המכללה האזורית צפת
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > הנדסאי > המכללה האזורית צפת - הנדסאים

לימודי הנדסאי במכללה האזורית צפת

שירות אישי - המכללה האזורית צפת

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי הנדסאים במכללה האזורית צפת


מומחים בטכנולוגיה ובתעשייה


לימודי הנדסאים באים להכשיר אנשי מקצוע בתחומי הטכנולוגיה, בענפים מבוקשים בתעשייה הישראלית. במכללה האזורית צפת מתקיימים מגוון מסלולים להנדסאים, שמתקיימים בפיקוח של מה"ט, המכון הממשלתי להכשרה במדע ובטכנולוגיה. התכניות מספקות לתלמידים ידע עדכני שיכול לשמש אותם בהשתלבות בחברות, בארגונים ובמפעלים מובילים.


על המכללה


המכללה האזורית צפת הוקמה לפני כ - 29 שנים והיא ממוקמת בסמוך לקמפוס המכללה האקדמית צפת. במכללה האזורית, שבאה לקדם את ההשכלה הגבוהה באזור, לומדים מאות סטודנטים במגוון מסלולי לימוד. בנוסף ללימודי הנדסאים, מתקיימים במכללה גם קורסים בתחומי האמנות והטיפול.


מסלולי לימוד להנדסאים במכללה

 

 

 • הנדסאי תוכנה: הנדסאי תוכנה מתמחים בענפים השונים של עולם המחשבים, כמו תכנות ועיבוד נתונים אוטומטי. לימודי הנדסאי תוכנה מכשירים את התלמידים לעבודה בשוק תחרותי שתעשיות התוכנה וההייטק, ביחידות מחשבים גדולות וקטנות, במתכנתים או כאנשי תיקשוב ורשתות מחשבים.

 

 • הנדסאי תעשייה וניהול: לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מכשירים את התלמידים לביצוע מגוון היבטי השיווק, המכירות והפצה, הם מטפחים כישורים טכניים וכלכליים והבנה של התנהגות צרכנים ולקוחות. המסלול במכללה מתקיים בהתמחות ניהול השיווק.

 

 • הנדסאי בניין: ענף ההנדסה האזרחית עוסק בתשתיות, בתכנון מבנים ובתהליכי בנייה. זהו ענף שיש לו השפעה רבה על כלכלת המדינה ופיתוחה ויש בו ביקוש רב למנהלים, למפקחים ולאנשי מקצוע מיומנים. לימודי הנדסאי בניין מכשירים את הסטודנטים לבקרה ולביצוע של פרויקטים בבניין. הלימודים משלבים התנסות מעשית וסיורים באתרי בנייה ובמפעלים, במהלכם מכירים את מיומנויות העבודה ומיישמים את הנלמד בכיתה באופן מוחשי.

 

 • הנדסאי חשמל: לימודי הנדסאי חשמל במכללה מתקיימים במתכונת לימודי ערב להנדסאים והם נפרשים על פני כשלוש שנים. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע פרקטי ועיוני רב בתחום החשמל וגם מקבלים תעודת חשמלאי מוסמך.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאים במכללה האזורית צפת מתקיימים במתכונת לימודי בוקר או ערב, לבחירת התלמידים. מסלול הבוקר מתפרש על פני כשנתיים בעוד לימודי הערב נמשכים כ - 3 שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בתרגולים מעשיים ובסיורים לימודיים.


כמו כן, הם צריכים להכין עבודת גמר, שנכתבת בזוגות בנושא לבחירת התלמידים. העבודה מתבצעת בליווי מנחה ובה מיישמים את עקרונות הלימוד לאורך התכנית.

 

לימודי הנדסאים לחרדים

 

המכללה האזורית צפת מציעה גם תכניות לימודי הנדסאים לחרדים. תכניות הכשרת ההנדסאים תואמים בתכניהם את מסלולי הלימוד של המכללה, והם מתקיימים במתכונת שמותאמת לצורכי הציבור החרדי ובהפרדה בין נשים לגברים. ניתן ללמוד בכל מסלולי ההנדסאי של המכללה במתכונת מותאמת לחרדים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי ההנדסאים במכללה האזורית צפת, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. לחלופין, יכולים להתקבל בעלי תעודת בגרות חלקית ובה ציון עובר בבחינת הבגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 3 יחידות לפחות ובמקצועות העברית בהיקף 2 יחידות לימוד. יכולים להתקבל לתכנית גם בוגרי מכינות טכנולוגיות להנדסאים או מכינות לגילאי 30+.


תעודה


תלמידים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם זכאים לקבל תעודת הנדסאי, המוענקת מטעם המכללה האזורית צפת ומטעם מה"ט. על מנת לקבל את הדיפלומה, הם צריכים לעבור את מבחני הגמר הפנימיים, הבחינות החיצוניות ואת מבחן ההגנה על פרויקט הגמר המעשי.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת


עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת: 

חוות דעת של סטודנטים: המכללה האזורית צפת - הנדסאים (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, המכללה האזורית צפת - הנדסאים, 28/08/2017

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני לא אוהבת במוסד הלימודים שלי את החנייה של הסטודנים אין מקום מפסיק לכל הסטודנים ויש חניות שהן בתשלום .. דבר שני מקום הבניין שבו אני לומדת נמצא באמצע עיר צפת..

על הקמפוס
הקמפוס נמצא בבניין לבד וכמעט רחוק מבנייני הלימודים של הסטודים (לחלק מהבניינים) .. ויש להם מחירים יקרים ,..
, המכללה האזורית צפת - הנדסאים, 23/07/2014

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את הקרבה לבית ואת השעות הנוחות. אני פחות אוהב את מיעוט התחומים הנלמדים ואת מיעוט התארים.

על הקמפוס
אין מלתחות ומקלחות והקפיטריה בקנטים אבל המכללה במרכז צפת ובתי הקפה שלה.

   
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על המכללה האזורית צפת
 • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
 • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
 • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
 • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
 • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
  קשור לתחום הלימודים שלך?
 • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
  במסלול בו הינך לומד?
פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English