 

קצת על המסלול האקדמי - המכללה למנהל:

 

המסלול האקדמי המכללה למנהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. תוכניות הלימודים המוצעות הן מגוונות ומותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

 

מדוע ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב דווקא במסלול האקדמי?

 

מדעי המחשב הינו ענף מדעי צעיר יחסית שעוסק בפן התיאורטי והיישומי של המחשוב ובבניית מערכות תכנות מתקדמות. הלימודים בתחום מדעי המחשב מקנים לסטודנט תפיסה מחשבתית בעזרתה ניתן לפתור בעיות בתחום המחשוב, להתמודד עם אתגרים ולפתח חידושים.

 

המכללה למנהל מציעה תוכנית ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב שמטרתו להעניק ידע תיאורטי ויישומי בתחומי מדעי המחשב ובתחומים מדעיים/הנדסיים רלוונטיים. מכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר.

 

תוכנית הלימודים נפרשת על פני שלוש שנים, במשך תשעה סמסטרים, במהלכם על הסטודנט לצבור 128 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר ראשון במדעי המחשב. גמישותה של תוכנית לימודי מדעי המחשב במסלול ערב מאפשרת שילוב לימודים לקראת תואר ראשון בד בבד עם עבודה במשרה מלאה.

 

התוכנית מורכבת מקורסי חובה ובחירה מעניינים ומגוונים המועברים בשעות אחה"צ והערב במהלך השבוע ובשעות הבוקר בימי שישי. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: אלגברה לינארית, מתמטיקה בדידה, מבני נתונים, אלגוריתמים, ארכיטקטורת מחשבים, מודלים חישוביים, רשתות תקשורת מחשבים, הקמת וניהול מיזם טכנולוגי, עיבוד ספרתי של אות, מבוא למימון, יסודות השיווק ועוד.

 

לקראת תום השנה הראשונה ללימודים יש לבחור באחת מן ההתמחויות הבאות:

 

  • אבטחת מידע ומערכות אינטרנטיות וסלולריות
  • בינה מלאכותית ממחושבת
  • מנהל עסקים.

 

עם סיום התואר הראשון, בוגרי המסלול יכולים להשתלב במשרות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה ולהצטרף למנהלים רבים המהווים את חוד החנית של התעשייה והמשק בישראל ובעולם. התחומים בהם הם יכולים להשתלב מצויים גם בסקטור הפרטי בדגש על חברות ההייטק השונות וגם בסקטור הציבורי, החל בחברות ממשלתיות, חברות ביטחוניות וארגונים ציבוריים וכלה בחברות פרטיות ובתאגידי התעשייה השונים.

 

בין המשרות המוצעות לבוגרי התואר המשולב קיימות אפשרויות מגוונות ורבות כגון מפתחים ומתכנתים בחברות הייטק, מפתחי אלגוריתמים ועוד.

 

סגל ההוראה

 

במכללה פועלות רשויות הוראה ומחקר הנמצאים בחזית המחקר האקדמי בישראל. צוות המרצים כולל פרופסורים ובעלי תואר דוקטור מן השורה הראשונה, שהינם בעלי ידע תיאורטי רחב וניסיון מעשי בתחומי מדעי המחשב. כמו כן, הצוות כולל מרצים עתירי ניסיון מחברות היי-טק מובילות בארץ.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה למסלול מדעי המחשב לתואר ראשון במסלול האקדמי כוללים: זכאות לבגרות, ציון 600 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית, ציון 120 או יותר בפרק הפסיכומטרי הכמותי, וציון 85 ומעלה בפרק הפסיכומטרי האנגלי או במבחן אמיר"ם, או ציון 185 לפחות בבחינת אמי"ר.

 

מועמדים שלא עברו את הבחינה הפסיכומטרית או שזכו לציון של פחות מ - 600 בבחינה, יעברו מבדק פנימי מטעם החוג. מועמדים שאין בידם ציון של 80 לפחות במתמטיקה 5 יחידות, יידרשו להשתתף במכינה במתמטיקה ולוגיקה, ולעבור אותה בהצלחה כתנאי לקבלתם ללימודים.

 

בנוסף, קיימת אפשרות קבלה אוטומטית: זכאות לתעודת בגרות, ציון 650 לפחות בבחינה הפסיכומטרית, ציון 120 לפחות בחלק הכמותי וציון 85 לפחות בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית/אמיר"ם או 185 בבחינת אמי"ר, ציון של 80 לפחות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למנהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-93,976 ש"ח עבור 6 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר הראשון הינה 692 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד. עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל: 


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English