לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מכללות > המרכז האקדמי לב

לימודים לדתיים ולחרדים במרכז האקדמי לב


רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על המרכז האקדמי לב.

עוד מסלולים ומידע
חינוך מיוחד
רפואה משלימה
מקצועות האמנות
חינוך והוראה
תואר ראשון בעיצוב ואדריכלות
משפטים
מנהל עסקים
מדעים
מקצועות ההנדסה
לימודי תקשורת
 
 
מדעי החברה
לימודי עיצוב
פסיכומטרי
ימים פתוחים
תנאי קבלה למכללה
פורום מוסדות לימוד
מכללה או אוניברסיטה?
שכר לימוד
מכללות ללא פסיכומטרי
מכללות ללימודי משפטים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

המרכז האקדמי לב
 

מיזוג בין קודש וחול

 

המרכז האקדמי לב הוקם בשנת 1969. לאחרונה שינה את שמו למרכז האקדמי לב. מטרתו המרכזית היא לאפשר לגברים ולנשים מן המגזרים הדתיים והחרדיים לרכוש השכלה אקדמית בהתאם לדרישות המועצה להשכלה גבוהה, בשילוב עם לימודי קודש ברמה גבוהה. מסלולי הלימוד בבית הספר נלמדים בהפרדה מלאה בין גברים לנשים, ואף בקמפוסים נפרדים.

 

 

על הלימודים

 

בבית הספר פעילים מסלולים רבים לתואר ראשון, וביניהם גם מסלולים ללימודי הנדסה, חשבונאות, מנהל עסקים, ביואינפורמטיקה, סיעוד, ניהול והוראה. בנוסף, נלמדים בו מסלולים לתואר שני במנהל עסקים M.B.A וכן בהנדסת מערכות מתוקשבות לתואר M.Sc. תכניות הלימוד מציעות שילוב בין לימודים אקדמיים ללימודים תורניים, והן מתקיימות במתכונות שונות במכונים השונים השייכים לבית הספר.

 

על המכונים

 

במסגרת המרכז האקדמי לב פועלים חמישה מכונים או קמפוסים שונים. רוב תכניות הלימודים האקדמיות משותפות לכל המכונים, אך לא כולן מוצעות בכל החמישה. לימודי הקודש נלמדים בדגשים מיוחדים לכל מכון. להלן פירוט על אודות כל אחד מן המכונים השייכים למרכז האקדמי לב:

 

תכנית נוה

 

תכנית זו מיועדת לגברים בעלי השכלה תורנית קודמת, ובה לימודי הקודש נתונים לבחירת התלמיד, בהיקפם ובנושאיהם. לימודי הקודש משולבים בשעות הבוקר למי שבוחר בכך, ולחילופין, התלמיד יכול לבחור גם לנצל שעות אלה לצורכי עבודה, למשל, ולהצטרף ללימודים האקדמיים בלבד; הלימודים האקדמיים נערכים במשך חמישה ימים בשבוע, החל משעות הצהריים ועד שעות הערב המאוחרות.

 

קמפוס לב

 

הקמפוס, לשעבר מכון לב, מיועד לגברים בעלי השכלה תורנית, ובו כולם לומדים במתכונת המשלבת בין לימודי קודש בשעות הבוקר, ובין לימודים אקדמיים בשעות אחר הצהריים והערב. תכנית הלימודים האקדמית זהה לזו הנלמדת במכון נוה. תכנית לימודי הקודש בבית המדרש מתחלקת לשלושה מסלולים מרכזיים, בהתאם לרקע התורני הקודם של הסטודנט: מסלול לבוגרי ישיבות גבוהות וישיבות הסדר, מסלול לתלמידי עתודה ולבוגרי שירות צבאי, ומסלול לעולים חדשים או לישראלים חסרי רקע תורני קודם. תכנית הלימודים התורנית שונה בכל אחת מן הקבוצות.

 

קמפוס טל

 

קמפוס טל, לשעבר מכון טל, מיועד לנשים בוגרות אולפנה, מדרשות ותיכונים דתיים. מתכונת הלימודים בו משלבת בין לימודי קודש במסגרת "מדרשת מעמקים" הנמצאת במקום, ובין לימודים אקדמיים לתארים מוכרים. היקף לימודי הקודש משתנה מעט בין שנות הלימוד לאורך התואר האקדמי, ואף בין נשים שהן אימהות ובין אלה שהן רווקות. כך לדוגמה, אימהות לומדות שש שעות שבועיות בשנה הראשונה וארבע שעות בשנה השנייה, ורווקות לומדות עשר שעות שבועיות בשתי השנים הללו. בקמפוס טל אף קיימת אפשרות להרחבה נוספת בתחום לימודי הקודש במסלול מיוחד המזכה את המשתתפות בו במלגה.

 

קמפוס לוסטיג ותכניות דעת ותבונה

 

קמפוס לוסטיג, לשעבר מכון לוסטיג, ממוקם ברמת גן, והלימודים בו מיועדים לנשים חרדיות, בוגרות תיכוני "בית יעקב" ותיכונים חרדיים נוספים. המדרשה ללימודי קודש נמצאת בירושלים, ומשלבת לימודי תורה ולימודים אקדמיים. לימודי הקודש נערכים בסמינר, במתכונת של חמישה ימים בשבוע, שלוש שעות בכל בוקר. לצדם משולבים הלימודים האקדמיים במסלולים השונים.

 

תכניות לימוד נוספות

 

במרכז האקדמי לב פועלת גם מכינה קדם אקדמית, שבה פועלת אף תכנית מיוחדת לתלמידים יוצאי אתיופיה. בנוסף, פועלות בו תכניות לימוד ייחודיות נוספות, כגון: תכנית למצטיינים, לימודי קדם רפואה, תכנית לדוברי אנגלית, תכנית "עתידים חלמיש" ללימוד מקצועות מעשיים לחרדים, ועוד. תכנית ייחודית נוספת נלמדת בבית הספר במסגרת קורסי העשרה, והיא התכנית ללימודי פסיכולוגיה יהודית.

 

במסגרת מכון לב לומדים גם סטודנטים בעתודה האקדמית של צה"ל לתואר ראשון בוגר במדעים B.Sc במגוון תחומים כמדעי המחשב, הנדסת אלקטרו אופטיקה, הנדסת תוכנה ועוד. כמו כן, תכנית נוספת הפועלת במכון זה היא התכנית לעתודה חרדית, שבמסגרתה לומדים לתואר ראשון בתחומי הטכנולוגיה, בתוספת של שנת לימודים במכינה קדם אקדמית.

 

לסיכום

 

במרכז האקדמי לב - לשעבר בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, מוצע מגוון רחב של תכניות לימוד אקדמיות ותורניות, שבמסגרתן יוכל למצוא את מקומו המדויק כל מי שמבקש לשלב בין לימודי קודש ולימודי חול. הלימודים נערכים באווירה משפחתית ומתוך התחשבות באילוצים השונים של בעלי משפחות. בבית הספר קיימת ספריה טכנולוגית מקוונת נרחבת לסיוע הסטודנטים בדרכם האקדמית, וכן ספריה תורנית עשירה (ספריה פיזית), העומדת לרשות התלמידים והתלמידות.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי לב:

 • לימודים לדתיים
 • קורסים בתחומי הכלכלה, הניהול והעסקים


 • חוות דעת של סטודנטים: המרכז האקדמי לב (200 חוות דעת)
  התקבלו 200 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
  שלום,המרכז האקדמי לב, מכללות דתיות, חרדיות או תורניות, 21/09/2014
  דירוג: 4/5 
  מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
  הלימודים במרכז האקדמי לב הם די אהובים עליי, מכל הבחינות.
  הן מצד המרצים, הן מצד ההנהלה וכל הסובב סביבם והן מהחומר הנלמד במכון.
  למרות שהחומר (שאני לומד כרגע), הוא חומר הנלמד בדרך כלל בתיכון וביסודי, אך עדיין בשבילי הם חומרים חדשים לגמרי מכיוון שאני בא ממוסדות חרדיים שהחומרים האלו לא נלמדים - עדיין - שם.
  אומנם לפעמים נדמה שאני טובע בכל החומר הנלמד או בין כל הסטודנטים שאיתי שם. אך על ראש מעייני מונחת הסיבה למה ומדוע באתי לשם ומהו היעד.
  במילה אחת. למרות שיש מעלות וחסרונות בכל מקום, עדיין אני מנסה לראות את הטוב במקום ובצוות.
  ועל כן אפשר להניח שעל השאלה מה אני אוהב ומה אני לא אוהב במוסד בו אני לומד - התשובה היא שבשורה התחתונה אני אוהב את התמונה הכללית שם.

  על הקמפוס
  האמת היא שההחלטה ללכת ללמוד באה לי די בהפתעה.
  אומנם זה התבשל - על אש קטנה - כבר הרבה מאד זמן.
  אך ההחלטה הסופית נפלה עליי די בפתאומיות.
  היו לי הרבה מאד חששות בנושא.
  אך בסופו של דבר כשהחלטתי לקפוץ למים העמוקים, המכון איכשהו הוריד לי המון המון מהחששות ונכנסתי למסלול הלימודים בשביעות רצון.
  כיום אני מאד מרוצה מהלימודים. למרות שאני בסה"כ לומד שם 3 חודשים ואני לומד שם חומרים שיחסית נלמדת בבתי הספר בשלבים המאד נמוכים.
  אבל עדיין אני מרגיש שאני עושה כאן משהו מועיל לחיי ובהצלחה והכל בזכות המרצים והמכון כולו.
  הדס,המרכז האקדמי לב, הנדסת תוכנה, 05/09/2014
  דירוג: 5/5 
  מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
  ההנהלה אצלינו דואגת שנהיה מרוצים, יש כל הזמן סקרים על איכות ההוראה ועל איכות הלימודים ואיכות הקמפוס והם משתדלים להתייחס לבקשות שלנו. יש לנו מרצים ממש טובים ואם יש לנו בעיה בהבנת החומר הם מאפשרים לנו לקבוע איתם זמן שבו יוכלו להסביר יותר. כמו כן המכון מעניק לנו את האפשרות לקבל שיעורי עזר מסטודנטים בשנים מעלינו או סטודנטים שלומדים איתנו שיודעים טוב את החומר והמכון משלם להם על זה.

  על הקמפוס
  הקמפוס שלנו ממוקם ברמת גן במקום די מרכזי והוא בעל מבנה אחד שלא כולל פנימיה אבל כולל מזכירות ותיכון במקום (התיכון בקומות מתחת לכיתות שלנו כך שזה לא מפריע למהלך הלימודים כלל)ויש לנו 6 מעבדות מחשבים שאנחנו יכולות להכנס אליהן כל הזמן וללמוד שם ויש לנו מכונות שתיה (מכונה לפחיות ומכונה לשתיה חמה) וקפיטריה ויש לנו מטבח ממש חמוד שיש בו 3 מקרוגלים ו-2 מקררים גדולים וטוסטר ככה שממש נוח להביא אוכל מבושל בלימודים. חוץ מזה באופן כללי ממש נקי אצלינו, יש לנו מנקה כל הזמן שזה דבר ממש חשוב שמאוד מוסיף לאיכות החיים בקמפוס.


  שאלות הגולשים מהפורומים שלנו - המרכז האקדמי לב  שירות אישי חינם


   
  פורומים בתחום
  פורום אדריכלות ועיצוב פנים
  פורום ייעוץ לימודים
  פורום לימודי הנדסה
  פורום לימודי חינוך
  פורום לימודי חשבונאות
  עוד פורומים
     
  המסלולים המבוקשים
  רשימת מכללות לדתיים ולחרדים בישראל
  קורסים ולימודים אקדמיים לדתיים בירושלים
  מכללות במרכז הארץ - חוות דעת של סטודנטים
  לימודים אקדמיים בצפון - איפה הכי כדאי ללמוד?
  עוד מאמרים
     
  מוסדות לימוד למכללות
  המכללה האקדמית לישראל
  הקריה האקדמית אונו
  המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
  המכללה האקדמית נתניה
  המרכז האקדמי רופין
  עוד מוסדות לימוד
   
  מוסדות לימוד מכללות
  המכללה האקדמית אשקלון
  המרכז האקדמי רופין
  המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
  הקריה האקדמית אונו
  המכללה האקדמית נתניה
  מוסיקה - הקריה האקדמית אונו
  המסלול האקדמי המכללה למנהל
  המרכז ללימודים אקדמיים
  לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
  סקר גולשים
  זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
  עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
  תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
  הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
  מה חדש באתר? ימים פתוחים
  עכשיו בפורומים מלגות חדשות
  בתודה ל:


   
  Powerd by traffico LTD