לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > סוציולוגיה > אנתרופולוגיה

תואר ראשון באנתרופולוגיה


מחפש/ת מידע על לימודים? אנתרופולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה
תקשורת וסוציולוגיה
כלכלה וסוציולוגיה
פסיכולוגיה וסוציולוגיה
סוציולוגיה ומשאבי אנוש
לימודי משפטים וסוציולוגיה
ניהול וסוציולוגיה
 
 
קורסים - תואר בסוציולוגיה
אנתרופולוגיה
לימודי שירותי אנוש
מדעי ההתנהגות
מדעי המדינה וסוציולוגיה
סוציולוגיה וחינוך

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

רוצה ללמוד בלי לוותר על העבודה? באוניברסיטה הפתוחה ניתן למצוא מגוון מסלולים ייחודיים במערכת שעות גמישה>> (בחסות)

לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון

 

תחום האנתרופולוגיה (תורת האדם) שייך לפקולטה למדעי החברה ועוסק בחקר האדם והתרבויות השונות בהן הוא חי ופועל. זהו תחום מרתק אשר מושך אליו סטודנטים המתעניינים בתחום.

 

ניתן לחלק את תחום האנתרופולוגיה למספר סוגים מהם: אנתרופולוגיה פיזית ביולוגית, בה הדגש הוא על חקירה מעמיקה של נושאים כמו גנטיקה, אבולוציה , אנתרופולוגיה רפואית ופסיכיאטרית ,החוקרת את החברה דרך מחלות בגוף ובנפש , אנתרופולוגיה תרבותית, אנתרופולוגיה בלשנית ועוד . כמו כן ישנם אנתרופולוגים העוסקים בתחום הארכיאולוגיה, ואלה מתמקדים בחקר השרידים של תרבויות שונות.

 

קיראו על: לימודי סוציולוגיה

 

מהם לימודי אנתרופולוגיה?


לאחרונה, סטודנטים רבים מגלים עניין רב בלימודי אנתרפולוגיה העוסקים בחקר החברה האנושית ובתרבויות העולם. לימודי אנתרופולוגיה שוזרים בתוכם תחומים אקדמיים רבים כדוגמת: מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, סוציולוגיה ועוד ומעניקים לסטודנטים יכולת להבין ולנתח את הגורם האנושי בחברה, בכל המעגלים החברתיים באשר הם. לימודים אלה זוכים להערכה רבה ועניין גם בקרב מדעני החברה ובקרב חוקרים בתחומי מדעי הרוח ,מדעי הטבע והאומנויות.

 

לימודי אנתרופולוגיה שואפים להבין את ההתנהגות האנושית תוך הסתכלות על המציאות החברתית-תרבותית של בני האדם בעולם. תכניות הלימוד לתואר ראשון באנתרופולוגיה חושפות את הסטונטים לאורח החיים והתרבויות השונות של האנשים החיים בסביבה הקרובה לנו והרחוקה מאיתנו . כמו כן נבחנים היחסים, המוסדות והתהליכים הקיימים והמשתנים במקומות השונים בארץ ובעולם.

 

לימודים אלה שואפים לצייד את הסטודנטים בידע מקיף ובכלים שיסייעו להם לעסוק בחקר תחום מדעי החברה. תכני הלימוד בחוג זה מיועדים לעורר את סקרנותם של הסטודנטים וכן את רצונם להבין את ההתנהגות האנושית בהקשרים יומיומייים ובתהליכים ארוכי טווח. בנוסף לכך הם מפתחים את ההסתכלות הביקורתית על תופעות חברתיות ותרבותיות, מעודדים את פיתוח החשיבה על המתרחש ומשפרים את היכולת להפיק תובנות מעמיקות על המציאות. במסגרת התואר נפגשים הסטודנטים עם שיטות מחקר השוואתיות של דפוסים שונים בתרבויות מגוונות ומנתחים תחומים כמו דת, כלכלה, פסיכולוגיה, תרבות ומשפט.

 

מסלולי הלימוד

 

לימודי אנתרופולוגיה מוצעים במסגרת מסלול דו חוגי המשולב עם לימודים ממדעי החברה כמו סוציולוגיה או פסיכולוגיה או עם לימודי היסטוריה, מדעי המחשב ועוד.

 

 

נושאי הלימוד

 

תוכניות הלימוד לתואר ראשון באנתרופולגיה פותחות בדרך כלל בלימוד מבואות לאנתרופולוגיה ולסוציולוגיה וכוללות בין השאר גם נושאים רבים כגון: לימודי חינוך וחברה, אנתרופולוגיה חברתית, אנתרופולוגיה תרבותית, אנתרופולוגיה פוליטית, שיטות מחקר איכותיות; אנתרופולוגיה של מגדר; אנתרופולוגיה ויזואלית; אנתרופולוגיה של החינוך, התפתחות האנתרופולוגיה הישראלית; אנתרופולוגיה של הדת; החברה הפלשתינית; אנתרופולוגיה של העיר; אנתרופולוגיה של דרום מזרח אסיה; אנתרופולוגיה של המזרח הרחוק; עלייה והגירה; בירוקרטיה ואלימות; אנתרופולוגיה של מיעוטים; נעורים והתבגרות ממבט בין תרבותי; התנהגות חברתית, אנתרופולוגיה ישראלית, ותהליכי שינוי תרבותיים. 
 

היכן לומדים?

 

ניתן ללמוד תחום זה בחלק מהאוניברסיטאות בישראל - האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת אריאל, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן ועוד. בנוסף, קיימים מסלולים ייחודים במספר מכללות כמו המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן ועוד.

