לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעי ההתנהגות

לימודי מדעי ההתנהגות


אם נאמר לך שאספנו עבורך את כל המידע על כל הברירות, כדי שתוכל/י לבחור יותר בקלות, מה תהיה התגובה שלך? אנחנו כאן להציג לך שחור על גבי לבן את אפשרויות הבחירה שלך בנוגע ללימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות. קרא/י על מסלולי לימוד מגוונים במבחר של מוסדות לימוד להשכלה גבוהה בישראל.

 

אנחנו גם מציעים לך לפנות אלינו על ידי השארת הודעה באתר בנוגע לכל התלבטות שיש לך. נציגי האתר ישיבו לך באמצעות הטלפון על כל שאלה.


 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

מה יש לנו לספר על לימודי מדעי ההתנהגות?

 


המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מדעי ההתנהגות - רוצה ללמוד? למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

 

תוכניות במדעי ההתנהגות משלבות בין שלושה תחומי מדע: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. באופן כללי ניתן לטעון כי הלימודים במדעי ההתנהגות מקנים ידע בכל הנוגע לחקר האדם, אישיותו, פועלו וסביבתו. ייחודם של לימודים אלו הוא בשילוב המדעים הבוחנים את הקשר שבין הפרט לתהליכים החברתיים ולמגמות תרבותיות.

 

תוכנית הלימודים במדעי ההתנהגות לא רק מעניקה ידע כללי עשיר בכל הנוגע לתיאוריות חברתיות והבנת תהליכים המתרחשים אצל הפרט והסביבה, היא גם מהווה תחום לימודים עשיר ומרתק המקנה כלים חשובים להבנת האדם ומורכבותו. אם תמיד תהית: ממה מורכבת אישיות האדם? מהם התהליכים הפיסיולוגים המשפיעים על אישיותנו? כיצד המוח חושב? או כיצד הסביבה שלנו משפיעה על התנהגותנו? את התשובות לשאלות מורכבות אלו ולעוד רבות אחרות, תקבלו באופן מפורט בתכנית ללמודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות.

 

תוכנית לימודים

 

ההתפתחויות המחקריות והמקצועיות בתחום מדעי החברה לאורך השנים הפכו מקצוע זה לכלי מרכזי בהכשרתם של עובדים ונושאי משרות בגופים פוליטיים, כלכליים וטכנולוגיים, בארגונים העוסקים באכיפת החוק, במערכת החינוך ובענף הרווחה. תוכנית הלימודים משתנה בהתאם למוסד שבו בחרת ללמוד וההיצע המצוי במוסד זה. לדוגמא, במוסד המציע תואר ראשון בפסיכולוגיה, התוכנית למדעי ההתנהגות תשים דגש על מדעי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה מתוך ההנחה שאם תחום הפסיכולוגיה הוא זה שמושך אותך, יכולת לבחור בלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה בלבד.

 

מטרת הלימודים

 

במוסד המציע רק תואר ראשון במדעי ההתנהגות יושם דגש רב על קורסים בפסיכולוגיה. בנוסף, חשוב לציין כי כמו בכל תואר גם בתואר זה קיימים קורסי בחירה ולאחר השנה הראשונה הכוללת בעיקר קורסי יסוד ניתן לבחור באיזה תחום היית מעוניין/ת להתמקד.

 על כן, תואר במדעי ההתנהגות מתאים למי שמתלבט בין המדעים השונים במסגרת מדעי החברה, תואר זה מציע טעימות מכמה מדעים ומאפשר לך לבחור את המסלול שהכי מתאים או מעניין אותך.

 

הסטודנטים בתכנית מגבשים תפישה מקצועית רחבה על בסיס גישות ותיאוריות במדעי החברה, ומפתחים כושר העמקה במסגרת לימודי התמחות, תוך שהם מרחיבים אופקים, מעשירים את עולמם ועוברים תהליך של צמיחה.

 

את התוכנית למדעי ההתנהגות ניתן ללמוד במסלול חד חוגי (לימודי מדעי ההתנהגות בלבד) ומסלול דו חוגי (לדוגמא, מדעי ההתנהגות ומדעי המדינה, מדעי ההתנהגות וחינוך, מדעי ההתנהגות וכלכלה ועוד.)

 

 

נושאי לימוד

 

בעשורים האחרונים נעשו מחקרים מקיפים במדעי החברה אשר הובילו את התחום להיות אחד מהחשובים והמשפיעים ביותר. בכדי לעסוק בתפקידי מפתח במוסדות וארגונים פוליטיים כלכליים וטכנולוגים, ראשית יש צורך לדעת ולהכיר את החברה, מה מניע אותה, מה משפיע עליה וכיצד יש לפעול בתוכה.

 

מתוך הכרה הזו, מקצועות רבים מצריכים ידע מקיף במדעי ההתנהגות ותואר ראשון במדעי ההתנהגות יכול לפתוח דלתות לתחומים רבים ומגוונים. זהו למעשה היתרון המרכזי שבבחירת לימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות- ריבוי ההזדמנויות. בוגרים של תואר זה יכולים להשתלב בשוק העבודה בתחומים כמו: ייעוץ ארגוני, משאבי אנוש וכוח אדם, תחום המחקר, תחום הטיפול ועוד הרבה תחומים נוספים.

