ללמוד במסלול האקדמי המכללה למנהל
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > מדעי המחשב > מדעי המחשב סמסטר אביב - המסלול האקדמי

לימודי מדעי המחשב בסמסטר אביב במסלול האקדמי המכללה למנהל

שירות אישי - המסלול האקדמי המכללה למנהל

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי מדעי המחשב - סמסטר אביב במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

תואר ראשון במדעי המחשב מיועד להעניק לבוגרים שיעסקו בתחום תעשיית המחשבים - ידע ניהולי ולבוגרים שיעסקו בתפקידי ניהול - ידע בתחום המחשבים. מדי שנה לומדים במכללה למינהל אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. התואר זה מיועד למעוניינים לקצר את משך לימודי התואר לשם השתלבות בתחומי מדעי המחשב בתעשייה.

 

מדוע ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב דווקא במסלול האקדמי?

 

המכללה למינהל מציעה תוכנית ללימודי במדעי המחשב שמטרתו להעניק ידע תיאורטי ומעשי בתחומי מדעי המחשב ובתחומים מדעיים והנדסיים רלוונטיים. על מנת לסייע לסטודנטים בהשתלבות בשוק העבודה בתום לימודיהם, מפעילה המכללה שירותי הכוונה וייעוץ.

 

מדעי המחשב הינו ענף מדעי צעיר יחסית שעוסק בפן התיאורטי והיישומי של המחשוב ובבניית מערכות תכנות מתקדמות. הלימודים בתחום מדעי המחשב מקנים לסטודנט תפיסה מחשבתית בעזרתה ניתן לפתור בעיות בתחום המחשוב, להתמודד עם אתגרים ולפתח חידושים.

 

מתכונת הלימוד

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני 2.5 שנים, במשך 6 סמסטרים, במהלכם על הסטודנט לצבור 128 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר הראשון במדעי המחשב. גמישותה של תוכנית סמסטר אביב מאפשרת לסיים את התואר בזמן קצר יחסית.

 

התוכנית מורכבת מקורסי חובה ובחירה מעניינים ומגוונים. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: אלגברה לינארית, מתמטיקה בדידה, מבני נתונים, אלגוריתמים, ארכיטקטורת מחשבים, מודלים חישוביים, רשתות תקשורת מחשבים, הקמת וניהול מיזם טכנולוגי, עיבוד ספרתי של אות, מבוא למימון, יסודות השיווק ועוד.

 

לקראת תום השנה הראשונה ללימודים יש לבחור באחת מן ההתמחויות הבאות:

 

  • אבטחת מידע ומערכות אינטרנטיות וסלולריות
  • בינה מלאכותית ממחושבת
  • מנהל עסקים

 

ההתמחויות מאפשרות לכל סטודנט להתמקד בתחום המעניין אותו. כמו כן, כל סטודנט מבצע פרויקט גמר המאפשר לו לרכוש ניסיון מעשי ולממש את רעיונותיו האישיים.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב במסלול האקדמי כוללים: תעודת בגרות, ציון במבחן הפסיכומטרי של 600 לפחות, ציון 120 ומעלה בחלק הכמותי, וציון 85 או יותר בפרק האנגלית, או ציון 185 במבחן אמי"ר.

 

מועמדים שקיבלו בפסיכומטרי ציון נמוך מ - 600 או שלא השתתפו בבחינה, יוכלו לעבור מבדק קבלה במכללה. מי שאין לו ציון של 80 לפחות ב - 5 יחידות במתמטיקה לבגרות, יוכל להירשם למכינה במתמטיקה ולוגיקה, ולהתקבל ללימודים בתנאי מעבר המכינה.

 

בנוסף, קיימת אפשרות קבלה אוטומטית: זכאות לתעודת בגרות, ציון 650 לפחות בבחינה הפסיכומטרית, ציון 120 לפחות בחלק הכמותי וציון 85 לפחות בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית/אמיר"ם או 185 במבחן אמי"ר, ציון של 80 לפחות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

 

מה עושים אחרי התואר?

 

בוגרי המסלול יכולים להשתלב במשרות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה ולהצטרף למנהלים רבים המהווים את חוד החנית של התעשייה והמשק בישראל ובעולם. התחומים בהם הם יכולים להשתלב מצויים גם בסקטור הפרטי בדגש על חברות ההייטק השונות וגם בסקטור הציבורי, בחברות ממשלתיות, בחברות ביטחוניות, בארגונים ציבוריים ובחברות פרטיות.

 

בין המשרות המוצעות לבוגרי התואר המשולב קיימות אפשרויות מגוונות ורבות כגון מפתחים ומתכנתים בחברות הייטק, מפתחי אלגוריתמים ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים במדעי המחשב במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל: 


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English