 

עבודה לאחר הלימודים

 

לימודי אנתרופולוגיה (במיוחד במסלול הדו חוגי שלהם) פותחים לא מעט אפשרויות עבודה לבוגרים שסיימו את לימודיהם. תכנית לימודים המשלבת גם לימודי סוציולוגיה למשל מאפשרת עבודה כחוקרים במכוני מחקר, חברות פרטיות העוסקות בתחום ועוד.

 

ניתן לעבוד בתחום זה הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי או להמשיך ללימודי תואר שני בתחום.

 

רוצה לדעת יותר על אנתרופולוגיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על אנתרופולוגיה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד אנתרופולוגיה

אוניברסיטת חיפה - תואר שני בסוציולוגיה אנתרופולוגיה המכללה האקדמית הדסה - לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות סוציולוגיה ואנתרופולוגיה
מכללת עמק יזרעאל - לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה | תואר ראשון אוניברסיטת בר אילן - תואר שני בייעוץ ארגוני בתואר השני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
האוניברסיטה העברית - תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בהתמחות לימודי הארגון אוניברסיטת בן גוריון - תואר שני בסוציולוגיה אנתרופולוגיה
אוניברסיטת תל אביב - תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בהתמחות ארגונים ושינוי חברתי אוניברסיטת תל אביב - תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בהתמחות צדק חברתי
האוניברסיטה העברית - תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בהתמחות דמוגרפיה אוניברסיטת תל אביב - תואר שני במדעי הרפואה במגמה לאנתרופולוגיה פיזית
אוניברסיטת בר אילן - תואר שני בסוציולוגיה אנתרופולוגיה אוניברסיטת בר אילן - לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון
אוניברסיטת תל אביב - תואר שני בסוציולוגיה אנתרופולוגיה האוניברסיטה העברית - תואר שני בסוציולוגיה אנתרופולוגיה
האוניברסיטה העברית ירושלים - לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה לתואר ראשון אוניברסיטת בן גוריון – לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון
אוניברסיטת תל אביב – לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון אוניברסיטת חיפה - לימודי ערב סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון
אוניברסיטת אריאל - לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה | תואר ראשון מכללת אשקלון - לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה בשילוב קרימינולוגיה | תואר משולב
אוניברסיטת חיפה - תואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
       


חוות דעת של סטודנטים: סוציולוגיה (43 חוות דעת)
התקבלו 43 דירוגים בציון ממוצע: 3.7 מתוך 5    
הילה,האוניברסיטה העברית בירושלים, סוציולוגיה אנתרופולוגיה - האוניברסיטה העברית, 12/05/2017
דירוג: 2/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני מאוד אוהבת את החוג ללימודים לטינו-אמריקניים, הוא משלב בדיוק את הדברים שמעניינים אותי.
אני לא אוהבת את הסלוגנים המפונפנים של האוניברסיטה, את הקשיחות של מוסדות ההנהלה כלפי התלמידים ואת הצורה בה קמפוס הר הצופים מעוצב- כמו מבוך אפור וקריר. בנוסף, המיקום של הקמפוס נמצא במרחק של שעה וקצת נסיעה מרוב אזורי העיר בירושלים. זה לא נעים בכלל.

על הקמפוס
הקמפוס מאוד אפור, אין מספיק פינות ישיבה, האקוסטיקה נוראית, הכיתות ישנות ולא מותאמות ללמידה ממושכת וסיזיפית של סטודנטים. אין מספיק אופציות של מסעדות ואלה הקיימות מאוד יקרות. התחבורה לאוניברסיטה נוראית- לוקח לי שעה ורבע כל כיוון, ולעיתים רחוקות אני מוצאת כיסא לשבת בו.
מרסלינה,האוניברסיטה הפתוחה, תואר בסוציולוגיה, 24/08/2014
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מה שאני אוהבת במוסד זה: זה קודם כל את תנאי הקבלה, שפשוט אין תנאים והמוסד מקבל את כולם שזה מאוד יפה בעיני. ואת זה שאדם עובד משרה מלאה עדיין יכול ללמוד בזמן שלו ובקצב שלו. מה שאני לא אוהבת זה שיש הרבה מאוד חומר ללמוד בקצת זמן שזה ממש מקשה את הלימודים. בגדול אני מרוצה מהלימודים אך לא אסתיר את העובדה שהלימודים די קשים.

על הקמפוס
אני לומדת בשני קמפוסים האחד רמת אביב, אני מאוד מרוצה הכיתות נקיות ונעימות, הקפיטריה לא מספיק מגוונת אבל אפשר למצוא מה לאכול, בקמפוס אליאנס הכיתות נראות זוועה השירותים מזעזעים, אך הקפיטריה ברמה!
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לסוציולוגיה
מכללת ראשון לציון - סוציולוגיה
מכללת רעננה - סוציולוגיה
מכללת רמת גן - סוציולוגיה
מכללת בת ים - סוציולוגיה
מכללת צפת
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על אנתרופולוגיה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד סוציולוגיה
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - אשקלון
לימודי סוציולוגיה – האוניברסיטה הפתוחה
גליל מערבי - לימודי סוציולוגיה
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - אוניברסיטת חיפה
מכללת רמת גן - סוציולוגיה
מכללת צפת
תואר סוציולוגיה אנתרופולוגיה - עמק יזרעאל
מכללת ראשון לציון - סוציולוגיה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשותהמבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD