לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > לימודי תקשורת

לימודים במקצועות התקשורת


בלונדון טלוויזיה מצוינת? – אם חשוב לך שגם פה תהיה טלוויזיה לא פחות מצוינת, כדאי לך להתעניין בלימודי תקשורת. באתר זה נמצא מידע רב ומגוון בנוגע לתכניות הכשרה ותארים, בבתי ספר ומחלקות לתקשורת בישראל.

 

באמצעות עיון בכתבות על תכניות, כגון: לימודי שיווק, קורס דוברות, קורס קופירייטינג, לימודי יחסי ציבור וכדומה, באפשרותך לקבל עובדות חשובות, שתסייענה לך להגיע לבחירה נכונה באפשרות הלימודים הטובה בשבילך.

 

העדפת תקשורת ישירה יותר? – למה שלא תשאיר/י לנו הודעה באתר! נציגינו מחכים לפנייתך על מנת להעניק לך מידע נוסף וייעוץ. 

 
 
לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

מה יש לנו לספר על לימודי תקשורת?

 


המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  בחן את עצמך:
האם מתאים לך להיות איש תקשורת?
לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד חמש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 5 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).

נותרו לך עוד 15 שאלות
בעל כושר התבטאות מצוין בכתב ובעל פה
(מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
12345
רואה את עצמי בעבודה דינמית ומגוונת
(מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
12345

המשך


לימודי תקשורת, מהם מקצועות הלימוד בתחום התקשורת?

 

:-) '~@ (-:

 

תקשורת היא בראש ובראשונה האפשרות של יצור אחד להעביר מסר ליצור אחר, בכל אמצעי שהוא. תקשורת קיימת לא רק בין אנשים, אלא גם בין בעלי חיים, בין מחשבים ובין מכשירים סלולאריים. מסרים יכולים להיות מועברים בין אחד לשני, או בתפוצה רחבה לקבוצות, לעמים, לעולם כולו, ואף לעולמות אחרים. אמצעי ההעברה הם רבים, וכוללים מיומנויות עתיקות וחידושים טכנולוגיים עכשוויים.

 

בסיס התקשורת האנושית הוא הגוף, סימניו ומחוותיו. השפה המילולית כנראה באה בעקבותיו, ויחד עימה או לאחריה הגיע הכתב, המחקה את אותם סימנים טבעיים, המוכרים לכולנו, ומקבלים מובן כלל אנושי מוסכם וידוע. מכאן שמאחורי מילים, כתבים ומחוות גוף קיימות משמעויות מוצפנות או נשכחות, שלעיתים נחשפות באופן מרגש במיוחד, אך לרוב - נשארות מגולמות במירוץ התווים והאותיות, הקושר את כל העולם במהלכו.

 

לימודי תקשורת עוסקים הן בכלי ההעברה של מסרים, והן במשמעויות המוצפנות בפעולות התקשורתיות. יש אנשים המגיעים ללמוד מקצוע זה מתוך הצורך האישי שלהם לספר סיפור או לחדש לחברה כולה מניסיונם ומן הידע שלהם. לעומתם, יש המגיעים לתחום מתוך הסקרנות והרצון לגלות - מה נאמר בין השורות בטקסטים פוליטיים או תרבותיים? איך מתפקדת חברה עמוסת תקשורת? וכיצד גורמים לאנשים להבין שהם שומעים משהו חדש ומרתק, ולא את אותם הדברים ששמעו כבר קודם.

 

מקצועות התקשורת כוללים את תחומי הקולנוע והטלוויזיה, הבימוי וההפקה, העיתונות הכתובה והמשודרת, הצילום והעריכה, הסאונד, השיווק והמכירות, הפרסום, הקופירייטינג, יחסי הציבור, העיצוב, הפקת האירועים, הדוברות הפוליטית ועוד.

  

על לימודי תקשורת, פרסום ושיווק

 

לימודי תקשורת במוסדות האקדמיים הם לימודים אינטגרטיביים המשלבים בין קורסים תיאורטיים ומעשיים בנושאי עיתונות, טלוויזיה, קולנוע, אינטרנט, יחסי ציבור ועוד. מסלולי הלימוד בתקשורת, מתקיימים לרב במסגרת דו חוגית המקיימת שילוב של לימודי תקשורת עם תחום לימודי נוסף.