 

במסגרת התוכנית ניתן ללמוד קורסים כאשר לרוב החלוקה מתבצעת באופן הבא:

 

  • שנה א'- קורסים הכוללות מבואות: מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסוציולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, סטטיסטיקה וקורסי יסוד נוספים.
  • שנה ב'- קורסים המציעים התעמקות בתחומים השונים לדוגמא: פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה אישיותית, תיאוריות מודרניות בסוציולוגיה, שיטות מחקר ועוד.
  • שנה ג'- סמינרים (בפסיכולוגיה ואנתרופולוגיה/ סוציולוגיה, בהתאם למוסד הלימוד) קורס במחני הערכה ומגוון קורסי בחירה נוספים.

 

מהו משך זמן הלימודים?

 

מסלול מדעי ההתנהגות הינו מסלול לימודים לתואר ראשון בן שלוש שנים.

 

כמה זה עולה?

 

באוניברסיטאות ברחבי הארץ שכר הלימוד הוא כ 11,000 ש"ח לשנת לימודים, במכללות האזוריות ובמוסדות הפרטיים המחירים משתנים ויכולים להגיע עד 30,000 ₪. (משתנה ממכללה למכללה).

 

היכן לומדים?

 

מלבד כל האוניברסיטאות בארץ ניתן ללמוד את מדעי ההתנהגות כתואר ראשון מוכר גם ב:

 

  • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון): במוסד לימודים זה התכנית במדעי ההתנהגות מאפשרת לסטודנטים לבחור התמקדות באחת מכמה חטיבות: משאבי אנוש, תקשורת ופסיכולוגיה יישומית. קיים גם מסלול ערב בחטיבה למשאבי אנוש, שבו הלימודים מתחילים בשעות אחר הצהריים בכל יום, וכוללים גם מפגשים בכל יום שישי המסתיימים בשעות אחר הצהריים.

 

  • המרכז האקדמי פרס ברחובות: מפעיל תכנית הכוללת 120 נקודות זכות אקדמיות, הנפרשת על שלוש שנים. אפשר לבחור להתמחות בהתנהגות ארגונית ומשאבי אנוש. מפגשי הלימוד נערכים לפחות שלוש פעמים בשבוע.

 

  • המכללה האקדמית ת"א-יפו: מכללה זו מציעה תואר במדעי ההתנהגות, ומסלול נוסף בתואר זה הכולל גם התמחות בניהול משאבי אנוש. היקף התכנית - 112 נקודות אקדמיות.

 

  • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): שם מציעים תכנית תלת שנתית, במסגרתה יכולים הסטודנטים לבחור ללמוד במסלול פסיכולוגיה או במסלול סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. התכנית כוללת התנסות מעשית ופרקטיקום במוסדות סעד טיפוליים, בבתי סוהר, בפנימיות ועוד. 

 

  • המכללה האקדמית לחברה ואמנויות (נתניה): המכללה מציעה מסלול בו בוחנים את יחסי הגומלין בין ההתנהגות האנושית לעולם האמנות. הסטודנטים משלבים בין לימודים עיוניים לבין קורסים מעשיים בתחומי האמנויות והחברה.

 

  • המכללה האקדמית כנרת (עמק הירדן): לימודי מדעי ההתנהגות במכללת כנרת נמשכים כשלוש שנים ומשלבים בהם גם עשייה מעשית בשדה במסגרת פרקטיקום. המכללה מציעה גם הדרכות חברתיות וסדנאות שנועדו לסייע לסטודנטים להשתלב בשוק העבודה.

 

  • האקדמית נתניה: באקדמית נתניה מתקיימים לימודי מדעי ההתנהגות בשתי התמחויות: פסיכולוגיה או ניהול משאבי אנוש. החל משנת הלימודים השלישית, ניתן להשתתף בהתנסות מעשית במעבדות הפסיכולוגיה של המכללה, שם מבצעים מחקרים וניסויים שונים.


שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום מדעי ההתנהגות

רוצה לדעת יותר על מדעי ההתנהגות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מדעי ההתנהגות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד מדעי ההתנהגותמכללת עמק יזרעאל - מדעי ההתנהגות
מכללת רמת גן - מדעי ההתנהגות

הדסה - מדעי ההתנהגות וסוציולוגיה
מכללת צפת - מדעי ההתנהגות

אריאל - מדעי ההתנהגות וקרימינולוגיה
אוניברסיטת אריאל - מדעי ההתנהגות

אריאל - מדעי ההתנהגות ובריאות הנפש
אריאל - מדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה חינוכית

מכללת פתח תקווה - מדעי ההתנהגות
מכללת רחובות - מדעי ההתנהגות

מדעי ההתנהגות - אוניברסיטת בן גוריון
מכללת בת ים - מדעי ההתנהגות

מכללת רעננה - מדעי ההתנהגות
מכללת אשדוד

האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
מכללת ראשון לציון- מדעי ההתנהגות

פרס - מדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש
כל מוסדות הלימוד - מדעי ההתנהגות


חוות דעת של סטודנטים: מדעי ההתנהגות (665 חוות דעת)
התקבלו 665 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
יסמין,האקדמית תל אביב יפו, האקדמית ת``א יפו - מדעי ההתנהגות, 20/10/2017
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
חוסר הבנה לעומס שיש לסטודנטים - אין לסטודנטים זמן או כסף אבל בכל זאת נראה למכללה כאילו זה בסדר לתת קורסים בשעות הזויות או לגרום לנו לעשות מועדי ב' במקום לעבוד או לנוח למשל.

על הקמפוס
מקום שנוח להגיע אליו (עד שהגיעה הרכבת הקלה, אבל זה יותר קל עכשיו שיש שירות אקדמבוס במכללה כדי שיהיה קל יותר להגיע ולצאת מהמכללה. יש הרבה מאוד מילגות באזור ומילגות שהמכללה מציעה.

הדרישות מאוד תובעניות אבל אני מרגישה שאני באמת מעשירה את הידע שלי ומרחיבה אופקים - ואני בהחלט מתרשמת מאיכות ההוראה במכללה.

יש למכללה בעיות בירוקרטיה או מערכת קצת דפוקה. למשל, יש אנשים שנרשמים יום לפניך וככה יוצא שאתה נשאר עם השאריות של הקורסים וזה מאוד מעציב כי אין הרבה חופש בחירה בקורסים.

או עוד דוגמה לבעיה הטכנית - איחור רב של תשלומי מלגה מצד האקדמית במשך חודשיים שבסוף התברר כי פשוט שכחו להחתים אותי על פרטי חשבון הבנק שלי (מה שהם יכלו לבדוק בעצם כי הייתה לי הוראת קבע בזמנו עם המכללה).

אבל למרות הבעיות הטכניות, הדרישות התובעניות ולעתים קצת ניתוק מאיך זה להיות סטודנט, אם הייתי צריכה לבחור שוב מוסד, הייתי בוחרת שוב באקדמית של תא
סהר ליאל,האקדמית תל אביב יפו, האקדמית ת``א יפו - מדעי ההתנהגות, 20/10/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יחסית לאוניברסיטה יש יחס אישי ולא מתייחסים לסטודנטים כאל מספר. רמת לימודים גבוהה מאוד ומרצים איכותיים.

על הקמפוס
מכללה קטנה עם אווירה כיפית ונחמדה. לאורך הסמסטר אגודת הסטודנטים פועלת כדי שיהיו דברים נחמדים למען הסטודנטים בהפסקות.
שאלות הגולשים על מדעי ההתנהגות

 הסבה לקרימינולוגיה וקידום נוער - אפשרויות תעסוקה18/10/2017 16:40:19    (5 צפיות)
 תואר בתסריטאות באוניברסיטת תל אביב15/10/2017 14:01:01    (27 צפיות)
 לימודי תקשורת בכנרת עם בגרות חלקית14/10/2017 17:07:30    (40 צפיות)
 קרימינולוגיה ופסיכולוגיה - האם נכלל תחת מדעי ההתנהגות?13/10/2017 14:52:33    (20 צפיות)
 המשך לימודים - קרימינולוגיה קלינית או ייעוץ ארגוני?10/10/2017 11:25:45    (47 צפיות)
 קורס תחקירנות - תכנית הלימודים 09/10/2017 14:31:04    (113 צפיות)
 קרימינולוגיה - דו או חג חוגי?08/10/2017 17:33:09    (39 צפיות)
 קבלה ללימודי תקשורת שיווקית08/10/2017 07:07:05    (86 צפיות)
 קורס בכתיבה עיתונאית לבעלי תואר שני בתקשורת01/10/2017 22:32:28    (47 צפיות)
 מדעי ההתנהגות באוניברסיטה העברית - סיכויי קבלה27/09/2017 23:21:05    (63 צפיות)


מלגות וימים פתוחים מדעי ההתנהגות

מלגות
ימים פתוחיםשירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מדעי ההתנהגות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

סקר גולשים
מי האדם שבלעדיו לא היית שורד את הלימודים?
ההורים שלי, עוזרים לי הרבה בהוצאות
בן/בת הזוג שלי שנותן/ת לי תמיכה נפשית
החבר שמציל אותי עם סיכומים ומחברות בחינה
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
הסבה לקרימינולוגיה וקידום נוער - אפשרויות תעסוקה (לפני 2 ימים, 2 שעות, 39 דקות)
לימודי תסריטאות לתואר ראשון (לפני 2 ימים, 8 שעות, 41 דקות)
מכינה לפחות את חייבת (לפני 2 ימים, 9 שעות, 9 דקות)
אפשרויות תעסוקה (לפני 2 ימים, 10 שעות, 24 דקות)
ללכת לאימון קריירה רציני (לפני 3 ימים, 4 שעות, 55 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD