לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > אוניברסיטה > האוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים


רוצה לדעת על לימודים בנושאי אוניברסיטה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על האוניברסיטה העברית בירושלים.

עוד מסלולים ומידע
תואר שני
רפואה משלימה
מקצועות האמנות
חינוך והוראה
תואר ראשון בעיצוב ואדריכלות
משפטים
מנהל עסקים
לימודי מחשבים
מקצועות הרפואה
מדעים
 
 
מקצועות ההנדסה
לימודי תקשורת
מדעי החברה
פסיכומטרי
ימים פתוחים
תנאי קבלה לאוניברסיטה
מכללה או אוניברסיטה?
שכר לימוד
סמסטר בחו"ל

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודים באוניברסיטה העברית בירושלים

כמה מילים על האוניברסיטה העברית

האוניברסיטה העברית בירושלים נחשבת למוסד האקדמי היוקרתי ביותר בישראל. זוהי האוניברסיטה הראשונה שהוקמה בישראל ובתחומים רבים היא נחשבת לאוניברסיטה המובילה במדינה. אנשי מקצוע איכותיים במקצועות החשובים ביותר יצאו מאוניברסיטה זו.

 

מדי שנה לומדים באוניברסיטה זו אלפי סטודנטים למגוון תארים (בשנת הלימודים תשס"ו למשל למדו באוניברסיטה העברית למעלה מ- 25,000 סטודנטים, מחציתם לתואר ראשון, כ - 7500 לתואר שני, ועוד כאלפיים לתואר שלישי.
 

הלימודים באוניברסיטה העברית מתקיימים בכמה קמפוסים בירושלים, בין היתר בהר הצופים, גבעת רם ועין כרם בירושלים. לאוניברסיטה יש גם את הקמפוס של הפקולטה למדעי החקלאות המזון ואיכות הסביבה ברחובות (עם שלוחה בבית דגן) וכן מספר בתי ספר ייחודיים בתחומים שונים.

 

אין כל ספק כי מי שמסיים תואר באוניברסיטה זו, יוצא לשוק העבודה עם יתרון גדול מכיוון שזוהי אחת האוניברסיטאות בעלות המוניטין הטוב ביותר בעולם האקדמי בישראל.

מה לומדים באוניברסיטה?

באוניברסיטה העברית ניתן ללמוד כמעט כל תחום אקדמי אפשרי. בין הפקולטות של האוניברסיטה ניתן למנות את הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע, הפקולטה לרפואה, הפקולטה לרפואת שיניים והפקולטה למדעי החקלאות, המזון ואיכות הסביבה.

 

באוניברסיטה ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון (תואר בוגר), תואר שני (תואר מוסמך) ותואר שלישי (תואר דוקטור) בתחומים רבים כמו מדעי הרוח, מדעים מדויקים, פסיכולוגיה, רפואה, משפטים, כלכלה, גיאוגרפיה, גיאולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, חינוך, חשבונאות, מנהל עסקים, תקשורת, עבודה סוציאלית, שפות, תיאטרון ובמה, אמנות ועוד.

 

חלק מהלימודים נלמדים בבתי ספר ייעודיים כמו בית הספר למינהל עסקים, בית הספר להנדסה ומדעי המחשב, בית הספר לרוקחות, בית הספר לריפוי בעיסוק, בית הספר לבריאות הציבור, בית הספר לעבודה סוציאלית, בית הספר לספרנות ומידע, בית הספר לרפואה וטרינרית, בית הספר למדיניות ציבורית, בית הספר לחינוך ועוד.

 

חלק מבתי הספר שייכים לפקולטות מסוימות (למשל הפקולטה למדעי הרוח או הפקולטה למדעי החברה). בבתי הספר הללו ניתן ללמוד גם לקראת מגוון רחב של תארים שניים בתחומים כמו מוזיקה, גנטיקה, משפטים, כלכלה, ביוטכנולוגיה, רוקחות, ביוטכנולוגיה, ביוכימיה מבנית ומולקולארית, לימודי סביבה, אוקיאנוגרפיה, תקשורת, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה, בוטניקה חקלאית, גידולי שדה וירקות, הגנת הצומח, תחומים שונים במדעי הרוח ועוד.

אז מדוע כדאי לי ללמוד באוניברסיטה העברית?

כל מי שמחפש אוניברסיטה יוקרתית שיש בה לימודים מגוונים ברמה גבוהה המשלבים מגורים בעיר הבירה שלנו, קמפוסים מטופחים וסגר הוראה משובח, האוניברסיטה העברית בירושלים היא האוניברסיטה בשבילו.

 

הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית נחשבת למובילה בישראל ולראיה - כמעט כל שופטי בית במשפט העליון למדו בפקולטה למשפטים של אוניברסיטה זו. בנוסף לכך, מהאוניברסיטה העברית יצאו במהלך השנים מדענים בעלי שם עולמי בתחומי מחקר רבים, חלק אפילו זכו בפרסי נובל בתחומים שונים. אין ספק כי מדובר באחד ממוסדות הלימוד המובילים במדינה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים:

 • מכינות וקורסי הכנה
 • מסלולי .B.A במדעי החברה
 • מסלולי .B.A במדעי הרוח ובאמנויות
 • מסלולי .B.A ו – M.A בחינוך
 • מסלולי .B.A ו – MA בעיצוב ובאדריכלות
 • מסלולי B.Sc. ו – M.Sc. בהנדסה
 • מסלולי B.Sc. ו – M.Sc. במדעים
 • מסלולי MA במדעי החברה
 • מסלולי MA במדעי הרוח ובאמנויות
 • מסלולים נוספים לתואר ראשון
 • קורסים במקצועות הטיפול והגוף
 • קורסים בתחומי הכלכלה, הניהול והעסקים
 • קורסים מקצועיים והשתלמויות
 • תואר ראשון בסיעוד
 • תואר שני בכלכלה
 • תואר שני במדעים
 • תואר שני במנהל עסקים
 • תואר שני במשפטים
 • תואר שני בעבודה סוציאלית


 • חוות דעת של סטודנטים: האוניברסיטה העברית בירושלים (650 חוות דעת)
  התקבלו 650 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
  , האוניברסיטה העברית בירושלים, תואר בפכ"מ- פילוסופיה,כלכלה ומדע המדינה, 07/07/2014
  דירוג: 4/5 
  מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
  אני אוהבת חלק מהקורסים ואת הנושאים שלהם, אני אוהבת את מקומות הלימוד באוניברסיטה והספריה. המזכירות שלנו מעולה. אני לא אוהבת את הבירוקרטיה הרבה ואת זה שבקורסים רבים יש עומס מיותר של עבודות,בחני אמצע ומבחן סופי.זה מקטין את הסיכוי להצליח בציון כשהוא מפוצל לכ"כ הרבה מטלות שונות. קשה לי עם זה שאין כמעט יחס אישי-רוב המרצים לא יכירו אותך אלא אם ממש ממש תדאג לכך. כמו כן, זה מוסד שכמו שאר המוסדות האקדמיים הוא מאוד בירוקרטי וגם "סגור מחשבתית" לעיתים. צריך לדעת להתאים את עצמך לדרישות- שגם איחור בדקה (אבל דקה,על השעון!) הוא איחור והציון יורד ושיש מרצים שלא מתחשבים מאוד בעומס הסטודנטיאלי השכיח. אבל אני כן אוהבת את היכולת לקדם אג'נדות חברתיות ופוליטיות, לארגן אירועי תרבות וליצור אוירה מעניינת בקמפוס. כמו כן,ברוב המוחלט של הקורסים הלימודים הם ברמה גבוהה מאוד ואפשר ללמוד הרבה,גם לתואר אבל גם לידע כללי ולחיים בכלל.זו אוניברסיטה טובה מאוד בסה"כ. אבל תמיד יש מקום לשיפור.

  על הקמפוס
  אני לומדת בהר הצופים. הקמפוס נאה, קצת מסובך מבחינה המבנה. הלימודים מעניינים,אעפ"י שיש גם מרצים גרועים כמו בכל מקום. הקפיטריה והספריה נחמדות, יש דרופבוקס משותף לסטודנטים ופעילות פוליטית ערה. יש גם בית מדרש פעיל לסטודנטים דתיים וחילונים ומובאות הרבה הרצאות מעניינות,נערכים פאנלים בשיתוף אישי ציבור. הקמפוס הזה הוא גם המרכזי לעומת השאר,כך שרוב האקשן מתרחש אצלנו. יש קשיים-המחירים בקפיטריה יקרים מדי לטעמי (בכל זאת,סטודנטים) ויש הרבה בירוקרטיה ומקובעות לעיתים במוסד הזה. אבל יש פה מגוון אנושי מעניין וגם הרבה תרבות.
  , האוניברסיטה העברית בירושלים, רפואת שיניים, 12/08/2014
  דירוג: 4/5 
  מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
  האנשים מאוד איכותיים, החומר הלימודי מעניין אם כי לפעמים המרצים מצליחים להפוך אותו למשעמם, יש הפסקה של שעה ורבע באמצע היום שמאפשרת להתרענן ולאכול בנחת שזה ממש נחמד לעומת מה שהיה קודם (סנדוויצ'ים במעלית תוך כדי ריצה בין שיעורים), המרצים מהפקלוטה לרפואה לרב מעבירים את החומר בצורה יותר מסודרת ומעניינת, אבל דווקא המרצים ששייכים לרפואת שיניים מצליחים להפוך חומר פשוט לסלט ברב המקרים וצריך לבד ללכת ולחפש מקורות שיבהירו מה המרצה ניסה לומר. בפקולטה שלנו יש נוכחות חובה בשיעורים וגם בודקים שמות שזה ממש לא כיף כי לא לכולם תורם לשבת בשיעור ואני לא רואה סיבה לכפות נוכחות בשיעורים עיוניים (ובמעשיים ממילא כולם מגיעים). סך הכל החוויה לא שלילית, התואר מאתגר וחייבים להשקיע המון!!! אבל כשמצליחים זה נותן תחושת סיפוק עצומה.

  על הקמפוס
  מבחינת הגעה יש אפשרות להגיע באוטובוסים להדסה עין כרם, אבל אם רוצים לבוא ברגל או אופניים- אין בכלל אפשרות! כל הירידה לכיוון האוניברסיטה ובית החולים היא כביש ללא שוליים וללא שביל אופניים (שממש נלחמנו שיסללו לנו- לשווא) כך שאי אפשר להגיע ללא כלי ממונע. מבחינת הגעה ברכב פרטי- אין חניה! כל חניה עולה כסף, וגם מי שעושה מנוי סטודנט ומשלם מחיר יחסית מוזל לחניון צריך להחנות רחוק מאוד ומשם יש אוטובוסים לכניסה - מסורבל, לא נוח וגוזל המון זמן! הקפיטריות יחסית מגוונות, אבל המחירים לא הכי זולים. כשתקועים- יש איפה לקנות אוכל די טעים אבל יקר.


  שאלות הגולשים מהפורומים שלנו - האוניברסיטה העברית בירושלים  שירות אישי חינם


   
  פורומים בתחום
  פורום אדריכלות ועיצוב פנים
  פורום ייעוץ לימודים
  פורום לימודי הנדסה
  פורום לימודי חינוך
  פורום לימודי חשבונאות
  עוד פורומים
     
  המסלולים המבוקשים
  עוד מאמרים
     
  מוסדות לימוד לאוניברסיטה
  אוניברסיטת חיפה
  מכון ויצמן למדע
  הטכניון
  האוניברסיטה הפתוחה
  אוניברסיטת תל אביב
  עוד מוסדות לימוד
   
  מוסדות לימוד אוניברסיטה
  האוניברסיטה הפתוחה
  אוניברסיטת חיפה
  מכון ויצמן למדע
  הטכניון
  אוניברסיטת בר אילן
  אוניברסיטת בן-גוריון
  האוניברסיטה העברית בירושלים
  אוניברסיטת אריאל
  לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
  סקר גולשים
  זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
  עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
  תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
  הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
  מה חדש באתר? ימים פתוחים
  עכשיו בפורומים מלגות חדשות
  אבחון פסיכודידקטי או אבחון דידקטי (לפני 1 שעות, 55 דקות)
  לכי אחרי הלב שלך (לפני 1 שעות, 59 דקות)
  תודה רבה (לפני 2 שעות, 34 דקות)
  לימודים במכללת בית וגן (לפני 5 שעות, 56 דקות)
  השוואה בין מוסדות לימוד (לפני 7 שעות, 31 דקות)
   
  בתודה ל:


   
  Powerd by traffico LTD