ללמוד במסלול האקדמי המכללה למנהל
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר

תואר ראשון במדעי ההתנהגות במסלול האקדמי המכללה למנהל

שירות אישי - המסלול האקדמי המכללה למנהל

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי מדעי ההתנהגות במסלול האקדמי המכללה למינהל

מדוע כדאי ללמוד מדעי ההתנהגות דווקא במכללה למנהל?

 

במכללה לומדים אלפי סטודנטים מדי שנה מגוון רחב של תחומים לקראת תואר ראשון, ובין היתר גם מדעי ההתנהגות. חוג זה מאפשר לסטודנטים להרחיב את הידע, ההשכלה והניסיון שלהם בתחומים רבים ומרתקים ולהשתלב לאחר הלימודים במגוון רחב של עבודות ותפקידים בחברות וארגונים במגזר הפרטי הציבורי - חברות ייעוץ או משאבי אנוש, ארגוני המגזר השלישי, מוסדות חינוך ועוד.

 

תחום מדעי ההתנהגות הוא תחום מרתק אשר ניתן ללמוד אותו במכללות רבות בישראל. הוא עוסק בבני האדם ובהתנהגות האנושית שלהם ודומה במובנים רבים ללימודי פסיכולוגיה (אם כי קל יותר להתקבל אליו). רבים אשר אינם מעוניינים (או יכולים) ללמוד פסיכולוגיה, אך עדיין מתעניינים בנושאים מהעולם הזה, לומדים מדעי ההתנהגות. אז אם בני האדם מרתקים אתכם ואתם רוצים ללמוד מדוע הם פועלים כפי שהם פועלים ואף לעסוק בכך - לימודי מדעי ההתנהגות במכללה למינהל הם הלימודים בשבילכם. 

 

תכנית הלימודים

 

המטרה העיקרית של הלימודים לתואר ראשון במסלול זה היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחום תוך כדי הקניית התמחות עיונית ומעשית בתחומים הרלוונטיים. ניתן ללמוד במכללה תחום זה במסגרת אחד מהשילובים הבאים: מדעי ההתנהגות בשילוב חטיבה בניהול, מדעי ההתנהגות בשילוב חטיבה בתקשורת, מדעי ההתנהגות בשילוב חטיבה בקרימינולוגיה ואכיפת חוק או תכנית לימודי ערב בשילוב חטיבת ניהול, התנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש. כל התכניות הללו מעניקות תואר ראשון וילמדו בהם קורסים מרתקים מעולם הפסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, ניהול, תקשורת ועוד.

מתכונת ונושאים הלימוד

לימודים במסלול זה נמשכים 6 סימסטרים וכוללים מגוון רחב של קורסים מרתקים בתחומים מגוונים, בין היתר - קורסי מבוא בפסיכולוגיה, יסודות החשיבה החברתית, מבוא להתנהגות ארגונית, מבוא לקרימינולוגיה תהליכים קוגניטיביים, היסודות הפסיכולוגיים והחברתיים בעיצוב מדיניות חברתית, סטטיסטיקה, קורסים שונים במשפטים ועוד.

 


תנאי קבלה

על פי אתר המכללה, לחוג זה ניתן להירשם בשלושה מסלולים: ממוצע משוקלל של ציוני תעודת הבגרות וציון הבחינה הפסיכומטרית לפי נוסחה של המכללה (המפורטת באתר), זכאות לתעודת בגרות וציון של לפחות 550 בבחינה הפסיכומטרית או ממוצע בגרות משוקלל של לפחות 85 (ללא בחינה פסיכומטרית).

 

יש לציין כי למסלולים נדרש ציון של לפחות 85 בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית או מבחן אמי"ר (או בגרות ברמה של 4 יחידות לימוד לפחות עם ציון של 60 לפחות).

סגל המרצים

במכללה למנהל מלמדים בחוג זה מרצים איכותיים מצוינים במגוון תחומים רבים מעולמות הפסיכולוגיה, קרימינולוגיה ומדעי ההתנהגות. בין המרצים ניתן למנות את ד"ר טובה בנסקי (ראש החוג למדעי ההתנהגות), ד"ר דוד סגל, ד"ר עמיחי זילברמן, ד"ר אלדד רום, פרופ’ אמיר בן פורת, פרופ’ זאב קליין ועוד.

שכר לימוד ומלגות

מאחר ומדובר במוסד לימוד פרטי, שכר הלימוד במכללה למינהל נחשב גבוה למדי וכן הוא יכול להשתנות מעת לעת על פי החלטת המכללה. עם זאת, מדי שנה מוצעות לסטודנטים מלגות שונות ועזרה בתשלום שכר הלימוד, לאוכלוסיות שונות על פי קריטריונים משתנים.עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל: 

התקבלו 16 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
ירון, המסלול האקדמי המכללה למנהל, תואר בפסיכולוגיה
במכללה למנהל, יש אוירה טובה של לימודים ושל חברים. יש תחושה שנוח ונעים ללמוד שם, ולכל אחד יש את הפינה שלו ללמוד. כמו כן, סגל המורים שפגשתי עד כה בחוג לפסיכולוגיה, נראה כסגל איכותי ונוח לפנות אליו בשאלות. פחות נוח לי עם המחיר שאני צריך לשלם במוסד עצמו. מחיר גבוה מאוד ללימודים, בנוסף הקושי לרכוש רכב ואי היכולת להשכיר דירה ולהיות עצמאי בתקופה זו, מאלצת אותי לגור עם ההורים בכדי לעמוד בתשלומים.
מיכל, המסלול האקדמי המכללה למנהל, תואר במדעי ההתנהגות
רוב המרצים באים לקראת הסטודנטים, אם מדובר בהעלאת חומרים נוספים למודל בכדי להבין את הומר, ובאם האפשרות לגשת אליהם לאחר ההרצאה בכדי להבין את החומר יותר טוב. מבחינת הקורס באנגלית, שכל סטודנט מחויב לעבור, המבחנים אינם משקפים את החומר הנלמד בכיתה, ולכן אחוז הסטודנטים שעוברים את הקורס הינו נמוך.

סטודנטים מספרים על הקמפוס
רותם, המסלול האקדמי המכללה למנהל, תואר בפסיכולוגיה
בקמפוס יש אווירה סטודנטיאלית. יש הרבה מקומות שניתן לשבת ללמוד בהן מחוץ לשעות המערכת (כיתות hub, ספריות, מעבדות פסיכולוגיה), האווירה נעימה ונינוחה- מדשאות עם פינות ישיבה ומוזיקה המושמעת ברחבה המרכזית ומרכז אוכל גדול עם מחירים נוחים לסטודנטים ומפוזרים ברחבי הקמפוס מיקרוגלים, מתקני מים חמים-קרים ועמדות להכנת קפה ותה ללא תשלום. האווירה במקום חמה, נעימה וביתית.

    עוד חוות דעת

מה חושבים הסטודנטים על מוסד הלימודים
 • מהי רמת הקושי של הלימודים?
  (מ - 1: קל מאד, עד 5: קשה מאד) 
  1%
   
  1
  4%
   
  2
  26%
   
  3
  46%
   
  4
  24%
   
  5
 • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
  (מ: 1 - לא חברותיים בכלל, עד 5 - חברותיים מאד) 
  1%
   
  1
  4%
   
  2
  17%
   
  3
  35%
   
  4
  43%
   
  5
 • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
  (מ: 1 - בכלל לא מעניין ומובן, עד 5 - מאד מעניין ומובן) 
  1%
   
  1
  5%
   
  2
  30%
   
  3
  48%
   
  4
  17%
   
  5
 • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
  (מ: 1 - אין יחס אישי, עד 5 - המון יחס אישי) 
  3%
   
  1
  9%
   
  2
  25%
   
  3
  37%
   
  4
  26%
   
  5
 • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
  (מ: 1 - לא מקנה בכלל, עד 5 - מקנה המון) 
  2%
   
  1
  7%
   
  2
  24%
   
  3
  38%
   
  4
  29%
   
  5
 • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?
   
  26%
   
  כן
  50%
   
  לא
  24%
   
  באופן חלקי
 • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?
   
  19%
   
  כן
  40%
   
  לא
  41%
   
  רק משרה חלקית


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English