 

תכניות הלימוד במסלולים השונים הן חדישות ועדכניות ומתרכזות במדיה החדשה והשפעותיה על המידע, התקשורת, הצרכנים והעיתונות. בהמשך המסלול מורחבות תכניות הלימוד למגמות ההתמחות, בהם מתעמקים הסטודנטים באחד מתחומים הבאים: תקשורת אינטראקטיבית, תקשורת שכנועית , לימודי טלוויזיה, עיתונאות ולימודי תקשורת משודרת, לימודי תקשורת דיגיטאלית.

 

התמחויות

 

להלן פירוט של תוכניות הלימוד בהתמחויות השונות:

 

 • תקשורת אינטראקטיבית - הלימודים מתמקדים במאפיינים המרכזיים של התקשורת הדיגיטלית תוך הקניית הבנה מעמיקה על המהפכה הדיגיטלית, השפעותיה, והדרכים לתפקוד מיטבי בה. בין הנושאים הנלמדים בהתמחות זו: תהליכים באינטרנט ובמדיה, ובחינת ההשפעות של תהליכים אלה על החברה והתרבות. במסגרת ההתמחות ישתלבו הסטודנטים בסדנאות מעשיות, בהן הם יעשו היכרות עם יישומים מתחום העיצוב ומתחום התקשורת האינטראקטיבית ויתנסו בהפקת תכנים לרדיו ולטלוויזיה אינטרנטיים.

 

 • לימודי טלוויזיה - מסלול התמחות זה משלב בין לימודים עיוניים לביקורתיים בתחומי הטלוויזיה והרדיו. תוכניות הלימוד שואפות לפתח בקרב הסטודנטים מיומנויות מעשיות ולהכשיר אותם לחשיבה מחקרית מעמיקה בתכני המדיה הנפוצים. במסגרת הסדנאות יצברו הסטודנטים ניסיון במקצועות ההפקה ולהתמקצע ביצירת תכנים, ובפיתוח פורמטים חדשים לטלוויזיה ולרדיו. בוגרי מגמת טלוויזיה יוסמכו להשתלב במגוון התפקידים ברשתות השידור השונות.

 

 • תקשורת שכנועית - ההתמחות במגמת תקשורת שכנועית משלבת הרצאות עיוניות ומקנה לסטודנטים תשתית עיונית רחבה, שמכינה אותם לבניית אסטרטגיה מצליחה ולהעברת מסרים יעילים בסביבה היצירתית. במסגרת ההתמחות לומדים הסטודנטים פרסום מסחרי ופוליטי, כמו גם פרסום ויראלי, פרסום בטלוויזיה ופרסום באינטרנט. המגמה שמה דגש על התנסות בסדנאות ביחסי ציבור ודוברות, ולקראת סיום הלימודים מתנסים הסטודנטים בניהול קמפיין פרסום אמיתי.

 

מה לומדים?

 

 • שיטות באיסוף מידע וכתובת - הקניית ידע בסיסי בעבודת הכתב, שיטות לאיסוף מידע ויציאה למשימות עיתונאיות וניתוחן.
 • שימוש בלשון כאמצעי תקשורת - פיתוחן ושיפורן של יכולות הביטוי באמצעות הכתיבה.
 • דסק החדשות הכרות ולמידה של תחום עריכת החדשות.
 • סדנת טלוויזיה - צילום, עריכה בווידיאו, תסריטים, התנהלות מול מצלמה וראיון באולפן ובשטח.
 • סדנת רדיו - הכרת המדיום הרדיופוני, תוך עבודה מעשית.
 • עיתונות חוקרת - הקניית דפוסי עבודה וחשיבה נכונים של עיתונאי חוקר, התמודדות עם לחצים בתוך ומחוץ למערכת העיתון, בניית מקורות מידע, מוסר ואתיקה בעיתונות החוקרת ודילמות אפשריות בעת עריכת התחקירים.
 • דוברות - הכרת מקצוע הדובר/יועץ התקשורת.
 • כתב שטח - הכרת העבודה העיתונאית והשיקולים המרכזיים בהם, דגש מיוחד ניתן על התנסות בשטח תוך סיקור אירועי אמת הכוללים איסוף מידע, בדיקתו וכתיבת הידיעות.
 • כתב האינטרנט - עבודת הכתב בעידן המקוון, ההבדלים בין עבודת הכתב המסורתית בעיתונות הכתובה לבין עבודת הכתב בעיתונות האינטרנט, תוך דגש על הגשת ידיעות וכתבות בצורה יעילה.
 • תקשורת דיגיטאלית - ידע מעודכן עם הבנה של טכנולוגיות תקשורת החדשות, מאפשר שילוב יעיל במחקר, פיתוח, ייצור ויישום של תכנים בתחומים אלו. לימודי תקשורת דיגיטאלית מקנים ידע במולטימדיה, פיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט ועיתונות אלקטרונית.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי לימודי תקשורת יוכלו להשתלב בתחומי התקשורת בעיתונות, רדיו, טלוויזיה, מערכות אינטרנטיות, משרדי פרסום, שיווק ועוד.

 

כיווני התפתחות אפשריים בתחום הם:

 

 

לימודי המשך

 

בוגרי תואר בתקשורת יוכלו להתקדם ללימודי תואר שני בלימודי תקשורת המתקיים בשני סוגי מסלולים:

 

 • מסלול לימודים לא מחקרי
 • מסלול לימודים מחקרי בו נכללת הגשת תיזה, מסלול זה מאפשר המשך לימודים לתואר שלישי

 

ההבדל בין לימודי תקשורת במכללות ובאוניברסיטאות

 

האוניברסיטאות מתמקדות בדרך כלל בהכשרה תאורטית ובהקניית כלים חשיבתיים וניתוחיים. בשנים האחרונות האוניברסיטאות מתרכזות בתארים השניים, בהתאמה להגדרתן כמוסדות מחקריים. כמו כן, התואר בתקשורת מוצע כתואר ראשי ולא במסגרת מסלול דו-חוגי.

 

מכללות, לעומת זאת, פועלות לשלב בין תאוריה למעשה ולכן מפעילות סדנאות מעשיות לצד לימודים תיאורטיים. כמו כן, המכללות המובילות מאובזרות באולפני רדיו וטלוויזיה בהם צוברים הסטודנטים נסיון ומוכשרים לעסוק במקצועות המדיה החדשים.מסלולי לימוד ללימודי תקשורת במכללות כוללים לימודים דו חוגיים והבוגרים יוצאים לשוק עם תיק עבודות המאפשר להם השתלבות מהירה בתעשייה.

 שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום לימודי תקשורת

רוצה לדעת יותר על לימודי תקשורת? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי תקשורת
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד לימודי תקשורת

חוות דעת של סטודנטים: לימודי תקשורת (111 חוות דעת)
התקבלו 111 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
דמיטרי ,האקדמיה בבצלאל, אנימציה, 07/10/2014
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב בבצלאל את האווירה בין בסטודנטים, אווירה של יצירה ולמידה אחד מהשני. כמו כן אני מעריך את הזמן שחלק מהמרצים משקיעים בהסברת החומר לעומק, בלי להתקמצן על זמן. אני אוהב שהמוסד שלי נמצא לא רחוק מהגן הבוטני ושיש לי נוף מדהים על בקעת יריחו. אני אוהב את זה שבצלאל סמוכה לאוניברסיטה העברית ולספריה המדהימה שיש בה. זה מקל רבות על חיי. אני אוהב את צוות הניקיון בבצלאל ושמח לומר שהשרותים היו נקיים בכל יום ויום בשלושת השנים שאני שם. יש המון היתרונות לבצלאל, וכמה חסרונות. יש כמה מרצים שלא מכינים כראוי את תוכנית הלימודים וזה מבזבז שעות חשובות של עשייה. יש שיבושים במערכת שמבזבזים זמנים של שיעורים מאו מאוד חשובים, זהו נושא מורכב שדורש מכתב מסודר. אבל בגדול בצלאל אחלה של מוסד.

על הקמפוס
אני לומד אנימציה בבצלאל, ויש הרבה מה לומר על המחלקה. כידוע האנימציה בישראל במגמת עלייה וכך גם המחלקה לאנימציה, בכל שנה מגיעים חידושים והמחלקה משתפרת. החיסרון היחיד הוא הגישה של המרצים לנושא. רבים מהמרצים בעלי דעות פוליטיות הנוטות לשמאל וא לשמאל הקיצוני, כמו כן הרבה מרצים בעלי השקפה מאוד מסוימת על אנימציה והומור פשוט לא מספק אותם. אז מי שבא לקמפוס צריך להיות מוכן להתמודד או להינות מגישה מאוד ספציפית של המרצים לאומנות ולאנימציה. כמובן שאני לא מכליל ויש מרצים מדהימים בבצלאל בעלי ראש פתוח לכל נושא ואותם חייבים לתפוס ולא לפספס. הקמפוס נקי מאוד ונעים להיות בו. יש חסרון במבוך הבצלאלי הנודע אך זה משהו שמתרגלים אליו, כמו כן בצלאל מאוד מנימליסטי ולבן ולא מתאים לאקדמיה לאומנות שאמורה להיות יותר שמחה וצבעונית, לטעמי זה משהו טעון שיפור.
לי,האקדמיה בבצלאל, אנימציה, 07/10/2014
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
בבצלאל ישנם סדנאות נוחות לעבודה. הלימודים מכווני מקצוע והמרצים הם אנשי מקצוע המפתחים אותך כאדם חושב ויוצר,קורסי הבחריה המחלקתיים והבין מחלקתיים המעשיים מרתקים ומרחיבים את הידע הכללי והמעשי כיוצרת, אני מעריכה את השיעורים בהם מחברים סטודנטים בין מחלקות שונות כיוון שברוב הזמן לא יוצא לנו להיתקל אחד בשנייה.הכיתות קטנות ובכך גורמות ליחס אישי ותומך מהמרצים. לצערי המחלקה היסטוריה ותיאוריה מחייבת עבודות אקדמיות מסורבלות, דבר המקשה מאוד עלי כסטודנטית העובדת בעיקר בתחום מעשי. במקום להפוך את הסמינרים לסמינרים מעשיים המתאימים יותר לסטודנטים בבצלאל ויכולים להתקשר בצורה כזו או אחרת למחלקה ממנה הסטודנט מגיע.

על הקמפוס
הקמפוס שבו אני לומדת הוא בצלאל בהר הצופים. בבוקר לוקח לי כחצי שעה להגיע אליו מכיוון שאני גרה בעיר(כמו רוב הסטודנטים בירושלים). הלימודים מאתגרים ועמוסים מאוד, בייחוד במחלקה לאנימציה. אבל העבודה הקשה מאוד מספקת ומניבה תוצאות טובות.הסביבה חברותית וסטודנטיאלית, מכיוון שאלו פרוייקטים מעשיים הרבה מהסטודנטים נשארים באקדמיה על שעות מאוחרות, דבר הגורם לגיבוש והבנה של מהי עבודת צוות, הכנה לעבודה בעתיד שבה בעיקר עובדים בקבוצות.
שאלות הגולשים על לימודי תקשורת

 לימודי תקשורת במכללת רמת גן22/05/2017 19:24:13    (24 צפיות)
 קורס קולנוע - לימודים במשך שנה15/05/2017 23:38:48    (62 צפיות)
 האם כדאי לעבור למסלול תקשורת דיגיטלית ממידענות?24/04/2017 12:30:01    (51 צפיות)
 מועדים ומשך לימודים בנושא הסאונד18/04/2017 20:02:06    (47 צפיות)
 לימודי קולנוע וטלוויזיה או תקשורת10/04/2017 13:22:02    (77 צפיות)
 מה ההבדל בין תקשורת חזותית, תקשורת שיווקית וניו מדיה?28/03/2017 04:46:17    (103 צפיות)
 תואר ראשון בתקשורת וניהול - מציאת עבודה23/03/2017 10:02:15    (125 צפיות)
 היכן מתקיים קורס תחקירנות?16/03/2017 20:14:28    (116 צפיות)
 ממוצע מתחת ל85 - תואר שני בתקשורת בתל אביב16/03/2017 17:20:24    (113 צפיות)
 האם תיק עבודות הוא תנאי חובה בקבלה לתקשורת חזותית?15/03/2017 15:12:51    (106 צפיות)

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי תקשורת?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

סקר גולשים
זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי תקשורת (לפני 21 שעות, 53 דקות)
לימודי תקשורת במכללת רמת גן (לפני 7 ימים, 52 דקות)
קורס קולנוע (לפני 8 ימים, 11 שעות, 43 דקות)
קורס קולנוע - לימודים במשך שנה (לפני 13 ימים, 20 שעות, 38 דקות)
ההצעה שלי אליך (לפני 29 ימים, 23 שעות, 31 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD