לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > השתלמות

השתלמויות - השתלמות


במוסדות לימוד רבים בערים שונות בארץ מציעים לבעלי מקצועות מסוימים תכניות השתלמות, וביניהן כאלו המוכרות לצורך תוספת שכר.

 

אנו ניתן לך מידע מפורט על כל אפשרויות ההשתלמות: אלו המוכרות לגמול על ידי המסגרות המקובלות במדינה, ואלו שנועדו להעשרת הכלים המקצועיים שלך בלבד. זאת בהתאם למטרות שלך, לאזור המגורים שלך, ולהיקף השעות שברצונך ללמוד.

 

באפשרותך לקבל מידע חיוני במאמרים המצויים באתר ובטבלאות המפורטות המובאות בו. כמו כן, נשמח לתת לך שירות אישי. באפשרותך להשאיר לנו פרטי התקשרות בטופס הפנייה, ואנו נחזור אליך ונחסוך לך את הטלפונים והבירורים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

מה יש לנו לספר לך על לימודי השתלמות?

 


המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  לימודי השתלמויות

 

לימודי השתלמויות והעשרה חיוניים לקידום המקצועי של בעלי מקצוע מתחומים שונים. ארגונים עסקיים רבים מקצים תקציב ללימודי השתלמויות במטרה לקדם את עובדיהם ולעדכן אותם בידע רלוונטי הקשור למקצוע העיסוק שלהם. גם בעלי המקצועות החופשיים כמו מהנדסים, עורכי דין ורופאים משתלבים בלימודי השתלמויות . כיום מתקיימים לימודי השתלמויות במגוון תחומים שבחלקם ההשתתפות בהם היא בגדר חובה. מורים לדוגמא מחוייבים בלימודי השתלמויות מטעם משרד החינוך במטרה לעדכן ולהרחיב את ידיעותיהם בתחום החינוך ולזכות בגמולי השתלמות.

 

לימודי השתלמויות עונים על אינטרס משותף הן של המעסיק והן של העובד. העובד זוכה להרחיב את אופקיו, ללמוד ולהתקדם בדרגות השכר ובכך מרגיש מחוייב למקום העבודה המאפשר לו להתפתח, והמעסיק מצידו נהנה מעובד בעל ידע מעודכן ורלוונטי ובעל מחוייבות ומוטיבציה גבוהה יותר.

 

 

סוגי השתלמויות - השתלמות

 

לימודי השתלמויות מוצעים בשטחים רבים כמו שפות, עיצוב, תיירות, פרסום, שיווק, ביטוח, פנסיה ופיננסים, מחשבים, שוק ההון, ניהול, בריאות ותזונה,אימון אישי, נדל"ן ושמאות מקרקעין, עבודה סוציאלית, תיירות, מחשבים, אמנות, בריאות ותזונה נכונה, גישור ועוד. מלבד הידע שרוכשים המשתלמים בלימודים אלה , הם נהנים גם מזכויות נוספות התורמות לשיפור מעמדם המקצועי ולתנאי העסקתם. זכויות אלה באות לידי ביטוי בגמולי ההשתלמות אשר מוענקים למסיימי הלימודים וביניהם עובדי עיריות ומועצות מקומיות, עובדי משק, עובדי משרד החינוך,קצינים ונגדים בצבא הקבע ,טכנאים והנדסאים.

 

גמול השתלמות

 

גמול השתלמות הוא תוספת לשכרם של עובדים, אותה מקבלים לאחר ההשתתפות בהשתלמויות. הגמול ניתן לפי תנאים ומאפיינים שנקבעים מראש, בדרך כלל אלה כוללים את היקף השעות וגובה התוספת הכספית. הגמול מתייחס לשעות הלימוד שמעבר לשעות ללימודים לתואר אקדמי, כאשר מטרתו היא לתגמל את העובדים על העשרת ההשכלה שלהם ועל שיפור המיומנויות שיכולות לתרום לארגון ולתחום העיסוק. כמובן שגמול ההשתלמות גם בא לידי ביטוי בשיפור בשכרם של העובדים המשתלמים.

 

התנאים לקבלת גמול השתלמות משתנים ממסגרת למסגרת (כבין היתר לפי הגוף המעניק את ההשתלמות), בחלק מן המקרים יש צורך בצבירת וותק, במקרים אחרים מותנית ההשתלמות ברקע האקדמי הקודם של המשתלמים. בדרך כלל, מעסיקים מעניקים גמול השתלמות על השתלמויות שתחומן קשור בקשר ישיר לתחום העיסוק.

 

לא כל עובד זכאי לגמול השתלמות, בדרך כלל עובדים במגזרים מסוימים יכולים לצאת להשתלמויות המעניקות גמול השתלמות. אלה כוללים בין היתר עובדים במגזר הציבורי ועובדי מדינה, עובדים במשרד הביטחון ועובדים בקבע, מורים ואנשי הוראה, אקדמאים בהסתדרות המח"ר ובמקרים מסוימים גם הנדסאים. עובדים בשוק הפרטי בדרך כלל לא זכאים לגמול השתלמות.

 


מתכונת השתלמויות


השתלמויות מתקיימות לרוב במתכונת קצרה יחסית, הן נפרשות בדרך כלל על פני כמה שבועות עד כמה חודשים, במטרה להתאים ללוחות הזמנים של אנשים עובדים. שעות ההשתלמות מותאמות אף הן לצורכיהם של עובדים. מסלולים אלה נועדו לסייע להעשיר ולפתח את העובדים וכך ברוב המקרים אופיין הוא חווייתי וכולל התנסות מעשית, סדנאות, דיונים קבוצתיים וסימולציות שונות. כל אלה מסייעים להקנות ידע וכלים חדשים לעובדים וכן תורמים ליצירת גיבוש וקרבה בין עובדים במהלך ההשתלמות.

היכן לומדים?

במרבית האוניברסיטאות בישראל מתקיימים מסלולי גמול השתלמות וגם בלא מעט מכללות. מלבד אלה, ישנם גם בתי ספר המתמחים בתחום מסוים בהם ניתן להשתתף בהשתלמויות ובלימודי המשך מגוונים. מוסדות אלה פרושים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. בין המוסדות המציעים השתלמויות ניתן למנות:

 

  • אוניברסיטת חיפה - הפקולטה לחינוך: בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה מתקיימות שלל השתלמויות לאנשי הוראה, כגון קורסים לפיתוח מקצועי לכל הדרגות 2 - 9, סדנאות התפתחות מקצועית למורים, קורסים ייעודיים למטפלים באמנויות וכן תכנית מיוחדת שמעניקה כלים להערכת תלמידים עם קשיים במתמטיקה.

 

  • מכללת אוהלו בקצרין: המכללה מציעה תכניות השתלמות שונות לפיתוח פרופסיונאלי לאנשי הוראה ולבעלי תפקידים ותיקים במערכת החינוך. חלק מן התכניות מותאמות למורים בדרגות 7 - 9 ובאים להשביח ולהכשיר מורים להתפתחות מקצועית. בין הקורסים ותכניות ההשתלמות ניתן למנות קורס מורים מאמנים, קורס תנועה וצליל למחנכים לגיל הרך, קורס חינוך גופני לגן הילדים, קורס שילוב אמנויות בהוראה וקורס להתמקצעות למורים למתמטיקה.

 

  • המכללה האקדמית אחוה: במכללה פועלת היחידה להשתלמויות וללימודי תעודה שבה שואפים לספק מסגרות פיתוח מקצועי לעובדי הוראה ולעובדים בשנת השבתון. התכניות שואפות לקידום של מצוינות אקדמית ונוגעות בתחומים אקטואליים מגוונים במערכת החינוך. הם מותאמים למתווה אופק חדש לכל דרגות הקידום.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון - המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ: במרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ של אוניברסיטת בן גוריון בנגב אפשר ללמוד במגוון של קורסים שמתקיימים בחטיבה להשתלמויות. אלה באים להעניק מיומנויות בשלל תחומים לצורך העשרת כישורים מקצועיים ופיתוח אישי. בין הענפים המוצעים נכללים פיננסים, מדע, הנדסה, ניהול ואיכות הסביבה, כאשר חלק מן הקורסים מוכרים לגמול. בין הקורסים נכללים קורס פסיכולוגיה חיובית, קורס פיתוח מיומנויות ניהול, קורס גישור וקורס כתיבה מנהלית ואקסל.

 

  • אוניברסיטת בר אילן - המרכז להשתלמויות: במרכז להשתלמויות של בר אילן מתקיימים מסלולי הכשרה לדרגי ניהול שונים, אשר מתאימים לעובדים שמעוניינים להעשיר את סל המיומנויות שלהם למטרות קידום מקצועי. כמו כן, מוסד הלימוד מציע קורסים וסדנאות ייעודיים לארגונים במשק. בין הקורסים שמתקיימים במרכז זה נכללים קורס ייעוץ ארגוני, קורס משאבי אנוש, קורס מנהל עסקים וקורס לניהול מוצר בסביבת הייטק.

 

  • לשכת המהנדסים והאדריכלים: לשכת המהנדסים והאדריכלים מציעה השתלמויות והכשרות מקצועיות שמתאימה לאנשי מקצוע בתחומים טכניים וטכנולוגיים, אשר מעוניינים בקידום בדרגה המקצועית או ברכישה של מיומנויות חדשות. ניתן למצוא השתלמויות במגוון של תחומים כגון חשמל, כימיה, איכות, כישורי ניהול וכתיבת מפרטים ודוחות.

 

  • מכללת מסד: המכללה מציעה סדנאות והשתלמויות שמתאימות למהנדסים, לעובדים בתחום האיכות ולבכירים בתחום ההייטק. בין הקורסים ניתן למצוא קורסים בתחום הניהול, קורס ניהול איכות, קורס בקרת תהליכים, קורס ניהול שינויים ותהליכי שיפור, קורס הסמכת מבקרים פנימיים, קורס עורכי מבדקים פנימיים וקורסים נוספים.

 

  • מכון מגיד: מכון מגיד מופעל על ידי האוניברסיטה העברית ובו פועלת חטיבה לפיתוח מקצועי. בה נערכות תכניות וקורסים לעובדים וכן תכניות ייעודיות למסגרות פנים ארגוניות. הן מתאימות לבכירים ולעובדים בדרגי ניהול שונים, שמעוניינים לפתח את סל הכלים המקצועי והאישי שברשותם. רבים מן הקורסים מוכרים לגמול השתלמות. בין התכניות המוצעות אפשר למנות קורס מורשי נגישות, קורס הנחיית קבוצות, קורס קבלת החלטות, קורס טכניקות לפיתוח הזיכרון ועוד שלל הכשרות והשתלמויות.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי השתלמויות, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 

תנאי קבלה ומחירים

 

תנאי הקבלה ללימודי השתלמויות משתנים בהתאם לתחום הנלמד. בחלק מהמקרים הנרשמים לקורסי השתלמות אינם מתבקשים לעמוד בדרישות מקדימות אולם בחלק מהמקרים הם יידרשו להציג תעודות מסוימות כמו תואר ראשון, תואר שני, תעודות סיום של התחום הנלמד .

 

העלויות של לימודי השתלמויות משתנות בהתאם תחום הלימוד והיקף תכנית הלימודים וברוב המקרים המימון הוא על חשבון הגוף או הארגון השולח את העובד להשתלם.

 

 שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום השתלמויות

רוצה לדעת יותר על השתלמות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על השתלמות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד השתלמותאוניברסיטת חיפה
מכללת חמדת הדרום - השלמה לתואר בחינוך

השתלמויות מורים - בית ברל
הכשרת אקדמאים להוראה - בית ברל

המרכז להשתלמויות בר אילן
שאנן – המכללה האקדמית הדתית לחינוך

המכללה האקדמית בית ברל
מכללת סמינר הקיבוצים

מכללת תילתן לרפואה משלימה
המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון

מכללת אפרתה
מכללת מסד

מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון
חמדת הדרום

תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך
לימודי חוץ - אוניברסיטת בן גוריון

מורשת יעקב, מכללה אקדמית דתית לחינוך
לשכת המהנדסים והאדריכלים

מכון אדלר
מכללת יעקב הרצוג

מכללת אחוה - לימודי תעודה
לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי

מכללה ירושלים
המכללה האקדמית הערבית לחינוך

המכללה האקדמית הדתית לחינוך ליפשיץ
אוניברסיטת בן-גוריון

המרכז האקדמי ויצו חיפה
מכללת מישלב

מכללת גומא
מכללת סכנין

מכון מגיד
מכללת רמת גן - לימודי תעודה

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

מכללת לוינסקי לחינוך
המכללה להישגים

אפיקי ידע
כל מוסדות הלימוד - השתלמויות


שאלות הגולשים על השתלמויות

 רשימת קורסים לגמול השתלמות 04/01/2018 09:28:42    (206 צפיות)
 קורס תורת המשחקים המוכר לגמול השתלמות03/01/2018 16:32:07    (132 צפיות)
 קורס מנהלי אבטחה בירושלים המוכר לגמול השתלמות28/12/2017 11:52:41    (364 צפיות)
 ניהול מוצר בסביבת הייטק במרכז השתלמויות בר אילן05/12/2017 16:14:33    (283 צפיות)
 כלכלת בריאות - קורס או השתלמות 03/12/2017 13:45:50    (354 צפיות)
 מתי נפתח קורס ייבוא וייצוא?30/10/2017 20:14:06    (273 צפיות)
 הדרכת הורים קצרה - מתי מתקיימים הלימודים?11/10/2017 17:19:00    (241 צפיות)
 עלות קורס איטלקית והאם מוכר כהשתלמות למורי ארגון המורים?08/10/2017 10:45:20    (407 צפיות)
 השתלמות במחול בשיטת מרתה גרהאם06/10/2017 08:38:29    (209 צפיות)
 האם התכנית ללימודי טיפול זוגי ומשפחתי מוכרת לגמול השתלמות?30/07/2017 14:35:35    (345 צפיות)


מלגות וימים פתוחים השתלמויות

מלגות
ימים פתוחיםשירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על השתלמות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
איפה אתה לומד למבחנים?
רק בבית, הכי נוח לי
בספריה, קל להתרכז כשאין הסחות דעת
אצל חבר, צריך מישהו שיפקס אותי
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשותהמבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD